Skocz do zawartości
Doc

Demontaż reflektorów B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Znalazłem w szukajcie temat odnośnie demontażu reflektorów w 3BG, ale mnie to nie dotyczy.

Panowie, którzy wymieniali przednie lampy... łatwo, prosto, zderzak odkręcać trzeba, trzyma je coś od dołu ? Bez demontażu zderzaka da radę, aby wszystko było jak należy ? Są jakieś problemy, na coś zwracać szczególną uwagę ?

 

Bardzo proszę o info. Jutro chcę przysiąść do tego, a zawsze lepiej wiedzieć co w trawie piszczy ;-)

 

 

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

W 3BG w dolnej czesci reflektora, pod zderzakiem sa sruby, ktore mocuja reflektor-z tego co pamietam-mysle, ze w 3B bedzie podobnie.

Ale ktos kiedys pisal na forum, ze wystarczy niby odchylic zderzak, zeby dostac sie do tych srub-trzeba tylko wczesniej zderzak poluzowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem reflektory bez zdejmowania zderzaka. Tylko trzeba odkręcić śruby górne zderzaka te nad grillem i przy wyciąganiu reflektora lekko naginać przy grillu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak przedmowca pisal swie druby z gory pod zaslepkami trzecia z boku jak sciagniesz kierunkowskaz. proste jak konstrukcja cepa:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na dwa sposoby.Bez zdejmowania zderzaka i ze zdjętym zderzakiem. Szczerze polecem zdjąć zderzak bo zajmuje to 5 minut a komfort pracy przy wyjmowaniu reflektorów nieprorównywalny i niczego nie uszkodzisz. (zarysować jakiś element np.błotnik) No i nie połamiesz rygielków które są w reflektorze a które łatwo złamać. Wtedy czeka Cię zestaw naprawczy VW;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja jestem po wymianie lamp :D nie czytałem na forum jak to się robi , więc zdjąłem zderzak :D no ale nie dużo z tym roboty. Zaraz jade na regulowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz jade na regulowanie

 

Śmiało można regulować we własnym zakresie. Ja zrobiłem wstępnie regulację własnoręcznie i ku mojemu zdziwieniu na wizycie w stacji diagnostycznej facet oznajmił mi, że linia światła jest o pół cm niżej niż powinna być. Na miejscu dwa ruchu wkrętakiem i było cacy.

 

A co do wyciągania lamp to polecam całkowite zdjęcie zderzaka, a nie partyzanckie odginanie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a istotne pytanie. W 3BG biksenony przeszły mi polerkę z zewnątrz, chciałbym jeszcze je przeczyścić od środka bo mam lekkie plamki i wydaje mi się, że może to być zabrudzenie, które wystaczy tylko przeczyścić szmatką. Pytanie brzmi czy można zdjąć część (chromowaną) gdzie mocowane są żarówki bez rozklejania czegokolwiek aby spokojnie powycierać te zabrudzenia od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymontowanie świateł w Passacie przed liftem bez zdejmowania zderzaka

po lifcie zdejmujesz zderzak ponieważ lampy są zespolone i ciężko je wyjąc nawet jak odkręcisz je cale blokują się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie brzmi czy można zdjąć część (chromowaną) gdzie mocowane są żarówki bez rozklejania czegokolwiek aby spokojnie powycierać te zabrudzenia od wewnątrz?

nie da się, trzeba rozklejać lampę żeby się do tego dobrać

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnym rozwiązaniem jest płukanie reflektora od środka wodą z płynem.Po tym zabiegu dokładne płukanie wodą destylowaną aby nie pozostały plamki w środku reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnym rozwiązaniem jest płukanie reflektora od środka wodą z płynem.Po tym zabiegu dokładne płukanie wodą destylowaną aby nie pozostały plamki w środku reflektora.

 

W ŻADNYM wypadku nie płukać lamp wodą z płynem, chyba że ktoś chce aby mu powłoka odblaskowa zeszła.

Co do płukania woda destylowaną, to można ale tylko samo "szkło" od wewnątrz bez moczenia odbłysku, jednak efekt tego jest bardzo znikomy - nie warto.

Jeśli chodzi o lampy bi-xenon to można po wyjęciu soczewki delikatnie przetrzeć szkło ( odbłyśnik w ostateczności bo powstają delikatne ryski)

szmatką z mikorfibry na odpowiednio uformowanym kawałku sztywnego drutu.

 

Napisałem to na podstawie własnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ŻADNYM wypadku nie płukać lamp wodą z płynem, chyba że ktoś chce aby mu powłoka odblaskowa zeszła.

Co do płukania woda destylowaną, to można ale tylko samo "szkło" od wewnątrz bez moczenia odbłysku, jednak efekt tego jest bardzo znikomy - nie warto.

Jeśli chodzi o lampy bi-xenon to można po wyjęciu soczewki delikatnie przetrzeć szkło ( odbłyśnik w ostateczności bo powstają delikatne ryski)

szmatką z mikorfibry na odpowiednio uformowanym kawałku sztywnego drutu.

 

Napisałem to na podstawie własnych doświadczeń.

 

A ja napisałem po zrobieniu w ten sposób już parunastu sztuk reflektorów...

 

 

Zapamiętajcie jedną rzecz-podczas każdego "wchodzenia" w reflektor (obojętnie w jaki sposób) istnieje możliwość jego destrukcji,niestety ryzyko jest 50/50.

 

mebelman-skoro odeszła powłoka tzn. że i tak miałeś syf a nie odbłyśnik i był tak czy siak do regeneracji.Właśnie po takim zabiegu jak płukanie można stwierdzić jego stan.

 

Reasumując-albo jeździcie z zabrudzonymi odbłyśnikami,soczewkami itp.itd. albo myjecie kpl. i macie pewność w jakim stanie jest reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zrobi jak uważa, ja ostrzegałem.

Lampa nie była syfiasta, odbłyśnika nie zeszło za wiele, mogłeś nawet nie zauważyć bo to postępuje nawet po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy zrobi jak uważa, ja ostrzegałem.

Lampa nie była syfiasta, odbłyśnika nie zeszło za wiele, mogłeś nawet nie zauważyć bo to postępuje nawet po jakimś czasie.

 

Jeżeli lampa jest szczelna,to odbłyśnik jest na wieki-żadko zdarza się że się wypali tylko od ciepła,w zasadzie prawie wogóle.Skoro odchodzi powłoka napylana próżniowo to coś jest nie tak z reflektorem,a najprawdopodobniej dostaje się do niego zabójcza wilgoć-jak para zbiera się na odbłyśniku (dodatkowo jeszcze ciepłym) to jego koniec zbliża się w zaskakującej szybkości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabójcza wilgoć
tu się w pełni zgadzam.

A jesli komuś zejdzie ta powłoka na dużym odbłyśniku to w miejscowości Turew, pan Cugier go napyli ale niechętnie, gdyż nie wyjdzie idealnie, mój wyszedł trochę żółty (jest to troszkę widoczne w słabym słońcu).

 

Radzę się dobrze zastanowić przed myciem aby nie pogorszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam czy ciezko jest zdjac i zalozyc pozniej zderzak w takim jak moj Passacie (B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2002 )? musze wymienic reflektory bo przeglad mi oblal ale az sie boje za to zabrac bo czytam o tym zdejmowaniu zderzaka i trudnosciach w dostepie bo jestem swiezy jak bulka z piekarni jesli chodzi o naprawy aut.

 

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc, wskazowke, porade czy rzeczy, na ktore uwazac trzeba. Oczywiscie czytalem posty tutaj i dlatego sie boje sam za to zabrac a musze to zrobic niestety dzis po poludniu :-(

 

Pzdr

Trotsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic w tym trudnego, odkręcasz kilka śrubek i ściągasz. Jak robisz to 1 raz to chyba najtrudniejszą rzeczą jaką musisz zrobić to ściągnięcie języka z zamka od otwierania maski. Poniżej masz link jak zdjąć ten język i grill:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/10223-Wymiana-%28demontaz%29-grilla-w-Passacie-B5-3BG

 

a tutaj jak zdemontować zderzak:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/73502-Demontaz-zderzaka-wymiana-chlodnicy-foto-3bg?highlight=zderzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dzieki wielkie, juz przepatrzone i szczerze to boje sie jak cholera za to zabrac ale nie mam dzis wyjscia. To mowisz, ze najtrudniejsze jest zdjecie tego jezyczka do podnoszenia maski??? A jak juz zdejme ten jezyk i zderzak to z wymiana reflektorow nie powinno byc problemow? Przepraszam, za ilosc i pewnie jaos pytan ale nic a nic nie znam sie na autach pod wzgledem napraw.

 

Pzdr

Trotsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie najtrudniejsze ale jak tego nie robiłeś nigdy to trzeba trochę się nagrzebać żeby go wyciągnąć.:D Jak już to ściągniesz to z lampą nie ma już żadnego problemu. Odpinasz wtyczkę, odkręcasz 4 śruby i ciągniesz za reflektor. Poniżej masz jak zdemontować lampę:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/94086-Wymiana-zarnika-3BG

 

Jak zabierzesz się do tego powoli i bez nerwów to poradzisz sobie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności