Skocz do zawartości
Gość mibez

Halogeny w b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mibez

Witam mam pytanko do was chce kupic halogeny do przodu wiec zacząłem się rozglądac tu i tam za halogenami ale pomyslałem że wpierw sprawdze czy sa kable z przodu i czy wogóle dochodzi prąd więc kable są przełącznik też jest ale prądu niema więc mam pytanie dlaczego go niema na kablach czy moze być to wina jakiegoś przekaznika ktos moze go wyjął jak wymontowywał halogeny pozdro z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

raczej pewnie jakiś bezpiecznik, lub przełącznik nie działa jak należy.

jak nie dojdziesz to zawsze można pociągnąć nową instalację - trzeba tylko pamiętać że mogą świecić tylko na światłach mijania, bo inaczej możesz stracić dowód rej.

wymontuj przełącznik, sprawdź czy łączy (jak nie wiesz jakie styki to go rozkręć i zobacz). popatrz po kolei gdzie go boli a pewnie dojdziesz przyczyny. przy elektryce potrzeba trochę wprawy lub dużo cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba tylko pamiętać że mogą świecić tylko na światłach mijania, bo inaczej możesz stracić dowód rej.

Dziwne ale fabryczne halogeny świecą z mijania jak i drogowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

ale w naszych "genialnych przepisach" tak podobno jest, a niebiescy "zawsze" mają rację. Halogeny to inaczej przednie przeciwmgielne - próbowałeś jechać w gęstej mgle na drogowych? ... i widziałeś coś?, a jak jeszcze dołożysz halog. to równie dobrze można białą kartkę nakleić na szyby - efekt podobny ;)

im niżej są one położone (zamocowane) względem oczu kierowcy tym lepiej widać we mgle (względem linii równoległych do jezdi, prowadzonych - oczywiście teoretycznie ;)

- z osi halogenów i oczu kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w naszych "genialnych przepisach" tak podobno jest

No mnie na kursie na prawko 14 lat temu też tak uczyli ale jakoś sobie teraz nie wyobrażam przełączania za każdym razem drogowe>mijania i jeszcze przeciwmgielnych.....Zapewne w Niemczech takiego przepisu nie było i producent "takiej usługi" nie przewidział jak kliknięcie blendą i zarazem wyłączenie halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

chyba że "ostatnio" się coś zmieniło bo mojego paska produkowali parę lat później niż zrobiłem prawko :rotfl:

poza tym blenda służy chwilowo a nie do jazy ciągłej więc można traktować to pewnie jako chwilowe zakłucenie przepisów ruchu drogowego z powodów elektrycznych ;)

coś jak to że jak gaśnie czerwone i zapala się zielone to przezmoment święcą się obydwie (zanim zarówka wystygnie) i jakoś wszyscy wiedzą że trzeba już jechać

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw bezpiecznik pozniej mostkowanie przekaznika swiatel przeciwmgielnych.

Jesli ktos ma Infotecha niech podpowie gdzie, niestety nie mam teraz dostepu.

Jesli bezpiecznik jest w porzadku i jest mostek to zapraszam na

http://volkswagen.msk.ru/electro/pass95.zip Dzieki temu latwiej sprawdzic przelacznik a pozniej to juz tylko pozostanie szperanie w kablach.

 

Co do przepisow to nie ma mowy o jezdzie na swiatlach mijania czy drogowych.

Jest natomiast informacja o uzywaniu swiatel przeciwmgielnych wylacznie w warunkach niedostatecznej przejzystosci powietrza (mgla, zadymienie itp.)

Kolejny przepis mowi o tym iz nie nalezy (czyt. nie wolno) uzywac swiatel drogowych we mgle !! Tak wiec niebiescy przyczepia sie nie tyle do uzywania przeciwmgielnych z drogowymi co do uzywania samych przeciwmgielnych bez potrzeby, nawet ze swiatlami mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko do was chce kupic halogeny do przodu

Ja sobie niedawno kupiłem na Allegro po 68 zł no i nie zapomnij o zakupie krótkich blend chyba żę masz bo jak wyjmiesz te długie to ci zostaną dziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności