Skocz do zawartości
Gość Remikon

Czy komputer pokaże?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Remikon

Witam Kolegów!:)

Czy komputer może pokazać, co jest przyczyną trudności z odpalaniem silnika i jego nierównych obrotów? (zimny i ciepły silnik). Czytałem trochę o tym na forum i okazuje się, że przyczyną może być:

- immo;

- czujnik temp. wody;

- kable WN;

- cewka WN;

- świece;

- filtr paliwa;

- pompa paliwa;

- przepustnica;

- sonda lambda;

... itd.

... czyli prawie wszystko :confused:

Fajnie bybyło, gdyby komp powiedział, co z tej wyliczanki należy naprawić, ponieważ mechanik znowu coś tam wymieni i gó...no z tego będzie (jak zwykle).:633:

Już mnie wkur...a, że taki ładny mam samochodzik, tylko nie mogę go normalnie zapalić! Toć to przecież nie Polonez :D

Edytowane przez Remikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bez sensu Kolego.

Z tego właśnie względu, że to nie polonez, to nie podchodzisz z młotkiem do auta tylko z VAGiem.

W 3-mieście jest silna grupa, zajrzyj do spotkań regionalnych, umów się z kimś kto będzie Ci mógł sprawdzić błędy i zrobić logi i będziesz wiedzieć co w trawie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Remikon

No nie wiem, czy bez sensu Kolego! Byłem w ASO, podłączyli komputer, powiedzieli, że układ dolotowy, wymienili pompę i przewody ... a auto dalej drży i nie zapala. Proszę, przemyśl swoją śmiałą wypowiedź. Wydawało mi się, że ich komputerek powie wszystko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną nierównych obrotów może być przepływomierz,spróbuj go odłączyć i zobaczy czy dalej jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to wrózenie z fusów. :kwasny: Skoro byłes w ASO i w sumie nic ci nie znaleźli to raczej tam już nie zaglądaj. Komputer ci pokaze jedynie czujnik wody, immo, defekt przepustnicy i sondę. Pozostałe elementy to na "chybił - trafił". i tak po kolei - to nie moze być immo bo z trudem ale odpalasz auto i jako tako chodzi. Czujnik temperatury wody - jak najbardziej moze byc przyczyną - koszt nowego coś kolo 45 zeta. Kable, cewki i świece to bym zostawił na koniec. Jesli VAG nie pokaze tez defektu przepustnicy to ona raczej tez odpada. Tak reasumując, to najpierw podepnij VAG-a. Jak ci nic nie wykaze, to najpierw wymień filtr paliwa - ale w przypadku, gdy:

- odpalisz auto, chodzi ci nierówno lub gasnie a jak nacisniesz gaz i trzymasz w okreslonym zakresie obrotów i chodzi równo - to juz wiadomo, ze filtr paliwa KAPUTT.

- wymień czujnik temperatury - kolejne 50 zeta zniknie ci z portfela.

Po takich operacjach bedziesz "szczuplejszy" o jednego zielonego, czyli stówe, ale za to bogatszy w doświadczenie :D

tak więc najpierw VAG a potem dopiero wymiana - nigdy odwrotnie i nigdy w "ciemno", bo takim sposobem to pół samochodu wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMA$

pozwólcie ze podłacze sie do rozmowy mialem problem z obrotami nierowno chodził gasł przy dojezdzaniu do skrzyzowania wyczyscilem przepustnice i lata jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Remikon

Rzeczywiście, jeżeli dodaje gazu po uruchomieniu, to nie gaśnie. Jednak filtr paliwa podobno mi wymienili (chyba, że zapomieli lub kłamią - bardzo możliwe).

 

Czy można samemu wymienić filtr paliwa? Gdzie to jest :confused:

 

Czy można samemu odłączyć przepływomierz :confused:

 

Czy samemu można wymienić czujnik wody :confused:

 

Proszę o wsparcie. Sam najchętniej bym to zrobił:D

Mechanikiem nie jestem, ale coś tam potrafię.

 

Koszty nie są dla mnie żadnym problemem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, jeżeli dodaje gazu po uruchomieniu, to nie gaśnie. Jednak filtr paliwa podobno mi wymienili (chyba, że zapomieli lub kłamią - bardzo możliwe).

No to ja stawiam na to, że to filtr paliwa, bo mialem to samo. Niezależnie od temperatury - nie można go było utrzymać na wolnych obrotach. Filtr masz w rejonie tylnych prawych drzwi. Musisz mieć kanał. Jak już będziesz pod autem, to odkręcasz tą plastikową osłonę co jest przymocowana do podłogi - oczywiście w pobliżu tylnych drzwi - no trochę niefachowo to opisuję, ale coż .... :D jak już tą osłonę zdejmiesz, to po prawej stronie będzie na dwóch obejmach zamontowany filtr paliwa. Kup sobie od razu dwie opaski zaciskowe (metalowe, skręcane śrubą) na przewody dochodzace do filtra. No i zwróc uwage przy montażu, na kierunek przepływu - masz to na obudowie filtra.

 

Czy można samemu wymienić filtr paliwa? Gdzie to jest :confused:

Już ci to opisałem wyżej :D

 

Czy można samemu odłączyć przepływomierz :confused:

Tak.

 

Czy samemu można wymienić czujnik wody :confused:

Tak. Tylko najpierw musisz spuścić częśćpłynu chłodzacego, bo po prostu szkoda tego co sie wyleje niepotrzebnie. "Na szybko" tego nie zrobisz, wiec jak większość płynu spuścisz, to spokojnie sobie wyjmiesz czujnik temperatury i założysz nowy. Czujnik jest mocowany zawleczką wewnatrz korpusu.

 

Mechanikiem nie jestem, ale coś tam potrafię.

Koszty nie są dla mnie żadnym problemem. :)

Nie bądx taki pewny, bo jak czegoś wcześniej nie robiłeś i coś złamiesz lub ukruszysz, to dopiero zobaczysz, jak szybko i boleśnie wypływa kasa z portfela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Remikon

Czy jeżeli kupię kabelek + program VAG, to poradzę sobie z diagnozą?

W warsztaty już nie wierzę. Biorą 100zł za "podłączenie", a potem oglądają gołe baby na tym swoim monitorku :D.

Kabelek + programik można kupić za 125zł :)

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności