Skocz do zawartości
bienias

Znowu centralny zamek + wlew paliwa nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Magluje po serczu i mam juz ogolne pojecie na temat naprawy centralnego zamka ale moze ktos juz mial taki sam problem.

1. Przy zamykaniu centalem nie migaja kierunkowskazy (jest ustawione w kompie ze maja migac)

2. Z pilota zamykaja mi sie tylko drzwi kierowcy i pasazera - pasazera tez sie czasem nie zamykaja.

3. Bledy w Vagu wskazuja na uszkodzone centralne zamki w drzwiach kierowcy i obu tylnich.

4. Przestało dzialac mi otwieranie klapki wlewu paliwa. nie ma otwarcia awaryjnego i musialem zdemontowac aptecznik. Teraz jak ostatni ciul podjezdzam na stacje i otwieram klapke otwierajac kufer i wyjmujac apteczke.:(

5. Tyle zamki jeszcze jak dzialaly z pilota raz na jakis czas odskakiwaly mi przy zamykaniu (chyba slawetne zimne luty).

 

Moze ktos napisze mi jak juz mial cos podobnego - szczegolnie z tym paliwem bo na centrala to pewnie rozbieranie wszystkich zamkow mnie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutuj calutką płytke w module komfortu, ewntualnie jak nie pomoze sprobuj podpiąc inny moduł, bo moze cos sie zjarało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Zapomnialem dopisac ze patrzylem w modul komfortu i jest jak nowy - ani sladu wody i brak zaśniedziałych styków. Wydłubałem płytkę, patrzyłem i wąchałem ze nic nie jest spalone. Sprobowałbym z innym modułem ale nie wiem czy cos nie zwariuje jak go podłączę (juz wyczuwam ze będzie problem z pilotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutuj tak czy siak płytke, czasami zimny lut jest zauwazalny dopiero pod lupą, u mnie tez wszystko ładnie wygladało, tylko zamykał jak miał dobry humor, po przelutowaniu wszystko hula oprocz oswietlenia wnętrza- nie gasnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie mnie to nic nie kosztuke zeby te wszystkie luty przelutwac jeszcze raz... i tak bede rozbebeszac wszystkie drzwi to i zdejme listwe progowa, wyjme fotel i przelutuje cala plytke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i **** ze sie tak wyraze....

cały dzien przy zamkach i jak sie nie otwierały tak się nie otwieraja.

Rozebralem kazdy zamek. Zeczywiscie w 3ch (kierowcy i tynich prawych i lewych) byly zimne luty. Mikrosłicze wszystkie działaja ok. Wszystkie sprawdziłem wzrokowo i piszczkiem z miernika. Poskładałem i nic. Komp generuje te same błedy co były.

Rozebrałem komfort i znalazłem zimnego luta. Poprawilem podłączyłem i dalej nic.

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i nic.

Sprawdziłem kable w drzwiach i zeczywiscie 2 w tynich drzwiach nie przewodziły. Poprawiłem i nadal nic.

Zaczynam myslec czy zabawa przy instalacji radia nie spowodowała tego zamieszania.

Wypiałem radio ktore było oryginalnie (blaupunkt) i zastapilem je pionierem. Do Blaupunkta ktos ostro namieszał w instalacji wlacznie z poprzecinanymi kablami ktore polutowalem. nie wiem zreszta....tak juz bredze po calym dniu...

 

No kompletnie brak mi koncepcji. Chyba wizyta w ASO bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie bede zakladal nowego temata :) u mnie tez cos sie dzieje z modulem dziala wszystko zamyka otwiera lampki wewnatrz sie sciemiaja i mruga dioda w drzwaich ale vag wywala te bledy:

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

929 Siłownik zamka centralnego prawy przód-F221

nieprawidłowy sygnał

i niewiem za co sie zarbac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie były poprzecierane kable między słupkiem a drzwiami tylko tyle że szyby fikosowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten blad 1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387 magistrala CAN brak sygnału-przeciez nie mam can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wpadlem dla czego nie dzialaja mi centralne zamki z tyłu - Door Control Units z tylu nie działają! Na allegro kosztuje sztuka od 40zl. Zainwestuje w jedną taką i zobaczę.

Problem z brakiem otwarcia wlewu paliwa zostaje nadal.

Wycieraczka nie dziala dla tego ze mechanizm wycieraczki zamienil się w wielką kupę rdzy osadzoną na plastikowym kole slimakowym. Pomimo nawalania mlotkiem nawet nie drgną - 140 zł pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrib

Witam,

Mam dokladnie to samo co kolega. Zadne drzwi sie nie otwieraja z pilota tylko pokrywa bagaznika. Lusterka i wlew paliwa tez nie dzialaja. Kupilem nowy komfort dostroilem i dalej to samo tylko pokrywa bagarznika i czasem wlaczy alaram(jak ma dobry humor). Centralny nie dziala ani z manualnie ani z pilota. Moze ktos ma koncepcje co padlo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos ma koncepcje co padlo????

Bezpiecznik nr. 14 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz mam wszystko za sobą. Wstawilem do VW i po 2ch dniach roboty zaplacilem 470zl (z czego 200zl stala pozycja komputer). Poprzecierane kable w słupku (2 ja znalazlem dodatkowo 2 znalezli oni). Zasniedziale wtyczki w slupku (widzialem czyscilem ale moje czyszcznie chyba nie pomoglo). Zasniedziale wtyczki przy komforcie (dla mnie byly jak nowe). Ogolnie pyka jak powinno. Zamki naprawione przezemnie wczesniej sa w 100% ok. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten moduł komfortu się znajduje?? u mnie nie działa otwieranie wlewu paliwa,podgrzewanie lusterek.

kolejny problem jaki mam to nie działają mi głośniki z lewej strony tylko wysokie tony.Kiedy kupiłem auto radia oryginalnego już nie było,wsadziłem jvc,prawa strona działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie ten moduł komfortu się znajduje??

 

Moduł Komfortu znajduje sie pod fotelem kierowcy, pod wykladzina.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu, a mianowicie chodzi o to ze przy otwieraniu centralnego z pilota wszystkie drzwi sa zablokowane procz klapy bagaznika, dodam ze zablokowane sa tylne prawe drzwi . przy probie otwarcia od wewnatrz gdy ciagne za klamke bolec wychodzi ale gdy puszcze klamke bolec sie chowa. jak rozwiazac ten problem? acha i jeszcze jedno wszystkie 4 szyby sie otwieraja i zamykaja ale ustawianie prawego lusterka nie dziala moze to ma jakis zwiazek prosze o pomoc z gory dziekuje. pozdrawiam

 

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

 

dodam jeszcze ze klapka tez sie nie otwiera. wczoraj bardzo sie zdziwilem przy probie tankowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelols1,9tdi

mam taki sam problem , u mnie jest to problem akumulatora , po naładowaniu działają wszystkie drzwi . samochód odpala bez problemu . spróbujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu, a mianowicie chodzi o to ze przy otwieraniu centralnego z pilota wszystkie drzwi sa zablokowane procz klapy bagaznika, dodam ze zablokowane sa tylne prawe drzwi . przy probie otwarcia od wewnatrz gdy ciagne za klamke bolec wychodzi ale gdy puszcze klamke bolec sie chowa. jak rozwiazac ten problem? acha i jeszcze jedno wszystkie 4 szyby sie otwieraja i zamykaja ale ustawianie prawego lusterka nie dziala moze to ma jakis zwiazek prosze o pomoc z gory dziekuje. pozdrawiam

 

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

 

dodam jeszcze ze klapka tez sie nie otwiera. wczoraj bardzo sie zdziwilem przy probie tankowania

witam prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu, a mianowicie chodzi o to ze przy otwieraniu centralnego z pilota wszystkie drzwi sa zablokowane procz klapy bagaznika, dodam ze zablokowane sa tylne prawe drzwi . przy probie otwarcia od wewnatrz gdy ciagne za klamke bolec wychodzi ale gdy puszcze klamke bolec sie chowa. jak rozwiazac ten problem? acha i jeszcze jedno wszystkie 4 szyby sie otwieraja i zamykaja ale ustawianie prawego lusterka nie dziala moze to ma jakis zwiazek prosze o pomoc z gory dziekuje. pozdrawiam

 

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

 

dodam jeszcze ze klapka tez sie nie otwiera. wczoraj bardzo sie zdziwilem przy probie tankowania

 

Piotrek_211 czy rozwiązałeś ten problem? u mnie zaczęło się dziać to samo jaka przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry tylko szkoda ze nikt dalej jasno nie rozwiązał problemu!!!

 

Ja dalej chciał bym się dowiedzieć co jak i dlaczego się popsuło...

 

Żebyście mieli łatwiej i nie musieli jeszcze raz całości czytać...

 

1 Nie działa otwieranie wlewu paliwa

2 Nie wszystko działa w drzwiach Pasażera

 

(o dziwo pierwsze 2 punkty maja bardzo dużo ze sobą wspólnego bo po podłączeniu na dziko 12v do przycisku od wlewu drzwi zaczynają działać normalnie)

 

3 Gdzie zimne luty

4 Gdzie przetarte kable (dokładnie np. słupków jest jak dla mnie 4 w samochodzie)

 

I wszystko w jedna całość

 

Sam bym zrobił Foto-Tutoriala ale mam nogę w szynie a ze nie mam na tyle dużego garażu to nawet z tą noga się nie wybieram

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie nie działa w drzwiach pasażera??

Wydaje mi się że przycisk od otwierania klapki nie ma nic wspólnego z drzwiami, jak wyciągniesz przycisk, to ma 4 kable + i - dochodzące do przycisku i + i - wychodzące z przycisku, nie ma tam żadnego przekaźnika ani nic, przycisk zwiera tylko te 4 kabelki parami ze sobą, nie ma zamiany biegunowości tak jak w przypadku zamków w drzwiach, gdzie bieguny plusowy z minusowym są zamieniane zależnie od tego czy zamykamy czy otwieramy samochód.

Silniczek od otwierania klapki wlewu paliwa tylko wciąga ten bolec który trzyma klapkę, powrót bolca spowrotem tak żeby zamknął klapkę wymusza taśma zwinięta w sprężynę, taka sama jaka jest w wyciąganych metrówkach.

Co do zamka pasażera, to jakie są objawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności