Skocz do zawartości
Gość pawcioj

Stukanie podczas skrętu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawcioj

Mam dziwny objaw.

Podczas przyspieszania przy skręconych kołach o około 80-90stopni w lewo słychać regularne stuki. Nie jest to stukanie jak przy padnietym przegubie bo jest znacznie rzadsze. Z teorii przegub trzeszczy 6 razy na jeden obrót koła a u mnie ok 1 raz na 1 obrót koła. Dźwięk jest zbliżony do tego jak się wjeżdża na światełka odblaskowe naklejone na liniach namalowanych na ulicach. Z początku myślałem że może załapałem jakiegoś mega gwoździa i przy skrętach on puka ale niestety to nie gwóźdż. Dzisiaj nawet zamieniłem koła bo ktoś podpowiedział mi że może mam pękniętą felgę i też nic. Zawieszenie też raczej nie bo dlaczego puka tylko przy lekko skręconych kołach a przy mocniejszym skręcie przestaje. Sprawdziłem też czy np ciężarek na kołach gdzieś się nie odkleił i stuka ale też nie.

Włosy rwę i nic nie mogę ustalić.

 

Drugie co mnie wkurza to ciężko wchodzący bieg wsteczny. Wszystkie inne wchodzą ok.

 

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki podobny przypadek. Odkręciła się śruba skręcająca silnik ze skrzynią i waliła o półoś, właściwie obracająca się półoś waliła w tą śrubę. Idealnie jedno walnięcie na 1 obrót koła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Wez auto na kanal lub podnosnik, skrec kolo o kat w ktorym wystepuje ta dolegliwosc, zdejmij kolo i obejrzyj sobie wszystko dokladnie.Pokrec polosia,posluchaj,popatrz. Jezeli nic nie bedzie slychac to zaloz kolo i wtedy posluchaj. Jezeli dalej nic nie bedzie slychac to przeguby do rozbiorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Dzięki Chłopaki

przy kole już chyba wszystko oblukałem, teraz pozostaje tylko zdjąć dolna osłnę silnika i tam pogrzebać.

W sumie gdyby to był tylko przegub to bym się nie zmartwił. Gorzej jak okarze się coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chris_KG

badz pewny kolego ze to najprawdopodobniej przegub. Rób to predko bo staniesz i juz dalej nie pojedziesz. Miałem taki sam przypadek Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Bym Sprawdzil Przegub Zewnetrzny A Jesli Jest Ok To Wahacz Przedni Gorny I Sworzen Wahacz Dolnego.:650:

 

Wg jakich zasad pisowni ten post???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

to musi byc cos zwiazane z toczeniem sie bo stuka szubciej wraz z przyspieszaniem. Mysle ze to nie zawieszenie ale oczywiscie tez sprawdze.

 

Za podpowiedzi dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marpo6

Ja miałem jakiś czas temu podobny problem, stukało przy skręcie. Niestety po wymianie swoją drogą zjechanych przegubów stuki pozostały. Okazało się, że przekłądnia kierownicza już się rozsypywała.... poszła do regeneracji (400zł + kurier) wymienili i jest oki. Nic nie puka.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Nadal nie wiem co jest grane. Sprawdzili mi cale zawieszenie i przeguby i opinia byla ze wszystko super. Chyba jedyne wyjscie to jezdzic az nie bedzie mocniej slychac.

Tylko troche to wkurza. Lubie jak w moim aucie wszystko chodzi jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tylko w czasie gdy koło jest obciążone, czy też jeśli koło jest w powietrzu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

No tego kujon akurat nie sprawdzilem. musze zalatwic jakis porzadniejszy podnosnik to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Posprawdzaj (sam) dokrecenie elementow w nadkolu i w okolicy. Sprawdz wahacze, stabilitator, polos, przekladnie i wszystko co jest w poblizu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tego kujon akurat nie sprawdzilem. musze zalatwic jakis porzadniejszy podnosnik to sprawdze.

 

 

W takim razie podnośnik samochód do góry skręcamy kołami, blokujemy tylne koła i to porządnie, wrzucamy bieg i koło niech się kręci, jeśli pojawi się na kole nieobciążonym to będzie już prosto zobaczyć co to jest.... raczej układ zawieszenia odpada, to typowa usterka przeniesienia napędu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Sprawdz Oslone Przegubu Zewnetrz. I Jeszcze Raz Przegub A Jesli Nie To To Moze Byc Wahacz Przedni Gorny Oraz Sworznie Wahacza Dolnego

Pozdrawiam

 

Daj Znac Co Wyszlo:632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufciu

Witam

U mnie jest podobny problem i co dziwne pojawił się dopiero po wymianie przegubu, przegub stary był padnięty cykał na zakrętach ale to był całkowicie inny dzwięk niż ten który jest teraz!! też zachodzę w głowę co to może być byłem u mechaniora który wymieniał mi ten przegub, podnosiliśmy jedną i drugą stronę i na sucho nic nie było słychać a ja dalej się głowie co to może być bo nie lubie dziwnych obcych dzwięków w moim bolidzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Nadal nic nie znalazłem. Jedyne co znalazłem to to że stuka przy przyspieszaniu. Przy utrzymywaniu prędkości nie stuka albo stuka tak cicho że nie słyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie problem pojawił się po zmianie kół na zimowe. Przy skręcie w lewo i jednoczesnym przyspieszaniu coś dziwnie stula w prawym tylnim kole. Jak nie przyspieszam to stuków nie słychać.

Co to może być??? Sprawa jest o tyle dziwna że na letnich kapciach było wszystko ok.

 

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkamon

Witam

 

Ja się podepnę pod temat

 

U mnie stuka w lewym kole ale tylko przy przyspieszaniu albo przy utrzymywaniu prędkości na zakręcie ..

Czy to objawy kończącego się przegubu ?

 

Ile płaciliście za przegub ? W intercarsie powiedzieli mi 340 do mojego AJM ... do ATJ jest po 200 :((

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też stuka jak przyspieszam i skręcam w prawo to stuka w lewym kole raz na 1 obrót koła wymieniłem całą półoś z przegubami i nie pomogło doszedł ktoś co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności