Skocz do zawartości
Gość Michu1312

Znikajacy olej z silnika 2.0 115km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michu1312

na wstępie pozdrawiam wszystkich. Mam problem kupiłem passata miesiac temu zrobiłem 1000 km i znikł mi litr. Silnik ie bierze oleju bo sprawdziłem świece i są czyste, nie dymi. Ma 160k km pełen serwis. Silnik jest mokry od strony bagnetu (filtra) nie jest to uszczelka pod głowica i nie miska, pod zaworami jest delikatnie wilgotny.Do o koła korka wlewu zbiera mi sie trochę oleju dla czego??

Jest wilgotny od samej góry aż do dołu w stronę skrzyni nie mogę zlokalizować wycieku potrzebuje pomocy chciał bym zjechać tą furka do Polski z UK ale nie wiem jak to będzie z tym olejem. Plastik od bagnetu mam pęknięty to ma jakieś znaczenie??

POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki AZM mają to do siebie, że bardzo lubią wychłeptać nieco oleju. Wg. ASO nawet litr na 1000 km. to norma. Jest już kilka tematów na ten temat - spróbuj zalać go np. Mobilem 1 5W50 - mnie to pomaga o tyle, że po przejechanych 3000 km. nie muszę w sumie jeszcze uzupełniać poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem - mialem passata z takim silnikime z przebiegiem 198 000 "zjadal" mi okolo 1l na srednio 3tys-4tys km - troszke pomoglo gdy zalalem go Castrolem 15 W 40. Podczas spokojnej jazdy - nie przekraczajac predkosci 90-100 km/h ubytek oleju byl niezauwazalny, jednakze po dluzszej trasie kiedy w gre wchodzily predkosci 160km/h i przebieg 400 - 600 km musialem sie przygotowac na niewielka dolewke nastepnego dnia.Dodam ze tez mialem urwany plastik przy bagnecie , ale nie wydaje mi sie aby to mialo jakiekolwiek znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu1312

Ok wiem ze sa juz te tematy ale ja w moim mam wyciek od strony bagnetu (filtra) i nie iem gdzie to moze byc moze ktos sie spotkał juz z czyms takim w tym modelu silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności