Skocz do zawartości
Gość AyzeL

[Passat KOMBI B3] Wycieraczki przednie i tylne.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AyzeL

Witam.

 

Mam maly problem z czasowymi przednimi wycieraczkami. Mianowicie, jesli wlączam wycieraczki po raz pierwszy to podnosza sie o jakies 5 cm i staja. Jesli natomiast wlacze wycieraczki szybsze (dzialaja normalnie) i pochodza przez jakies 5 sek i nastepnie wlacze czasowe to wszystko jest ok. Wyglada na to, ze wycieraczki musza sie najpierw rozgrzac aby mogly dzialac czasowo :) Jaka moze byc tego przyczyna?

 

Ps. Czy przy wlaczonych czasowych wycieraczkach slyszycie co chwile dzwieki z przerywacza wycieraczek? Slychac je gdy wycieraczki zaczynaja sie ruszac.

 

Moj drugi problem - Nie dzila mi tylna wycieraczka. Byla ona uzywana moze z 3 razy w przeciagu 5 lat. Jesli probuję ja wlaczyc to slychac jakies dzwieki z przerywacza(?) wycieraczek, ale nic sie nie dzieje. Prosilbym o opisanie jak mozna ja podlaczyc "na krotko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Sprawdź przekażnik od wycieraczek, najlepiej pożycz z innego paska na chwilę. Te dzwięki to praca styków w przekaźniku chyba że już jakieś podejrzane i za głośne. Co do tylnej wycieraczki to po co kombinować i łączyć na krótko jak będziesz ją używać średnio raz na kilkanaście miesięcy :) wywal ją i wstaw ładną zaślepkę wygląda cleen :ok: ona tylko szybę rysuje. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość handrew

Poszukaj na forum-dużo gyło o wycieraczkach (wyszukiwarka).Co do tylnej to sie nie zgodze z Adso. Rysuje szybe jak ma padniete pióro lub używasz jej 2 razy w roku,scierając kilo piachu-bo tył brudzi sie na potengę.Na jesień przy porannym cofaniu bardzo się przydaje. Nie używana bardzo lubi się zapiekać na trzpieniu( ja tak miałem) i silniczek nie wyrabia jej ruszyć .Wystarczy wykręcic śrube, sciągnąć gumową podkładkę(uszcelke) przeczyścic trzpień, dobrze nasmarować,rozruszac i urzywać- a wszystko będzie OK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL
wywal ją i wstaw ładną zaślepkę wygląda cleen

Jednak wole zyc ze swiadomoscia, ze udalo mi sie cos naprawic, niz poprostu ominac problem. Bez urazy :ok:

 

Dzieki handrew za podpowiedz. W najblizszym czasie postaram sie to wyczyscic.

 

Ps. Jeszcze jedno pytanie. Jak sie zlapie za tyna wycieraczke i sie probuje nia poruszac to powinna chodzic ciezko czy latwo? Bo u mnie ciezko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Jeszcze jedno pytanie. Jak sie zlapie za tyna wycieraczke i sie probuje nia poruszac to powinna chodzic ciezko czy latwo? Bo u mnie ciezko chodzi.

 

Za ramię, ręcznie? Nie powinno się ruszyć. Przekładnia w mechaniźmie jest ślimakowa o dużym przełożeniu (samohamowna) Jeśli poruszyłeś to wyłącznie samym ramieniem, a mechanizm (zapieczony zapewne) stoi. Zrób tak jak napisał handrew.

 

Co do przednich to może być wina przekaźnika - nr 19 lub 99 przy bezpiecznikach. Moim zdaniem bardziej prawdopodobne, że kiepsko styka w mechaniźmie. Jest tam na kółku (ślimacznicy) ścieżka, po której slizga się styk. Czasami się wypala, czasami słabo dociska. Start wycieraczek zapewnia krótki impuls, a za pełny obieg i powrót we właściwe miejsce piór odpowiadają właśnie te styki.

Jeśli chcesz mieć satysfakcję, że coś naprawiłeś - świetny temat.

Tylnej używaj częściej, to nie bedzie się zapiekać. :ok:

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Że też wam się chce naprawiać tylną wycieraczkę, jak się jej prawie nie używa. Ja nie mam tego badziewia od trzech lat i jeszcze nigdzie nie dop... tyłem :)handrew, po 1 km jazdy w niepogodę, na tylnej szybie jest już wystarczająco dużo piasku, że można usłyszeć "miłe" dla ucha efekty dźwiękowe :] . Po za tym gdy nie ma tego wynalazku zostają nam 3 przewody gotowe do wykorzystania na sensowniejsze rzeczy, np. trzeci stop albo otwieranie klapy z pilota. pzdr wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pozwolę sobie się podpiąć pod istniejący wątek żeby zbędnie nie tworzyć kolejnego. Czy ktoś z Kolegów wie/orientuje się jaki jest numer katalogowy oslonki na spryskiwacz tylnej szyby? Potrzebuję coś takiego nabyć. Moze ktoś miałby na zbyciu cuś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merci- tak podziękuję Ci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności