Skocz do zawartości
Gość rafmart

katalizator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafmart

mam problem z katalizatorem :mur: od paru dni strasznie brzeczy . jakie mogly byc przyczyny odklejenia sie wkladu i czy moge go usunac niewstawiajac nowego (brak :dobani: kasy)klubowicze poradzcie i z gory dziekuje .97r 1,9tdi110km :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze tak sie nie robi, ale jak wcześniej B4 jeździłem to po prostu zajechalem na warsztat i gość mi wymontował katalizator, wsadził w imadło i łomem go usprawnił - ze tak to nazwe. Ale jest jeden minus - pozostałość, czyli ta "puszka", wydaje wtedy głośniejszy dźwięk. Można się do tego przyzwyczaić, ale ja wstawiłem po prostu strumienicę i ucichło. Tak więć masz opisany temat i radź sobie - powodzonka. No bo inny sposób to jedynie wymiana na nowy bądź używany. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

U mnie był zupełnie zapchany, teraz zamiast kata mam rurę tylko - jest głośniej i strasznie mnie to denerwuje. Czy faktycznie wstawienie strummienicy wyciszy silnik? Jezeli tak to jakiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xary - no zobacz jaką masz rure i potem idź do sklepu i sobie według rozmiaru i długości dobierz po prostu. No i po pierwsze się uciszy, bo tak to w puszcze sie spaliny rozprężąją i nieprzyjemnie to dudni, no a po drugie, to podobno deko mocy przybywa, ale ja jakoś tego nie zauważyłem, a nogę mam ciężką i na "98 oktanach" jeżdżę. :ok::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o katalizatorach był. Ja w swojej 110 wypie..... wkład porcelanowy z puchy i nie ma żadnych skutków ujemnych (dziwnych dźwięków, itp). Mówiłem o tym jak byś kartofla z rury wyciągnął. Także same plusy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary
Xary - no zobacz jaką masz rure i potem idź do sklepu i sobie według rozmiaru i długości dobierz po prostu. No i po pierwsze się uciszy, bo tak to w puszcze sie spaliny rozprężąją i nieprzyjemnie to dudni, :ok::cwaniak:

 

 

Sorki ale pociągne ten temat jescze trochę. Rzecz w tym, że ja właśnie mam rurę a nie pustą puszkę i dzwięk silnika w tej chwili jest raz że głośny dwa, że straszliwie nieprzyjemny. Dokładnie przed wycięciem kata poczytałem forum i wydywało się że będzie git a jest kicha. Dlatego ponowie pytanie: co zamiast katalizatora bo cena nowego nie sprzyja jego montowaniu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xary - no zobacz jaką masz rure i potem idź do sklepu i sobie według rozmiaru i długości dobierz po prostu. No i po pierwsze się uciszy, bo tak to w puszcze sie spaliny rozprężąją i nieprzyjemnie to dudni, :ok::cwaniak:

 

 

Sorki ale pociągne ten temat jescze trochę. Rzecz w tym, że ja właśnie mam rurę a nie pustą puszkę i dzwięk silnika w tej chwili jest raz że głośny dwa, że straszliwie nieprzyjemny. Dokładnie przed wycięciem kata poczytałem forum i wydywało się że będzie git a jest kicha. Dlatego ponowie pytanie: co zamiast katalizatora bo cena nowego nie sprzyja jego montowaniu.

 

pozdrawiam

 

Masz taki sam silnik jak ja i co nie czytasz postów?, trzeba pisać do Ciebie indywidualnie :[:[:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

coś mi się wydaję, że nie do końca się rozumiemy, wiem że mamy ten sam silnik i z tego co piszesz wynika że masz wspawaną rurę i ja zrobiłem tak samo - tylko, że u mnie jest kicha i o to mi biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaję, że nie do końca się rozumiemy, wiem że mamy ten sam silnik i z tego co piszesz wynika że masz wspawaną rurę i ja zrobiłem tak samo - tylko, że u mnie jest kicha i o to mi biega

 

NIEMAM RURY!!! Mam 2 AFN'y w rodzinie i w obydwóch ten sam zabieg został przeprowadzony.

Młotek+przecinak i wkład porcelanowy wyleciał w 100 kawałkach bez zbednych ceregieli. Została pusta pucha i jest cisza i spokój. Nie wiem po co kombinowałeś i po co robisz to dalej? Masz za dużo kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

wałśnie starałem się nie kombinować - pojechałem do tłumikarzy i tam hasło "panie w takiej sytuacji wyciąć i wstawić rurę bo puszka będzie dzwonić i buczeć" dokladnie takie slowa usłyszałem więc nie będę się kłucił jak się na tym nie znam. A teraz co. Przecież nie będę wstawiał tego ponownie. Więc się nie dziw, że pytam, każdy może popełnić błąd problem w tym aby go naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafmart

ja juz wywalilem katalizator zostawilem tylko obudowe i niema wiekszych ruznic akustycznie zato teraz lepiej jezdzi . mysle ze w moim przypadku musial byc mocno zawalony . pozdrawiam . ja tez mam 97 tdi 110 km :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

Nie ma zadnych złych objawów. Chodzi dużo lepiej. Wywaliłem przy 100000km. Wyglądał jak nowy!

Spaliny są i tak spowalniane i wytłumiane przez turbo! Nie jest tak jak w wolnossacych benzynach, że walą w następny tłumik i trzeba kombinować (przez co przeszedłem z Megane SCENIC). W tdi tylko rura o średnicy wydechu - żadne głupoty typu strumienice.

Miałem też w hondzie kiedyś zostawioną puszkę po kacie i rezonowała zaburzając przepływ.

W benzynie najlepiej wspawać krzyżyk cienki i mocny w świało rury ewentualnie dobranego od innego auta tłumika(wcześniejszego modelu bez kata).

Jeśli inne układy typu turbo, egr itp działają porawnie to te metody gwarantuja wzrost mocy i tylko lekko głośniejszą pracę silnika, ale i to niekoniecznie.

Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% od 7 lat jeżdze bez katalizatora,sama puszka(w użyciu wycinak młotek) i nie ma żadnej różnicy w głośności auta.

Ps.nie pozbywaj się środka katalizatora,ponoć te trociny można drogo sprzedać(nie żartuje)Gdzie zapytam jutro kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Te resztki można sprzedać za 50zł... tam jest platyna i pallad. Jeśli ktos ma zapchanty kat to chetnie kupie - bo oddajac stary dostane zniżke na nowy ok 150zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Katalizator do TDika kosztuje ok.160-180zł wiec Panowie-tylko sprzedawac :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Te 160-180 to jak sprzedajsze _sprawny_ kat na giełdzie czy allegro. 160 mozna dostać za "zapchany" jako rabat przy zakupie nowego. Za uszkodzony czy inne szczatki to dostaniesz max 50-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyglada w 1.8T, bo mi też coś tam brzęczy w kacie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin85, Wymontuj(skrusz go) i sprzedaj.Po co ci on?Tylko dławi silnik.Jak zaczoł się tłuc to znaczy że spadł z mocowań i może przytykać silnik

 

Widzę że temacik który rozpoczołem się przyjoł :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

rolą wydechu przy turbo jest jak najszybciej opróżnić układ ze spalin!

Puszka po katalizatorze znakomicie spowalnia ten proces!

Tylko rura w tym przypadku i macie kilka km za darmo oraz lżejszy wydech który mniej obciąża załącze elastyczne. Już nic nie napiszę na ten temat - Olo, bo zysk jest taki jakby zamontowac 1000końcowych przelotowych które są tak lubiane przez "tuningowców"

Można też założyć niebieską migającą diodę na magnetyzer po dolaniu ceramizera - pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tą strumienicą.Bo już zgupiałem.Rura czy strumienica?Jak ktoś odpowie to proszę niech napisze dlaczego dokonał takiego wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności