Skocz do zawartości
shel82

Wystrzał czujnika temperatury-G62 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokładnie jak w temacie, jechałem właśnie do pracy i po drodze przy prędkości około 70km wystrzelił mi czujnik temeperatury na wężu obok chlodnicy z tego co czytam na forum jest to chyba G2/62 (ale pewny nie jestem) - ten umieszczony na wężu, pytanie czym to mogło być spowodowane? ze wstępnych oględzin wynika, że chyba nic więcej się nie uszkodziło, ale to się jeszcze okarze, mieliście takie przypadki?

Passat 1.9TDI-PD 2001' AVB

od razu zapytam, czy ten czujnik wchodzi z jakąś podkładką w wąż i jak jest mocowany, tylko na metalowe zabezpieczenie?

a tu zdjęcie by wiadomo było o co mi chodzi dokładnie

thum_176454868d500619bd.jpg

jego oznaczenie to chyba 357919501A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wężu to na 100% nie jest to G2/62. U Ciebie ten czujnik jest tutaj: p1010323qrm6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz racje to nie G2/G62, ale jak wiesz o co chodzi to napisz mi dokładną nazwę, ja doszedłem tylko po zdjęciu, a czujnik tak jak pisałem jest umiejscowiony z przodu silnika po prawej srpnie na wężu przy chłodnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp wody. mocowany na spinke metalowa. powinien byc na nim oring, ale mogl zostac w gniezdzie czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na wężu to na 100% nie jest to G2/62.

No niestety, ale ten czujnik to G62 i jest od temperatury płynu chłodzacego a nie od temperatury silnika :D

 

Jeśli ten czujnik wyskoczył, oznacza to słabe zabezpieczenie tą metalowa spinką. No i rzecz jasna, do tego wszystkiego idzie jeszcze gumowy oring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@souler - dzieki,

może mi ktoś podać jeszcze dokładny symbol?

i teraz tylko pytanie czym to może być spowodowane - ten wystrzał? zapowietrzony układ chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ci napisałem - ta zawleczka po prostu puściła bo za słabo trzymała. Dognij jej wąsiki lekko "do wewnątrz" - powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mam małe pyt. dot. wymiany g2/62; mocowanie jest za pomocą zawleczki ? czy jest w środku jakiś oring ( uszczelnienie ) itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji mam małe pyt. dot. wymiany g2/62; mocowanie jest za pomocą zawleczki ? czy jest w środku jakiś oring ( uszczelnienie ) itp

TAK. I jak już kupisz czujnik, to od razu kup nową uszczelkę. Bo jak starą założysz, to ci może cieknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji mam małe pyt. dot. wymiany g2/62; mocowanie jest za pomocą zawleczki ? czy jest w środku jakiś oring ( uszczelnienie ) itp

 

czyta ze zrozumieniem? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler nie wiem o co Ci chodzi ))) Twój opis dot. temp. płynu a ja pytam o g2/62 ) jak sie wyciągnie to czy mocno leci ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lesio - przecież to jest wątek o G62 - więc ja juz też nie wiem o co ci chodzi, skoro wszystko masz tu napisane :cool:

G2/G62 - to czujnik temperatury płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john wayne nie uronil kropelki, chuck norris tez, szachista stracil 2 litry, a zolw wszystko :rotfl: jak jestes szybki to stracisz szklanke, moze 2 plynu. tylko na zimnym silniku, bo sobie lapy ugotujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jak to mozliwe dla ścisłości to może podacie mi średnicę tego oringa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze jak to mozliwe dla ścisłości to może podacie mi średnicę tego oringa?

 

nie podamy, bo w sklepie je maja i wystarczy tylko powiedziec do czego kurde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że plasuje się pomiędzy chuckiem a szachistą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wam to sprawia problem, to dlaczego wogóle się udzielacie i piszecie takie beznadziejne odpowiedzi, co do sprzedawców w sklepie to mam mieszane uczucia, ponieważ ostatnio jak chciałem kupić klocki hamulcowe to 3 razy jeździłem do sklepu by je wymienić i rzekomo były zgodne z katalogami!

Za to uważam, że forum służy właśnie w celu wymiany informacji, a zaśmiecanie go bezsensownymi odpowiedziami niemającymi nic wspólnego z tematem to dopiero jest lamersto (w delikatnymi słowa tego znaczeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pozdrowenia dla nieszczęsnych klepaczy postów: souler i lesio11

A oto mój czujnik i oring, oring ma mieć 20mm średnicy, a wsówka, która trzyma cały czujnik nie jest metalowa tylko plastiokowa i nawet nie występuje w metalowej odminaie - tak dla wiadomości na przyszłość dla ludzi, którzy naprawde chcą coś wnieść na to forum, pozdr

thum_1764548691809bf667.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsówka, która trzyma cały czujnik nie jest metalowa tylko plastiokowa i nawet nie występuje w metalowej odminaie - tak dla wiadomości na przyszłość dla ludzi

Dziwne - bo wymieniałem dwa tygodnie temu czujnik i wsuwka była METALowa :cool: Może teraz nie występuje, ale wcześniej na pewno były, bo skad by się u mnie taka wzięła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności