Skocz do zawartości
lukaszek

Przekładka kierownicy w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ktoś już może przekładał kierwonice w passacie b4 z prawej na lewą strone? Niedługo mam zamiar pojechać do anglii i przy okazji przyciągnąć Passata b4 z 1996 roku. Wiecie może gdzie (najlepiej w Białymstoku ale nie koniecnzie) można przełożyć kierownice i ile to kosztuje w przypadku passata? Wiem że w Renault Laguna koszt wynosi około 1700 zł , a jak to jest z Passatem?? Proszę o podpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Sory ale te 1700 zł jest bardzo mocno zaniżone ???

 

2.

Nie opłaca się za bardzo brać B4 jak już jesteś w UK

W dobrej cenie 1000-1500 (2000) funtów będziesz miał B5 3BG i to w nie małym wypasie

(może być awet lekko uderzone) jakiś tam błotnik czy coś.

Więc nie opłaca się taki kawał jechać, woźić tyłka, zawracać głowę - lepiej pożycz trochę kasy i bierz coś co ma lepszą wartość (zawsze łatwiej w razie czego sprzedać nowsze auto)

 

:ok:

 

Pogadaj z Marcinem :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko B5 jest bardzo wadliwym samochodem zwłaszcza zawieszenie albo B4 z 2.0 8v albo B6 tylko trzeba ocenic stan tarcz hamulcowych bo są za słabe na ten samochód i szybko sie kończą a przekładka koło 3000 tyś niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.

Sory ale te 1700 zł jest bardzo mocno zaniżone ???

 

2.

Nie opłaca się za bardzo brać B4 jak już jesteś w UK

W dobrej cenie 1000-1500 (2000) funtów będziesz miał B5 3BG i to w nie małym wypasie

(może być awet lekko uderzone) jakiś tam błotnik czy coś.

Więc nie opłaca się taki kawał jechać, woźić tyłka, zawracać głowę - lepiej pożycz trochę kasy i bierz coś co ma lepszą wartość (zawsze łatwiej w razie czego sprzedać nowsze auto)

 

:ok:

 

Pogadaj z Marcinem :zdrowko:

 

Poważnie cena przekładki Laguny to około 1700 zł. Kumpel przerabiał to wiem;) Niestety wyjechał i nie mam z nim kontaktu żeby sie dogadać i żeby mi przełożył. No ja do anglii jade na tydzień i tak i tak an samochód to chciałbym tak przy okazji przyciągnąć. Mówisz że już od 1000 funtów bede miał B5. A teraz pytanie, czy za tą cenę kupie diesla, bo tylko mnie diesel interesuje;) No i jaki jest koszt przerobienia i gdzie to w polsce mi zrobią w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilos1
Witam. Mam pytanie czy ktoś już może przekładał kierwonice w passacie b4 z prawej na lewą strone? Niedługo mam zamiar pojechać do anglii i przy okazji przyciągnąć Passata b4 z 1996 roku. Wiecie może gdzie (najlepiej w Białymstoku ale nie koniecnzie) można przełożyć kierownice i ile to kosztuje w przypadku passata? Wiem że w Renault Laguna koszt wynosi około 1700 zł , a jak to jest z Passatem?? Proszę o podpowiedzi;)

 

skontaktuuj sie z kononowiczem :rotfl:

sorry nie moglem sie powstrzymac, gosc jest boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sailor_ro

1700 zł w Lagunie,no to chyba tylko koszt czesci bez robocizny,wiem ze w Lagunie II jest dosyc latwo przelozyc kierownice bo mozna odkrecic sciane grodziowa i kupic druga z otworem po lewej stronie,w Pasku trzeba juz troche wiecej inwencji tworczej,ale znajomy litwin przekladal B5 i chwalil to auto bardzo,ze wdzieczne do przekladek.z tego co mi powiedzial to taki koszt to jakies 5 tys. zł (czesci i robota),wymienial mi co tam dokladnie trzeba,zapamietalem miedzy innymi ze podnosniki szyb itd.

co do cen w UK,to za B4 w naprawde dobrym stanie w TDI na wypasie plus nieduzy przebieg itd. krzycza jakies 12-15 stów.za rzechy ktore sa zajechane i wygladaja jakby obornik wozily 700-800,ale to jest anglia i tutaj sa rozni fantaści.

generalnie wyzej wymieniony Litwin(prowadzi warsztat na poludniu Anglii)ma aktualnie B6 w benzynie 2.0,sedan,stan zajebisty oprocz tego ze ma do wymiany uszczelke pod glowica i nagrzewnica podcieka(przebieg troche wysoki 140 tys. mil),w kazdym razie chce za to 2700 funtow,odda za 2500 z tymze uszczelka i nagrzewnica beda wymienione.takze lepiej szukac czegos naprawde mlodszego i wartego przekladki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nom chodzi o to że znajomy tam siedzi i ma na oku pare naprawde dobrych passatów b4 za około 500-600 funtów;) Kurcze jak w b5 5tys zł przekłądka to w b4 pewnie podobnie. Myślałem że koszt max zamknie się w 2500 tys;/ A co do tej laguny to poważnie za wszytsko (części+robocizna) zapłacił 1700zł. Była to Laguna z 98 r. Wiem że kupił części z jakiejś rozbitej laguny za coś około właśnie 700 zł a mechanik wziął 1000zł. Myślałem że passata też w podobnej cenie no góra do 2500 sie da zrobić, bo powyżej to sie nie opłaca i tak jak mówisz lepiej na b5 odłożyć i przy kolejnej wizycie w anglii ściągnąć sobie, przynajmniej nawet przy kosztach 5tys za przekłądke się opłaci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sailor_ro

aha czyli jesli 98 rok to przekladka Laguny I,no to jeszcze moze ujdzie,nie wiem jesli dorwałbyś naprawde tanie czesci,to faktycznie moze i zejdziesz w kosztach np. czesci 1500-2000 plus mechanik,ale to musialbys miec szczescie.No i jeszcze jest sprawa jak to ma byc zrobione,czy tylko aby bylo przelozone,czy ma to jeszcze i wygladac ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedź... zorientuj się... pomyśl... przelicz... Jak nic nie kupisz to też nic się nie stanie!!!

 

W rzie czego to nie wydawaj kasy bez sensu - auto można kupić wszędzie nawet od sąsiada ale zawsze warto zrobić przemyślany zakup. Anglia ma to do siebie że ma kierownicę z drugiej strony i dochodzą koszty przełożenia. jednak opłaca się to robić w miarę nowych samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności