Skocz do zawartości
poldeczek1

Swiece Zarowe a temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy swiece zarowe w pasku 3bg 2003r grzeja przy odpalaniu w obecnych temperaturach tj 8-18st czy grzeja tylko ponizej 5 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Witam

Mnie sie zdaje ze swiece zarowe nie powinny sie teraz grzac. Choc oczywiscie pozostaje ekologia i pomimo tego ze na desce rozdzielczej nie swieci sie kontrolka to nie wykluczone ze przy zimnym silniku swiece sa wlaczane.Niech ktos rozwieje moje watpliwosci.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas odpalania auta, świece żarowe zawsze odpalają, temperatura zewnętrzna ma jedynie wpływ na czas ich grzania i ewentualne dogrzewanie przy mroźnych dniach w początkowych chwilach pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale jeden mechanior twierdzi iz w temperaturze powyzej 5 stopni swiece wogole nie grzeja wiec nie wiem czy to prawda

A pisze poniewaz moja furka lepiej pali jak jest -10 czy - 20 o d kopa a teraz gdy jest rano 10 15 stopni to potrafi zgasnac czyli np zalapie tak jak by na 2-3 gary i zgasnie zaraz po tym pali od kopa dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ale jeden mechanior twierdzi iz w temperaturze powyzej 5 stopni swiece wogole nie grzeja wiec nie wiem czy to prawda

Jak pisałem, to nie jest prawdą. Jeśli chcesz się przekonać, skorzystaj z miernika uniwersalnego, przypnij go sobie do kapturków od świec i odpal auto obserwuj wskazania.

 

Odnośnie Twojego uszkodzenia, podepnij VAGa, sprawdź błędy. Podejrzewam "tak wróżąc ze szklanej kuli", że może występować problem z którymś z czujników temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi ze nie ma zadnych bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko sprawdzenie połączeń do czujników, być może są zaśniedziałe. Jeśli to nie pomoże, czujnik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ktory czujnik do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam "tak wróżąc ze szklanej kuli", że może występować problem z którymś z czujników temperatury.

Ten o którym pisałem wcześniej, ale zanim się zabierzesz za wymianę, sprawdź to co pisałem wcześniej. Po co inwestować, skoro może to być pierdoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ale jeden mechanior twierdzi iz w temperaturze powyzej 5 stopni swiece wogole nie grzeja wiec nie wiem czy to prawda

A pisze poniewaz moja furka lepiej pali jak jest -10 czy - 20 o d kopa a teraz gdy jest rano 10 15 stopni to potrafi zgasnac czyli np zalapie tak jak by na 2-3 gary i zgasnie zaraz po tym pali od kopa dlaczego ?

 

 

JAK MIALEM OPLA ASTRE II 2.0 DTI TO POWYZEJ 5ST SWIECE NIE GRZAŁY, A W PASKU ZAWSZE RONO KONTROLKA CHOCIAZ NA CHWILE SIE ZAPALA

 

Następne posty pisz bez CAPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noto dzis sie wyjasnila sprawa przy temperaturze okolo 10 st poodpiolem miernik i okazuje sie ze swiece jednak nie grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam, gwoli ścisłości i dla potomności. Czy sprawdziłeś na wszystkich świecach po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie swiece zawsze powinny grzac, choc przez chwile. Tak jak kolega sipowitz pisze. A ze przygasa silnik przy + 10 to dziwne. Ja mialem problemy przy niskich, ale nie to ze niapalal tylko przy -12 przez piersze 2 sekundy nierowno pracowal. Okazalo sie ze wszytskie swiece przepalone. Dzis wymienilem zobaczymy co bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK MIALEM OPLA ASTRE II 2.0 DTI TO POWYZEJ 5ST SWIECE NIE GRZAŁY, A W PASKU ZAWSZE RONO KONTROLKA CHOCIAZ NA CHWILE SIE ZAPALA

 

Tu masz racje tylko że passaty przed liftingowe (nie wiem jak po lifcie) nie mają kontrolki check engine a zastępuje ją kontrolka świec żarowych, co do grzania na wyższych temperaturach powyżej 5st nie powinny grzać (temperatura jest brana z temperatury cieczy chłodzącej silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie B4 nie ma check engine, tylko jak piszesz kontorlka swiec zarowych. Ale zeby samochod gasl jak jest cieplo te swiece na pewno nie sa. W golfie rocznik 06 ojciec czasem ich nie nagrzewa i zapala, nic sie nie dzieje oprocz nierownej pracy przez pierwsze sekundy sekundy. Jesli silnik jest na pompowtryskach to blad gdzies w czujnikach i cos komp zle steruje, jesli na zwyklej rotacyjnej z rodzielaczem to cos z pompa jest nie tak, pewnie o obu przypadkach cos z kontem wtrysku sie wali albo z dawka. tylka VAG sprawe uratuje.

A dzis moj ogorek z nowymi swiecami zapalil idealnie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności