Skocz do zawartości
przemo81

łożysko koła pasowego wału korbowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam pytanie: czy koło pasowe wału korbowego (na które założone są paski klinowy i wielorowkowy) jest osadzone na jakimś łożysku? Bo wydobywa się stamtąd takie huczenie, hałasowanie, tak jakby właśnie łożysko, choć podejrzewam też łożysko pompy wspomagania.

 

Proszę o pomoc - czy hałas stamtąd może być spowodowany dźwiękiem łożyska na tam kole.

Dzięki z góry i pozdrawiam znad słonecznego morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo pasowe walu korbowego jest przykrecone do kola zebatego walu korbowego

jak chcesz sprawdzic czy poszlo ci gniazdo to zdejmij gorna oslone rozrzadu i sprobuj obrocic np poprzez pasek wtedy bedziesz wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmuj kolejno paski i będziesz wiedział co powoduje hałas, i raczej nie będzie to koło pasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obstawiam łożysko napinacza paska rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

napinacz był wymieniany razem z kompletem rozrządu jakieś 10 tys temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garden92

hmm. to powoduje za mocno naciągnięty pasek i napinacz ci siada, też tak miałem, no nie ja ale znajomy, za mocno naciągnoł pasek i jezdził, aż pewnego dnia przeskoczył mu pasek rozrządu i miał tyle szczęścia że nie spotkały się zawory z tłokami, i sie okazało że napinacz posypał się cały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm. to powoduje za mocno naciągnięty pasek i napinacz ci siada, też tak miałem, no nie ja ale znajomy, za mocno naciągnoł pasek i jezdził, aż pewnego dnia przeskoczył mu pasek rozrządu i miał tyle szczęścia że nie spotkały się zawory z tłokami, i sie okazało że napinacz posypał się cały :(

 

mam wątpliwości co do tego napinacza, ponieważ ten hałas był od samego początku, jak kupiłem ten wóz, czyli na przed wymianą rozrządu i po wymianie, wątpię, żeby wtedy i teraz był za mocno naciągnięty. No owszem, zdarzają się takie zbiegi okoliczności, nie mogę tego wykluczyć i oczywiście sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwości jest wiele pompa wody, alternator, klima (jeżeli masz), i sam napinacz może podobne odgłosy wydawac jak już u mnie ... a co do rolki rozrządu też możliwe ja mialem na git wszystko ponaciągane jeszcze wtedy mi to ojciec robil bo jego był samochód a rolka sie sypła po 25 tys a niby oryginał była pasek o 2 ząbki przeskoczył silnik hałasował ale ustawiłem na znakach i pali i zbiera się. Nie mam zamiaru rozbierać głowicy ;) Zrób to szybko bo jak cos poważniejszego jak kiedys u mojego wujka w bmw to silnik przy 130 sie posypał(coś z rozrządem) też tak szumiało ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, cieszę się, że na Was zawsze można liczyć.

Za kilka dni jadę do mechaniora i robię z tym porządek - oczywiście dam znać co było.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z tym w końcu do mechanika - okazało się, że kończy swój żywot pompa wspomagania i hałasuje jak głupia.

Moje pytanie - czy kupić jakąś używkę na allegro.pl czy regenerowaną? Bo nowa to raczej koszta ok 700 zł.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle sądzicie o pompach wspomagania oferowanych na allegro w cenie ok. 250 zł, podają, że nowe, choć mi się wierzyć nie chce, sądzę, że raczej są one regenerowane.Czy ktoś kupował taką pompę z allegro? Bo w intercarsie regenerowana kosztuje 420 przy zdaniu starej, więc różnica w cenie jest spora, tylko czy jakość taj z allegro jest na poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

wiesz co szczerze to ja niewiem co mozna zregenerowac w takiej pompie?? tylko lozysko i zimering wymienic i wsio. i zamkniesz sie w 50zl z robota. twoj mechanior nie moze jej rozebrac i wymienic lozyska z uszczelniaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rochserv
A co w ogóle sądzicie o pompach wspomagania oferowanych na allegro w cenie ok. 250 zł, podają, że nowe

Sa OK i jednak nowe , wymienialem na taką i 2 lata zadnych problemow . W starej moze i sie da zregenerowac uszczelnienia i lozyskowanie ale czy ona bedzie dawac odowiednie cisnienie to mam watpliwosci .

No i te 50 zl to na pewno bedzie malo zeby starą porzadnie naprawic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy do mojego silnika (ADZ) można włożyć pompę wspomagania taką jak do golfa III? Bo w intercarsie powiedzieli,że mogą mi dobrać zamiennik taki jak do golfa III?

I drugie pytanie: czy orientuje się ktoś jakie ciśnienie ma pompa wspomy w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest do glfa tzn ze jest do golfa a nie do passata. Ja nigdy nie kombinuje i nie staram sie poprawiac fabryki.

Ciśnienie tłoczenia pompy to: 7,5 do 8,2 MPa

 

EDIT: a tak w ogole to poradzilbym ci zmienic pasek klinowy pompy no i spuscic stary olej i nalac nowego ja tez mialem halasujaca pompe i tak zrobilem i jest juz oki. U mnie dodatkowo uciekal olej na polaczeniach wezy wiec mozesz sprawdzic czy ci sie gdzies nie poci. Mechanik zawsze ci powie ze trzeba cos wymienic zeby zedrzec z ciebie ostaniego grosza. A koszt oleju to u mnie w Łodzi 20zl FEBI BILSTEIN M 6162 zielony a pasek to jakis maks 12zl w sumie 32zl sprobuj najpierw tego nie zaszkodzi a mozna sporo zaoszczedzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie,

ile wchodzi oleju do układu wspomagania do mojego paska? Niewiem ile kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno pytanie,

ile wchodzi oleju do układu wspomagania do mojego paska? Niewiem ile kupić...

 

Jak kupujesz olej to butelka jest litrowa a oleju wchodzi od 0,7 do 0,9 litra wiec jeszcze ci zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności