Skocz do zawartości
mirekserwus

Problem z instalacją elektrycznego otwierania tylnych szyb.

Rekomendowane odpowiedzi

Passata B5 FL 2002 rok mam szyby elektryczne z przodu, a z tyłu nie mam postanowiłem sobie złożyć elektryczne szyby. Do tyłu kupiłem blachy z silnikami tapicerki, do tego podłączyłem kostki od szyb tylnych do słupków, tam gdzie były poprzednie kostki wpięte na centralny zamek i głośniki, wymieniłem panel sterownia na 4 szyby teraz nie mam centralnego z tyłu i szyby nie chodzą bo co się okazuje to nie ma prądu do szyb z tyłu i centralnego zamka . Kupiłem moduł komfortu ale on ma dwa wtyki, gość powiedział mi że to jest na 4 szyby a mój moduł ma trzy wtyki z tego co wiem to trzeci jest do fabrycznego alarmu. Nie wiem co mam zrobić teraz bo gdybym wiedział wcześniej, że taki problem jest z tymi szybami to dałbym sobie spokój z tym, ale jak zacząłem to chce to doprowadzić już do końca dlatego szukam rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Trzeba Ustawić moduł komfortu tzn. Vag i kodowanie funkcji dalej już ci nie pomoge bo nie wiem. Sama wymiana modułu komfortu nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinieneś zacząć od przekodowania modułu komfortu, tak by obsługiwał (chciał obsługiwać) cztery szyby ;)

 

Steuergerät Codierung (> MJ 2001)

 

STG 46 (Komfortsystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

 

Zentralverriegelung (2-Fensterheber):

00256 - Einzeltüröffnung

00257 - Gesamttüröffnung

 

Zentralverriegelung (2-Fensterheber und Memory):

00258 - Einzeltüröffnung

00259 - Gesamttüröffnung

 

Zentralverriegelung (4-Fensterheber):

04096 - Einzeltüröffnung

04097 - Gesamttüröffnung

 

Zentralverriegelung (4-Fensterheber und Memory):

04098 - Einzeltüröffnung

04099 - Gesamttüröffnung

 

 

 

Steuergerät Codierung (MJ 2002 >)

 

STG 46 (Komfortsystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

 

Zentralverriegelung (4-Türer / 2-Fensterheber):

00066 - Einzeltüröffnung

00067 - Gesamttüröffnung

 

Zentralverriegelung (4-Türer / 4-Fensterheber):

00258 - Einzeltüröffnung

00259 - Gesamttüröffnung

później szukać dalej ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje jutro zaczynam naprawiać ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak ustawić (anglik) tylne szyby chodza normalnie a przednie odwrotnie czyli jak domykam szyby tył sie zamyka a przud otwiera spędziłem 4 godziny w kabla i nic dochodzą tylko dwa sygnały na jednym kablu proszę o pomoć bo chceli sie wkraść a nie chce wymontowywać zamków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiecie jak ustawić (anglik) tylne szyby chodza normalnie a przednie odwrotnie czyli jak domykam szyby tył sie zamyka a przud otwiera spędziłem 4 godziny w kabla i nic dochodzą tylko dwa sygnały na jednym kablu proszę o pomoć bo chceli sie wkraść a nie chce wymontowywać zamków

napisz to po Polsku, ze znakami interpunkcyjnymi a będzie łatwiej dowiedzieć się o co Ci chodzi ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mirekserwus",

koniecznie daj znać, jak Ci to poszło, bo jestem zainteresowany pogrzebaniem w swoim aucie z podobnego powodu.poki co obczajam, czy jest sens sie a takie coś zabierać. mam w tylnych, prawych drzwiach problem z odsuwaniem szyby, bo coś brakuje po korbką. efektem tego jest skakanie korbki na wszystkie strony podczas przesuwania szyby.

Pytanie do reszty Panów,

jak zrobić, by w panelu sterowania (samochód był anglikiem), przełozonym z prawej strony na lewo zmienić funkcjonowanie przycisków usuwania szyb. mam 2 przyciski do przednich jedynie, tak więc: gdy wciskam prawy- to otwiera sie szyba kierowcy, gdy wcisnę zaś lewy, to otwiera sie szyba pasażera. mały dyskomfort z tego mam

dzieki za wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze raz mam taki problem jak włączam domykanie szyb obojętnie czy z kluczyka czy z pilota to przednie szyby lewa i prawa (otwierają się)a tylne zamykają sie (i to jest prwidłowe) czyli siedząc w srodku aby otworzyć tylne szyby muszę nacisnąć przycisk (prawidłowo)aby otworzyć przednie szyby muszę pociągnąć(nieprawidłowo)

Pytanie moje jest takie czy można to ustawić za pomocą vag czy inaczej,ndmieniam że rozebrałem wszystko i po lewej i prawej stronie idzie tylko jeden kabelek nie ma go z czym zamienić .Otwarcie silniczków też nic nie da bo jedyni są tam dwie szczotki i zamiana nic nie daje .Proszę o pomoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany szyby już opuszczają się i zamykają w tylnych drzwiach elektryk z VW zrobił wszytko jak oryginał i nawet nie wiózł dużo pieniędzy za podłączenie tego i rozwiązanie mojego problemu tylko 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany szyby już opuszczają się i zamykają w tylnych drzwiach elektryk z VW zrobił wszytko jak oryginał i nawet nie wiózł dużo pieniędzy za podłączenie tego i rozwiązanie mojego problemu tylko 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 350PLN no to rzeczywiście taniocha!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie robił tego w salonie VW tylko po pracy bo wiadomo koszt by był większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działają szyby jedynie przy próbie otwierania/zamykania ich poprzez przyciski z tyłu.... z przedniego panelu normalnie a pasażer siedzący z tyłu już nie może sobie sam otworzyć co jest grane?

dzisiaj np sobie tak rozebrałem boczki by spinki boczka wymienić (więc rozczepiałem kostki wszystkie itp) po złożeniu okazało się że juz działa z tyłu na przycisk.....trochę to dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności