Skocz do zawartości
dzidzion

polozenie pedalu przyspieszenia max na poziomie 70%

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zrobic logi i wstawic na forum, bo od niedawna posiadam passata b5 z silnikiem AFN i niestety jestem zawiedziony jego dynamika.

Nie wstawilem logow, bo przy wciskaniu pedalu na maxa wskazuje tylko 70%

Jest jakis sposób regulacji(adaptacji) polozenia czujnika przyspieszenia, bo moze wlasnie w tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić rezystancję wcisnąć pedał na full pomiar pomiędzy pinami czujnika 1do3 rezystancja powinna zawierać się od 1500 do 2500 Ohma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany....okazalo sie ze ktos zdlawil auto przez wydluzenie(regulacja w formie czegos co przypomina srube rzymska) ciegna idacego od pedalu do czujnika polozenia pedalu. Po skróceniu wskazania VAG-a pokazują 100% i auto ciagnie jak szalone!! :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazalo sie ze ktos zdlawil auto przez wydluzenie(regulacja w formie czegos co przypomina srube rzymska) ciegna idacego od pedalu do czujnika polozenia pedal

 

może tak zrobił aby dziecko za bardzo nie szalało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może tak zrobił aby dziecko za bardzo nie szalało

 

Może auto robiło za "zastępcze", albo z wypożyczalni.

Kiedyś jakiś serwis dławił auta przeznaczone na próbną jazdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inter-pc

Mam prośbę mój passat b5 90 km ahu też na maksa ma 70% i zauważyłem że na początku jakieś 1-1.5 cm nic nie ciągnie. Dużo jest pracy z cięgnem - śrubą rzymską .

I gdzie tego szukać przy pedale czy po jakimiś plastykami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobil ym foty jak przy tym grzebalem ale nie mialem akurat aparatu.

Nalezy rozebrac dolny kawalek kokpitu (przykrecany na 4 sruby i 2 zatrzaski).

Dojscie doregulacji tego pedalu jest bardzo kiepskie, wiec nie obejdzie sie do pocharatania rak . Po skróceniu cięgna pedal delikatnie sie podniosl i przy wcisnieciu go na max VAG pokazuje 100% .

Najprościej reguluje sie tak:

-odkrecasz dolna czesc kokpity nad pedalami,

-zdejmujesz oczko ciegna z pedalu razem z gumka (z prawej strony pedalu),

-w to cos co przypomina srube rzymska wkladasz jakis pret zeby sie nie obracala jak bedzie wkrecac srube z oczkiem,

-wkrecasz srube z oczkiem tyle ile potrzebujesz,

-wciskasz oczko z gumka na swoje miejsce,

-przekrecasz kluczyk i testujesz vagiem czy przy max wcisniecie jest 100%,

-jak wszystko ok to skrecasz wszystko i gotowe.

Czas operacji - jakies 30-40min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inter-pc

dzięki "dzidzion" spróbuje w wolnej chwili tylko się zastanawiam czy jak podciągne za daleko to nie wejdzie na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw tak zeby przy 100% pedal dotykal podlogi i tyle;

powyzej 100% nie ustawisz, bo nie ma takiej mozliwosci; nie skracaj za bardzo,bo po co ma byc tak ustawione, zeby ograniczeniem nie byla podloga, tylko max wychylenie potencjometru; wiadomo, ze lawiej uszkodzic potencometr niz podloge przy baaardzo gwaltownej checi przyspieszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inter-pc

witam !

po długim okresie udało mi się dojść do tego, co było problemem. Mianowicie zmieniłem długość ciągną gazu nie ma możliwości by dotykał nawet w położeniu maksymalnym podłogi gdyż ma blokadę u góry, zaślepiłem zawór egr z dwóch stron, zmieniłem przepływomierz 074 906 461 pierburg i passat wreszcie jeździ jak powinien.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności