Skocz do zawartości
waldeksz26

Kiepski odbiór Radia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z radiem, w samochodzie (passat B5 FL) jest zamontowana oryginalna mała nawigacja Volkswagenoska. Radio nie odbiera żadnych stacji.

Wczesniej miałem Audi A4 z 98 roku i wszystko gralo super.

problemem tez nie jest miejsce zamieszkania, poniewaz mieszkam w odległości 50 km od poznania wieć musi chodzic prawie wszystko.

Jak ktos wie co może być przyczyna- to dzięki za wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może coś więcej, czy wcześniej grało a nagle przestało, czy nie działa od razu, od kupna auta przez Ciebie, czy wyszukuje stacje, ale znaleźć nie może czy też ma zaprogramowane (zapamiętane) stacje, ale nie ma dźwięku? A CD (kaseta) gra? To tylko problem z tym, że nie odbiera tuner? Jeśli to tylko brak sygnału, to winą może być antena, moze kabel antenowy się gdzieś przetarł lub "wypadła" wtyczka z radia poprostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he. Coś mi to przypomina... Dokładnie to samo się stało u mnie. Z dnia na dzień. Reanimacja nie przyniosła skutku, a nowa część 1J0 035 507 to wydatek... no sam zapytaj w ASO będziesz wiedział (781.56 + 250 nowy bacik)...

 

Niestety leci tam scalak i po kłopocie - radio i GSM padają, GPS działa, bo na innej antenie jest.

 

Ja się wycwaniłem i

 

http://www.allegro.pl/item392787605_antena_dach_gps_telefon_oryginal.html

 

to zakupiłem i bacik dłuższy miałem (http://www.allegro.pl/search.php?string=bat+M6&category=18653&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&from_showcat=1&country=1&order=p gwint M6), bo ten krótki też jest nienajszczęśliwszy. Na razie przerobiłem końcówkę radia, za GPS i GSM będę się brał niebawem. Radio to ta końcówka czarna koncentryczna. Znaczenie innych końcówek - podam, jak zrobię, na razie radio gra a gps leci na wewnętrznej antenie pod deską i mi to wystarcza do życia...

 

A i sama antena ładniej wygląda i do 170 nie gwizda. Więcej nie sprawdzałem, bo nie było gdzie...

 

Edit:

 

Antenę rozkręciłem i porobiłem jej foto. Zasadniczo to tam jest antena GPS (zielona strzałka) i anteny GSM/Radiowa. Jeszcze możesz popróbować reanimacji czyszcząc to, co zaznaczyłem strzałką czerwoną. Drobny papier ścierny i czyścisz i blaszki i to co pod plastikiem. Odginasz to ku górze i skręcasz...

 

dscf5707dz1.th.jpg

 

U mnie poszła się kochać najpierw masa anteny (zaśniedziała) a potem te dwie części (strzałki)

 

dscf5708fu3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz precyzuje opis z dzialaniem radia: Radio stacje wyszukuje, wyszukane stacje pamięta i nie gubi fali, CD tez gra OKI, sprawa polega na tym- ze radio wyszukuje tylko te stacje z mocnym sygnałe np: Maryja. osobiscie wydajemi sie, że problem tkwi w antenie. Dodam, że na dachu jest zamontowana antena do GPS, natomiast na przedniej szybie jest przyklejona antena Blaupunkta- taka dziwna naklejana na szybe!

Pozdrawiam i dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

Jacek witaj widzę że jest w zasięgu:) powiedz mi nie umiem znaleźć albo nie, czy po wyciągnięciu radia powinny się znajdować wszystkie trzy koncówki tj. antenowa , gps i nawi czy tylko jedna fm.

Pod sufitkom mam 3 koncówki.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek witaj widzę że jest w zasięgu powiedz mi nie umiem znaleźć albo nie, czy po wyciągnięciu radia powinny się znajdować wszystkie trzy koncówki tj. antenowa , gps i nawi czy tylko jedna fm.

Pod sufitkom mam 3 koncówki.

pozdr.

 

Do radia dochodzą tylko końcówki od FM i GPS. Końcówka GSM idzie sobie w uchwyt od telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WjacekW1

Witam posiadam taką antenę 1J0 035 507 i chciałbym się dowiedzieć od czego która wtyczka jest i jak się nazywa, ponieważ potrzebuję gdzieś znaleźć gniazdo do tej wtyczki na GPS i zrobić przedłużacz do radia navi Pioneer AVIC-X1BT .proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności