Skocz do zawartości
myto

RCD 510 i RNS 510 - rozładowany akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie pisałam o aktualizacji na stole, nawet nie wiem czy tak się da.

 

spokojnie się da

 

kupiłem rns510 na sofcie 26... to aku po pierwszej nocy zdecho

 

masz 2005r to stary gateway pewnie A lub B skoro nawet po:

 

RCD510, z tym że ten przed zmianą gateway to wogóle nie chciał podświetlać

 

ja mam 2006 i przy fabrycznym RCD510 był E

 

to chyba nie jest tylko kwestia nie aktualizowania gateway.

 

skoro po wymianie na nowszy (często można też znaleźć na alledrogo softowane badziewie z E na L problem znika),to główną przyczyną padania aku, jest pewnie gateway który w skrócie ,,podtrzymuje i puszcza prądy'' gdzie popadnie

 

temat ogólnie ciekawy i nikt nic nie wie na 100%,najmniej Aso, spytałem ostatnio głównego elektronika z ASO VW/Audi o flashowanie samego sterownika pompy ABS to zrobił minę, jak bym mu do kawy soli nasypał :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat RNS 510 wersja A, zaraz ide do garażu luknąć czy odpali auto po 43 godzinach...

Wcześniej jak wkładałem RCD 310 to aku po 2 nocach dętka, totalne dno, nawet ładować się nie chciało, dopiero jak odstało z 10 godzin prostownik zaczynał ładować-

A może akurat RNS510 nie bedzie mi rozładowywał...? Jest taka szansa? Wiem, że wcześniej to 510 latało w Pasku z 2009 roku, ja mam 2006. A jak gadałem z fachowcami od navi to powiedzieli mi że gdybym miał ten problem z rozładowywaniem aka to z racji tego że mam wersje navi A można zmienić sam soft i będzie po temacie, bez wymiany Getewaya

 

---------- Dodano o 12:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:59 ----------

 

hm no i autko odpaliło bez problemu. Więc może nie będę miał problemu .

A jeszcze jedna kwestia. Bo póki co od gościa którego kupiłem navi nie dostałem kodu PIN do radia, stary właściciel jeszcze niby będzie szukał a jak nie to będę je odblokowywał (koszt u mnie między 50 a 100 zł). No i teraz też nasuwa się pytanie: może bez problemu odpalam auto gdyż navi nie włączyła sie tak jak powinna? Właczyłem ją- pojawił sie komunikat, żeby podać PIN, zrobiłem 2 próby (lipne) i potem odczekałem godzine na włączonej nawi żeby móc ponownie PIN wpisywać, a następnie ją wyłączyłem. Navi pozostawiłem oczywiście podpiętą normalnie kablami. Może przez to nie łyka prądu? Chociaż podłączona jest... Jak myślicie? Ma to jakiś wpływ? Bo w przyszłym tygodniu będę ją rozblokowywał albo będę miał PIN jak szanowny pan znajdzie.

Z góry dzięki PANY za jakiekolwiek odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... nikt nic już nie napisze?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm... nikt nic już nie napisze?:(

 

Bo to kolego jest dokładnie odwrotne, najstarsze softy nie rozładowują aktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to kolego jest dokładnie odwrotne, najstarsze softy nie rozładowują aktu.

 

No dzięki, więc powinienm się cieszyć :)

Tylko mi chodziło głównie o to czy jak jeszcze nawi nie wpisałem kodu a jest podłączone w aucie to i tak powinno zachowywać sie normalnie? Czy to nie ma jakiegoś wpływu np na to że nie czerpie prądu jak powinno....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dzięki, więc powinienm się cieszyć :)

Tylko mi chodziło głównie o to czy jak jeszcze nawi nie wpisałem kodu a jest podłączone w aucie to i tak powinno zachowywać sie normalnie? Czy to nie ma jakiegoś wpływu np na to że nie czerpie prądu jak powinno....?

 

Jak pewnie zauważyłeś lub nie ;), pomimo że navi żąda kodu, radio gra w tle bardzo cicho, więc pewnie już byś miał po aku prze którą navi nie usypia. Jest tylko jedno ale czy ze starym softem, pójdą ci najnowsze mapki?

 

---------- Dodano o 13:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:28 ----------

 

spokojnie się da

 

 

 

masz 2005r to stary gateway pewnie A lub B skoro nawet po:

 

 

 

ja mam 2006 i przy fabrycznym RCD510 był E

 

 

 

skoro po wymianie na nowszy (często można też znaleźć na alledrogo softowane badziewie z E na L problem znika),to główną przyczyną padania aku, jest pewnie gateway który w skrócie ,,podtrzymuje i puszcza prądy'' gdzie popadnie

 

temat ogólnie ciekawy i nikt nic nie wie na 100%,najmniej Aso, spytałem ostatnio głównego elektronika z ASO VW/Audi o flashowanie samego sterownika pompy ABS to zrobił minę, jak bym mu do kawy soli nasypał :lol

 

Niestety jest to jeszcze bardziej skoplikowane, począwszy od tego że przyczyną rozładowania aku przy RNS510 może być klawiaturka telefonu, o tym to już nie wszyscy wiedzą, a przekonałem się o tym na swoim przypadku.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety jest to jeszcze bardziej skoplikowane, począwszy od tego że przyczyną rozładowania aku przy RNS510 może być klawiaturka telefonu, o tym to już nie wszyscy wiedzą, a przekonałem się o tym na swoim przypadku.

 

Co masz na myśli pisząc klawiaturka telefonu? ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli pisząc klawiaturka telefonu? ....

 

Wysuwana klawiaturka telefonu, wysuwana zamiast schowka przy awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysuwana klawiaturka telefonu, wysuwana zamiast schowka przy awaryjnym.

 

To nawet nie wiedziałem, że takie coś jest....

A np. bluetooth nie może czasem rozładowywać aka tez? bo ja u siebie go odłączyłem po tym jak mialem RCD 310 i mi aku padał, więc na dobrą sprawę może bluetooth mi to rozładowywal a niekoniecznie RCD 310....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth jest rozłączany przez CAN, więc to raczej nie. Może kolego masz zwyczajnie słaby aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bluetooth jest rozłączany przez CAN, więc to raczej nie. Może kolego masz zwyczajnie słaby aku.

 

Aku nawet kupiłem nowy i jak sie okazało niepotrzebnie, bo najpierw kupiłem, a poźniej sie dowiedzialem , że robi robote radio.

Teraz z RNS 510 nawet tego starego aka nie rozładowuje, mialem problem jedynie mająć radyjko RCD 310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat.

Koledzy mam Leona ale wymiana na radio RCD510 odbywa się identycznie od strony elektroniki, wymiana gateway na nowszy. Nie wiem czy miał ktoś lub słyszał o podobnym problemie a mianowicie po wymianie i zakodowaniu radyjka występuje taki problem że cały czas świeci się podświetlenie klawiszy w radiu nawet po zamknięciu samochodu. Podświetlenie jest słabsze niż normalnie bo jak przełączam np na postojowe to wtedy się rozjaśnia i dodatkowo podświetlają się gałki w radiu. Rozumiem że na postojówkach powinno być podświetlenie deski i radia ale po zgaszeniu powinno być ciemno, ale u mnie tak nie jest.

 

moduł gateway stary 1K0 907 530 K

a tutaj nowy 1K0 970 530 S

 

Poniżej filmiki ukazujące to co napisałem:

 

Proszę o komentarze czy ktoś się spotkał z takim problemem lub zna jego rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję trochę temat.

Koledzy mam Leona ale wymiana na radio RCD510 odbywa się identycznie od strony elektroniki, wymiana gateway na nowszy. Nie wiem czy miał ktoś lub słyszał o podobnym problemie a mianowicie po wymianie i zakodowaniu radyjka występuje taki problem że cały czas świeci się podświetlenie klawiszy w radiu nawet po zamknięciu samochodu. Podświetlenie jest słabsze niż normalnie bo jak przełączam np na postojowe to wtedy się rozjaśnia i dodatkowo podświetlają się gałki w radiu. Rozumiem że na postojówkach powinno być podświetlenie deski i radia ale po zgaszeniu powinno być ciemno, ale u mnie tak nie jest.

 

moduł gateway stary 1K0 907 530 K

a tutaj nowy 1K0 970 530 S

 

Poniżej filmiki ukazujące to co napisałem:

 

Proszę o komentarze czy ktoś się spotkał z takim problemem lub zna jego rozwiązanie.

 

Też tak miałem z rcd510, niestety sprzedałem rcd zanim zmieniłem gateway. Jednak wszystko wskazuje że to wina gateway-a, na http://www.my-gti.com/ napisali "Revisions that will work after the 1K0 907 530 S (1K0907530S) revision include 1K0 907 530 AA (1K0907530AA), 1K0 907 530 AB (1K0907530AB) and 1K0 907 530 AC (1K0907530AC)"

 

Czyli wszystkie po "S"

 

Na Revisions that will work after the 1K0 907 530 S (1K0907530S) revision include 1K0 907 530 AA (1K0907530AA), 1K0 907 530 AB (1K0907530AB) and 1K0 907 530 AC (1K0907530AC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak miałem z rcd510, niestety sprzedałem rcd zanim zmieniłem gateway. Jednak wszystko wskazuje że to wina gateway-a, na http://www.my-gti.com/ napisali "Revisions that will work after the 1K0 907 530 S (1K0907530S) revision include 1K0 907 530 AA (1K0907530AA), 1K0 907 530 AB (1K0907530AB) and 1K0 907 530 AC (1K0907530AC)"

 

Czyli wszystkie po "S"

 

Na Revisions that will work after the 1K0 907 530 S (1K0907530S) revision include 1K0 907 530 AA (1K0907530AA), 1K0 907 530 AB (1K0907530AB) and 1K0 907 530 AC (1K0907530AC).

 

 

mam passata wyprodukowanego w lipcu 2008 roku (w vinie juz 9) i zamontowane w nim radio rns 300 z mp3...

chce zmienic na rcd 510 - czy potrzebuje wymieniac gateway ?

 

wogole czy duzo zabawy jest z wymiana gateway ? czy trzeba podpinac pod kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czyli czeka mnie wymiana Gateway na jeszcze nowszy :-). Co ciekawe akumulator się nie rozładowuje prąd pobierany na zamkniętym samochodzie jest na poziomie 0,04 do 0,05A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam samochód z lipca 2008 roku to czy też muszę wymieniać gateway przy zmianie radia na rcd 510 (z rns 300) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dokladnie ten sam temat,padek z 10.2008 i vin CZ9 i radio RNS 300 i wymiana ma RCD510,moj gateway to 3C0.....H, pytanie czy rozladuje aku?

Montaz dzis wiec pytam kolegow?

Dawi1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% rozwali aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wykorzystalem swoj 1% bo rano po przestoju nocnym nic sie nie stalo i auto normalnie odpalilo no moze jakby stalo z tydzien ale u mnie sie to nie zdarza bo auto jezdzi 5dni w tygodniu dosc intensywnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale mam inny problem,radio gubi fale tzn. Sa wieksze szumy na niektorych stacjach na ktorych RNS 300 ich nie gubil,ktos mi powiedzial ze RCD510 potrzebuje dwoch anten gdyz ma z tylu dwa wejscia i byc moze jedna antena to za malo zeby czysto odbierac sygnal,co wy ma to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba wykorzystalem swoj 1% bo rano po przestoju nocnym nic sie nie stalo i auto normalnie odpalilo no moze jakby stalo z tydzien ale u mnie sie to nie zdarza bo auto jezdzi 5dni w tygodniu dosc intensywnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale mam inny problem,radio gubi fale tzn. Sa wieksze szumy na niektorych stacjach na ktorych RNS 300 ich nie gubil,ktos mi powiedzial ze RCD510 potrzebuje dwoch anten gdyz ma z tylu dwa wejscia i byc moze jedna antena to za malo zeby czysto odbierac sygnal,co wy ma to?

 

Sam sobie odpowiedziałeś muszą być dwie anteny, przejściówki kiedyś były na allegro. Jak masz gateway SO142 to aku nie padnie.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności