Skocz do zawartości
wasyllo007

Olej znika ale nie wiem czemu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje autko zaczęło brać olej mimo dość małego przebiegu (130kkm) - jakieś 0.5l na 2000 km. Wcześniej tylko przy długich trasach brał. Co dziwne wcale nie kopci, silnik normalnie się zachowuje a znajomy mechanik nie stwierdził żadnych wycieków. Możecie mi zasugerować jakaś przyczynę?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze brac nawet wiecej tylko zalezy od twego stylu jazdy ale o,5 l to ok WEDLUG mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik też mówi żeby się nie przejmować, tylko zastanawia mnie czemu tak nagle zaczął brać? Bo ani nie zmieniłem oleju na inny (mobil1 5w50) ani stylu jazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to TWOJ styl jazdy butowanie? jak ja delikatnie jade to nic a jak pocisne to lyknie oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami przycisne ale sporadycznie bo nie ma czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie,

 

ja tez mam 1,6 i chciałbym mieć zużycie oleju na poziomie 0,5 l/2000 km :)

 

Jak się lata po 120-130 km/h to te silniki mają po 4000-4500 obrotów na szafie i silnik ma co robić. tez jeżdzę na 5w50 mobila i od poprzedniej wymiany zrobiłem już 12 000 km, a wlałem ( żeby nie skłamać) ok. 5-6 litrów oleju. Co prawda dość mocno go rozpędzam więc bierze w trasach - w mieście jest ok ( tzn pewnie "Twoje" 0,5 l / 2000 km )

 

Silnik bez wycieków, zero kopcenia, pali na dotyk, nawet hydroszklanki nie tłuką ( a stukały przy 10w40 ). Nie będę przecież robił pierścieni i uszczelniaczy skoro nie dymi jak niektóre "diiiiiiiiizle" :) Po prostu przy takiej budzie jak ma pasio niestety silniki 1,6 mają co robić i są wysilone ( co do zasady). Ja do tego śmigam na gazie, więc żeby się dobrze "zebrać" w trasie muszę wchodzić na obroty dość wysoko:)

 

5w50 kupisz w hurcie za 30 zł /litr więc nie jest to chyba wydatek, który rozkłada Twoje finanse. Zalewaj gadowi olej na 3/4 bagnetu i śmigaj do oporu.

 

pzdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności