Skocz do zawartości
Gość menyou

wymiana żarówki w kierunkowskazie lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość menyou

Witam, jak można wymienić żarówkę kierunkowskazu w lusterku od strony pasażera? dotyczy Passat B5FL. Kierunkowskaz przestał działać więc chyba żarówka się spaliła? Miał już ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chcialbym sie dowiedziec jak sie dobrac do tego i jaka ma byc na wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sa diody. Do wyjecia masz szklo, potem odkrecasz sruby i zdejmujesz obudowe. No i najlepiej zdjac lusterko. Zajzyj tez do boczku gdzie sa kostki, tu przy raczce od klapy maski. kostka chyba rózowa. 4 kable z tego co pamietam . zobacz czy masz tam zasilanie jak dziala kierunek, bo te ledy sa dosc dobrze zrobione i nie powinny sie spalicz czy zasniedziec, no ale przypadek przypadkowi nie równy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam sa diody. Do wyjecia masz szklo, potem odkrecasz sruby i zdejmujesz obudowe. No i najlepiej zdjac lusterko. Zajzyj tez do boczku gdzie sa kostki, tu przy raczce od klapy maski. kostka chyba rózowa. 4 kable z tego co pamietam . zobacz czy masz tam zasilanie jak dziala kierunek, bo te ledy sa dosc dobrze zrobione i nie powinny sie spalicz czy zasniedziec, no ale przypadek przypadkowi nie równy

 

 

Jestem swierzo co po rozebraniu lusterka z kierunkami i powiem ze bardzo ogolnie opisales to ....

Szkolo jak wyjmujecie to lepiej niech nie bedzie zmimne bo wtedy to taa loteria albo sie uda albo sie polamie.

1. Wyciagamy szklo

2. odkrecamy 3 srubki trzymajace silnik i wyjmujemy go.

2,5 odkrecamy nastepne 2 srubki w srodku lusterka na samym dole.

3. potem w srodku odchaczamy z mocowan czarna obwolutke.

4 odkrecamy jedna srubke przykrecona do obudowy kierunkowskazu i do tej czarnej obwolutki

5 delikatnie obuzowywujemy i tam w glebi powinna byc nastepna srubka mocujaca do kierunkowskazu

6 delikatnie odciagamy od siebie wszystko tak aby nie molamac .

 

Ps. postaram zrobic opis montazu lusterek do B5 FL ktory nie ma lusterek z kierunkami tylko zwykle. ale to po nowym roku przy malowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim szkle piszesz w pt 1 i jak je zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jakim szkle piszesz w pt 1 i jak je zdjac

 

Zapewne o tym szkiełku w którym oglądasz autka jadące z tyłu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bys sie nie mądrzył i powiedzial jak je zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
moze bys sie nie mądrzył i powiedzial jak je zdjac

 

najlepiej pogadaj z osiedlowymi gówniarzami ;) lub podważ czymś szerokim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze bys sie nie mądrzył i powiedzial jak je zdjac

 

w angliku wszystko masz po drugiej stronie ... pamietaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaznieba

ma ktoś może jakąś instrukcję co do wymiany żarówki kierunkowskazu w lusterku mi właśnie padła i chciałbym ją wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, dokładnie o której kostce pisał Major? Nie świeci mi kierunek w lusterku, nie chcę się zabierać za rozbieranie go, jeśli to wina kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał o kostce na dole, przy nogach kierowcy, po lewej stronie. Pod zaślepką masz jeden wkręt. Odkręcasz i zdejmujesz osłonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę spostrzeżeń ode mnie:

 

3. potem w srodku odchaczamy z mocowan czarna obwolutke.

Tu chodzi o ten czarny, plastikowy element, który jest u dołu lusterka. Ja zobaczyłem czarną obwódkę w środku i zacząłem z nią zabawę, nic się nie dało zrobić, więc inaczej kombinowałem i na szczęści trafiłem na odpowiedni trop. Tak przestrzegam, coby nikt się głupio nie męczył.

 

U mnie z kostki wychodzą 3 kable (i jest to kostka na lewo od różowej, w dolnym rzędzie), do kierunkowskazu dochodzą 2, ten 3ci kabel to jakaś masa? W gnieździe, w którym jest wsadzona kostka, probierka świeci w rytm mrugania kierunków, zaś kiedy wsadzą kostkę do gniazda i sprawdzę ją, to probierka świeci się nieustannie.

Niestety na kablach, które są już przy lusterku, probierka nie reaguje, więc niestety muszę szukać problemu w kablach w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przednim kierunkowskazie umieszczonym w lusterku delikatnie tlą się diody. Co może być tego przyczyną. Z góry dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam podobny przypadek, diody w kierunkowskazie pasażera delikatnie się świecą, nic spalone nie jest bo by szybko mrugały, tylko jak jest ciemno to widać że migają. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są diody, one nie mrugają szybko kiedy są spalone. Jeśli świecą się kiepsko, to warto przeczyścić styki, jeśli to nic nie da, to po prostu kupuj kierunek za 50zł i będzie problem z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności