Skocz do zawartości
adams

Monitorki w zagłówkach w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Instalował ktoś z was monitorki w zagłówkach w passacie B5?

 

tak się powoli za tym rozglądam... zobaczymy czy coś z tego wyjdzie (kasa :mur: )

 

jest to fajna sprawda, jak wygląda sprawa montarzu i instalacji?

 

nie w chodzi w gre żaden wyświetlacz w podsófitce czy osłonie przeciwsłonecznej...

 

całość by była podpięta pod navi MFD (wersja C) do navi jest juz podpięty odtwarzacz dvd

 

chciał bym by monitorki były właczane przez użytkowników siedzących na tylnej kanapie i by były na tych monitorkach wyświetlane tylko filmy czy coś takiego a nie np komunikaty od navigacji...

 

dziękuję za sugestie i pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa te monitory, widzialem juz wiele razy i to niezly bajer jesli wozi sie z tyl rodzinke. TYle ze ze wzgledow fiansowych narazie na to nie patrze, ale bede sledzil watek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

a nie mogles zainstalowac od razu ps2? mialbys gry i filmy chyba tez moglbys ogladac. Myle sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6
a nie mogles zainstalowac od razu ps2? mialbys gry i filmy chyba tez moglbys ogladac. Myle sie?

 

nie mylisz sie, konsola dla tylnych pasażerów to optymalne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola nie wchodzi w grę, to nie ma być salon gry... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na PS2 :D peeska dwojeczka odtwarza filmy dvd

a koszt to pewnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, zapytaj się pobs'a

On ma chyba takie bajery w swoim pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz konkretne pytania wal śmiało - daj też znać w jakiej kwocie chcesz się zmieścić i co myślisz odnośnie odtwarzacza (din 1 czy zewnętrzny)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w chodzi w gre żaden wyświetlacz w podsófitce

:vw:

 

nie wiem jak w twoich stronach,ale ja np: montowałbym w podsufitówce składane 2 sztuki 7~8 cali bo po złożeniu nie rzucają się w oczy ,nie ma to jak czarne zgłówki(mam tapicere budyń).Chyba że zrobisz zakładane na zagłówek i będziesz je zdejmował,lub nie parkujesz auta gdzie ci się to podoba.

widziałem pod jakimś marketem jak koleszka przyjemny szybkim krokiem gdzieś sobie szedł trzymając dwa takie zagłówki pod pachą ,było widać że rwane na żywca...AC ci za to nie zwróci, może za szybe.

Ogólnie to świetna sprawa jest np: dla dzieci. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż ... ale tylko poglądowo ;)

w komplecie z każdym monitorkiem dostałem przewód 8pin (przedłużacz).

schowek01ey3.th.jpg

kabel ten mam rozcięty co ułatwi dalszy montaż,dlaczego ? to wyjdzie samo ;).

DVD zamontowane mam w podłokietniku, co bardzo upraszcza sprawę prowadzenia kabli do navi i do monitorów.

schowek01en0.jpg

z tego wiadomo już ,że przewody idą sobie tunelem do najbliższego położenia oparć foteli.

schowek01ur9.jpg

ja zrezygnowałem z wtyczek i mam wszystko polutowane i obwinięte taśmą izolacyjną (szmacianka, identyczna jak oryginał vw)

musimy pamiętać o luzie przewodu między fotelem a tunelem bo przecież czasem przesuwamy fotel ;)

schowek01qh8.jpg

po wypięciu listwy mocującej tapicerkę oparcia odchylamy ją i możemy bawić się w przeciąganie kabla, bez problemu włożymy tam rękę ...

do tego najlepiej użyć drutu sztywnego i na żywca wprowadzamy go przez jeden z otworów do zagłówka , pomagamy sobie od dołu fotela ,kiedy już pojawi się drut to zaczepiamy przewód i wyciągamy go na zewnątrz ...

schowek01rt6.th.jpg

teraz zagłówki...

tu jest troszkę zabawy, trzeba wyciąć otwory na monitory i na przewód, jeśli o monitory idzie to instrukcja montażu powinna być razem z nimi w pudełeczku.

Na przewód wycinamy "oczko" przy samym zagłówku (flex+tarcza do szlifowania-gruba), wcześniej zabezpieczając zagłówek.

pict0004ge2.jpg

wyciągamy zaślepkę w rurce od zagłówka i przeciągamy kabelek w/g fotki...

schowek01di8.jpg

zaczepiamy przewody od monitorka i przeciągamy je przez rurkę, jednocześnie wkładając zagłówek.

schowek01yj6.jpg

później już tylko polutować kabelki z wtyczką (patrz pierwsza fota), złożyć do kupy i można się cieszyć :D

schowek01wc4.jpg

wymieniłem trochę tapicerki i z pozostałego materiału mam zrobione pokrowce na zagłówki... a po co ?? to chyba wiadomo ;)

schowek01yi9.jpg

 

pozdrawiam

ps.przepraszam za foty, jakość i tekst, wszystko robione na "szybkiego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dvd jest na ALPINE, rado ALPINE 106D, monitory ALPINE 780MEx2, nagłośnienie HELIX RS6x2. skrzynka BL W7, drzwix4 wygłuszone+klapa, monitory z tyłu niezależne, słuchawki na podczeriwń.

pa100412xd9.jpg

w1094.pngpa060407jk7.jpg

w800.png

pa060391qn4.jpg

w3648.pngpa100417ov6.jpg

w3648.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam cię.Tak się składa ,że ja montowałem to u siebie w passacie b6 , zobacz moją galerię.Fajna sprawa.Koszt w zależności od potrzeb i tego czego oczekujesz.Mnie to kosztowało 150 funtów razem z przesyłką(mieszkam w UK)Instalacja jest niezbyt skomplikowana.Najlepiej gdy masz w siedzeniach air bag , wtedy jest prosta sprawa.Zagłówki sa wykonane ze skóry , ze zmienną regulacją rozstawu , pasują więc na każdy fotel.Jak chcesz o coś zapytać , daj znać.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

siema. sory za odgrzebanie kotleta ale chcem rowniez zamontowac lcd w zaglowkach. Zakupilem juz radio 2din Zenec ze-nc520 full wypas navi dvd divx i wielle innych rzeczy no i funkcja dual zone co by z dziecmi nie ogl bajek tylko sluchac radia:) Ale do rzeczy mam problem bo niewiem jakie monitorki wybrac pod zaglowki zeby byly dobre. W gre wchodza tylko ori zaglowki. co byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup, wypröbuj a jak sie nie spodoba to wyslesz spowrotem bo mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności