Skocz do zawartości
Jaszczur

Proszę o pomoc w doborze głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich troszkę poszperałem w tym dziale ale nic nie znalazłem co by było odpowiedzią na moje pytanie. Koledzy jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te całe tweetery głośniki dwudrożne,trójdrożne, tuby itd. Potrzebuje dwóch głośników które były by zamontowane w przednich drzwiach głośników które by były lepsze od fabrycznych do kwoty 260zł. Kwota może nie jest rzucająca na kolana ale po prostu nie chce wydawać więcej kasy. Potrzebuje czegoś fajnie grającego dającego fajne basy ale na pewno lepszego od firmowych głośników. Czy możecie szybko mi coś polecić. Byłbym wdzięczny a właśnie co do mojego radia jakie posiadam to JVC KD-G343 ;-))).Pozdrawiam...a zapomniałem wspomnieć też że nie chce się bawić w żadne wytłumienia drzwi itd po prostu dwa dobre głośniki i to wszystko!!!

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki koledzy na pewno coś zakupie z tych które mi tu podaliście a i jeszcze jedno pytanko czy byłby ktoś tak dobry z Tarnobrzega lub okolic "w granicach rozsądku te granice" żeby mi pomógł założyć te głośniczki ,zdjąć tapicerkę drzwi jeśli trzeba itd. Ja gdy chciałem sprawdzić głośnik i próbowałem ściągnąć zaślepkę głośnika to tylko ja połamałem i ta dalej tam siedzi. Oczywiście za pomoc odwdzięczę się np "ognista woda" lub kto jak będzie chciał!!! Myślę że dla kogoś kto robił to kilka razy będzie to chwila moment!!! Jak coś to pisać na priv. Dzieki z góry!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam...a zapomniałem wspomnieć też że nie chce się bawić w żadne wytłumienia drzwi itd po prostu dwa dobre głośniki i to wszystko!!!

 

Nie zdziw się jak wydasz kasę, zamontujesz nóweczki głośniczki, odpalisz radio i stwierdzisz w przypływie euforii, że... ni chuchu nie słychać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zdziw się jak wydasz kasę, zamontujesz nóweczki głośniczki, odpalisz radio i stwierdzisz w przypływie euforii, że... ni chuchu nie słychać różnicy.

 

Jak wymieni te fabryczne pierdziawki to na pewno usłyszy różnicę.

Może to go zmotywuje do dalszej pracy.

Chyba, że nie usłyszy ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale tak jak pisałem wcześniej szukam kogoś kto mi pomoże ściągnąć boczki i zamontować nowe głośniki bo zacząłem sam ścigać zaślepki z głośników to tak się to skończyło że jeden połamałem i dalej go nie ściągnąłem!!! Oczywiście dojadę w granicach rozsądku i podziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Możesz kupić głośniki za 2000zł i nie uzyskasz przyzwoitego efektu jeżeli ich dobrze nie zamontujesz i nie wygłuszysz drzwi. Kupując nowe głośniki nie planując tego wyrzucasz pieniądze w błoto bo nie będzie szału chyba że fabryczne nie grają już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie chce zarobić itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś obejrzałem co to mi tak drga podczas słuchania muzyki po ściągnięciu zaślepki okazało się że jest pęknięta ta membranka na głośniku także znalazłem winowajce. A i jeszcze jedno pytanko bo oglądałem te głośniczki które mi poleciliście i teraz mam dylemat które bo np te Helixa mają moc 100W a te Signat 140W. Kupić te o większej mocy tzn te Signat czy te Helixy?? Tak przy okazji po ściągnięciu zaślepki w drzwiach jak zobaczyłem te fabryczne głośniki to się załamałem chyba są rozmiarze 13 i wołają o pomstę do nieba jak można cos takiego montować wykonane są "z papieru" a i jeszcze jedno chce zakupić takie dystanse jak w poście użytkownika Doc http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21650&highlight=jakie+g%B3osniki obrazek nr 5 czy te będą się nadawać http://www.allegro.pl/item547841913_dystanse_mdf_fabia_golf4_passat_bora_leon_powe.html ???

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fabryczne głośniki to się załamałem chyba są rozmiarze 13 i wołają o pomstę do nieba jak można cos takiego montować wykonane są "z papieru" a i jeszcze jedno chce zakupić takie dystanse jak w poście użytkownika Doc http://forum.vw-passat.pl/showthread...kie+g%B3osniki obrazek nr 5 czy te będą się nadawać http://www.allegro.pl/item547841913_...leon_powe.html ???

 

Membrana z papieru (impregnowana celuloza) jest jak najbardziej poprawna technologicznie ;-)

Penie znalazłbyś takie papierówki w przedziale high-endowych konstrukcji.

Fabryczne ze swojego auta (2003) wyciągnąłem dlatego, że nie grały ładnie.

Poza tym nic im nie dolegało. Membrany były w idealnym stanie.

 

Pierścienie wyglądają ok. Ważne żeby były zaimpregnowane, bo od wilgoci rozlezą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z mdf-u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze napiszcie jakiego rozmiaru (długość i grubość) użyliście blachowkretów do przykręcenia tych dystansy? Z góry dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, tak z 1cm dłuzsze od grubosci dystansu, poprostu muszą załapac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tw182 a powiedz mi jeszcze dlaczego te dystanse z Mdf są lepsze niż te plastikowe???

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej przenoszą drgania, są solidniejsze i jak plastikow nie uszczelnisz, podkjeisz jakims sylikonem to mogą brzęczec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności