Skocz do zawartości
Gość bobo9675

Zbiorniczek płynu wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobo9675

58001debeadedee5m.jpg

Od jakiegos czsu mam mokry caly akumulator od plyny wspomagania.Jak myslicie co moze byc przyczyna tego?Dodam ze jest on zakrecony.No i jak pojezdze troche to ten plyn babelkuje tak jakby sie gotowal-to normalne?

Edytowane przez bobo9675

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się "gotuje" to nie jest to normalny objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne objawy, hmmmm moim zdaniem pompa wspomagania łapie powietrze stad objawy bąblowania w zbiorniczku, sprawdź połączenia elastycznych przewodów może gdzieś opaska nie trzyma na powrocie z orbitrola. Hmmmm ciekawa sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Normalnie bąbluje jakby sie gotowalo.Moze to byc spowodowane nieszczelna maglownica?Z tego co wiem jest walnieta ma przeciek(wspomaganie nie dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam objaw w calibrze tez plyn sie kotlowal maglownica lała wymienilem ja i wzystko ustalo i bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy też w B3-ce. Kończyło się łożysko na ośce pompy, przez co wyrobił się uszczelniacz i pompa zasysała powietrze. Wymiana pompy załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Czy to wyrabiajace sie lozysko na pompie moze byc przyczyna tego co slysze przy kierownicy?(luzzne lozysko,sapanie)I czy demontaz maglownicy i pompy jest trudny czy zrobie to sam?Jakby ktos mogl opisac jak to zrobic

Edytowane przez bobo9675

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to wyrabiajace sie lozysko na pompie moze byc przyczyna tego co slysze przy kierownicy?

U mnie było slychac jakieś syczenie, czy cos podobnego przy kierownicy i przyczyna było właśnie łożysko na pompie. Po wymianie łożyska tak jak pisał GURAL wszystko ustało. Wymiane robiłem w warsztacie, bo padło całkiem wspomaganie, a do domu kawałek. Za wymianę zapłaciłem chyba cos koło 150 zł, albo więcej :) nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj nic z maglownica ani z żadną pompą, zacznij od najprostszej rzeczy, miałem to samo, szukałem dziury w całym, więc na 200% jest to wina zbiorniczka płynu a konkretnie płytki, która jest na jego dnie:):) Wymontuj zbiorniczek z auta, wylej z niego płyn, na dnie jest taka okrągła plastikowa płytka, która ma swoje zaczepy sprawdź czy nie jest luźna, na bank wyskoczyła z zatrzasków i powoduje "bulgotanie" płynu, musisz ją wcisnąć na swoje miejsce i problem zniknie :D:D:D Powodzenia, daj znać jaki wynik tej operacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Moze i masz racje.Ale jak go kupowalem wlasciciel mowil ze wspomaganie nie dziala bo przepuszcza listwa(byl u mechanika).Wiec i tak ona jest do robienia.Bulgotanie moze i zniknie ale te dziwne odglosy z kierownicy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro leje ci sie z maglownicy to napewno jest walnieta,nawet jesli plytka wypadla to i tak bedzie ci olej sie lał z magla wiec wybor nalezy do ciebie,a z czasem magiel walnie tak ze nawet dolewka oleju nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności