Skocz do zawartości
piotrmag1

Nagrzewnica Podłączenie Elektryczne(Pomylone kostki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa dotyczy auta z climatronic'iem

Jakiś czas temu wymieniałem parownik u siebie w autku,tzn robił to mechanik,ale niestety chyba pomylił jakieś kostki.Po poskładnaiu wszystkiego okazało się że,jak dam dmuchawe na nogi to wieje na szybe i nogi,natomiast jak nastawie na szybe to wieje mocno na nogi. :zalamany:

Osobiście wydaje mi się że wpioł kostke,od silniczka otwierającego nawiew na nogi do kostki silniczka otwierającego nawiew na szybe i na odwrót:

I tu moje pytanie czy da się dostać do tych kostek nie ściągając całej deski?

Jeżeli tak to gdzie one dokładnie się znajdują(te kostki).

Dodam tylko że kiedyś na warsztcie w tym portalu był pełen opis jak wyciągnąć nagrzewnice,ale nie mogę go znaleść,poza tym i tak nie wiem które to są kostki

Proszę pomocy ,bo nie chcę znowu pozbywać się autka na 4dni :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostki elektuki to z tego co się oriętuję nie ma możliwości pomylenia bo są dedykowane do danego gniazda.Więc przyczyna leży po innej stronie.więc na pewno nie obejdzie się bez rozbierania deski.A tak myslę jak jest z przyciskami w klimatroniku czy może same przyciski nie są żle powkładane..porównaj z innym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, Dzięki za odpowiedź,ale odnośnie przycisków to napewno nie są źle poukładane,bo na wyświetlaczu climatronica jest strzałka na nogi,a wieje na szybe i nogi.

W tym problem że wieje delikatnie na szybe, a jak wiadomo zbliża się zima i mocny nawiew na szybe jest niezbędny

Znalazłem opis nagrzewnicy i teraz wiem że potrzebny jest schemat silniczka sterującego V85 z tego schematu http://img381.imageshack.us/my.php?image=schematczujnikwclimatromic2ic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze są napewno rozmieszczenia z której str znajduje się każdy z silniczków przy dmuchawie,pisał Marek o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu wymieniałem parownik u siebie w autku,tzn robił to mechanik,ale niestety chyba pomylił jakieś kostki.Po poskładnaiu wszystkiego okazało się że,jak dam dmuchawe na nogi to wieje na szybe i nogi, natomiast jak nastawie na szybe to wieje mocno na nogi.

 

Jest prawdopodobnie źle założone cięgło od mechanizmu V85 sterującego klapką kierowniania nawiewu (rozmawialiśmy o nim wczoraj na pv) sterowanie chodzi prawdopodobnie na odwrót - trzeba rozłączyć cięgło, klapkę odwrócić ręcznie w drugą stronę, założyć spowrotem cięgło.

http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/diagnostyka-klimatyzacji-climatronic-vt1697.htm

 

27 – silnik regulacyjny V85 pokrywy przestrzeni na nogi i odmrażania szyby.

to jest ten piaskowy mechanizm z lewej strony (dokładnie go nie widać) ale można dostać się do niego wymontowując radioodbiornik/schowek pasażera - i sprawdzić czy podłączone są prawidłowo cięgiełka sterujące (wtyczki muszą również pasować kolorami do siebie) czerwona do czerwonej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, Dzięki niezmierne.Oby więcej takich fachowców na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności