Skocz do zawartości
Gość ezop

Tylny Spryskiwacz Variant - Przecieka rurka w środku mechanizmu przed dyszą ..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ezop

Witam

Mam taki problem z moją B5 Variantem – wczoraj zabrałem się za diagnozę niedziałającej tylniej wycieraczki, rozebrałem wszystko, wyczyściłem zapieczony trzpień przechodzący przez szybę - w środku jest rurka do dyszy spryskiwacza, wymieniłem smar skręciłem i DZIAŁA, …………….

ALE niestety prawdopodobnie pomiędzy dyszą a rurką jest przeciek i leje płyn – to pewnie było przyczyną wcześniejszej awarii. Pytanie:

Jak ściągnąć samą dyszę? Można kombinerkami?

ile ewentualnie kosztuje ta całą rureczka z plastikiem + dysza ?

 

Fotka rurki w załączniku ...

 

 

szukałem wczoraj na forum ale linki z opisem nie działały

 

Dzięki za ewentualne info!

rurka.jpg

mechanizm.jpg

dysza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

u mnie wyszła lekko reką ale szczypcami napewno sie udaa jak nie to spryskaj WD40 (pod dysza jest gumowa mała uszczelka )Poszukaj na forum o tylnej wycieraczce jest tego duzo! Tez mam problem z tylna wycieraczka ,działała ale sie zacinała .Rozkreciłem zgodnie z opisami z forum ,przesmarowałem Działało super przez dzien, i teraz nie działa wcale !!! Nie mam juz nerwow na ta wycieraczke, chyba sobie odpuszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazik gdz a czy przypadkiem na tej metalowej tulejce nie zapiekla ci sie miedziana tulejka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
kazik gdz a czy przypadkiem na tej metalowej tulejce nie zapiekla ci sie miedziana tulejka?

W srodku to jest jajko ,jak fabryka dała!!! Nie wiem o co tu chodzi !!! Naprawiałem popołudniu rozebrałem ,przeczysciłem posmarowałem i działała jak cholera !!!Rano przed praca nie działała (jakas wilgoc czy co?)Po słonecznym dniu działała itd ,ale teraz wcale nie działa! Sprawdze czy prad dochodzi, jak dochodzi to chyba silniczek a jak nie to nie wiem co ? bezpiecznik dobry (moze przekaznik) Szukałem na forum ale nic nie znalazłem, chyba pojade do elektryka A co do tej tulejki to piszesz o tej z pierwszego zdjecia?? bo u mnie ta jest jak nowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ezop

miałem podobny objaw przy testach jak naprawiałem, pomogło wyszlifowanie tulejki oraz Przeczyszczenie tego prowadzenia dla tulejki wiertłem, przesmarować i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12668&highlight=spryskiwacz tu macie taka tulejke metalowa zaznaczona czerwona strzalka ona sie lubi zakleszczac z taka druga tulejka ktora jest na niej (tzn jest w obudowie normalnie) a u mnie i u kolegi sie zapiekla na tej tulejce pomoglo wybicie jej mlotkim i dlutem a pozniej przeszlifowanie tej srebnej tulejki i zlozenie mechanizmu do kupy;)

 

 

wiem ze zdjecia sa z innej wersji ale te silniczki wycieraczek sa bardzo podobne do siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

no własnie do tej rurki to nie dotarłem ,oby to było to!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie do tej rurki to nie dotarłem ,oby to było to!!!
wyciagasz dysze i wypychasz ta rurke ;) trzeba uzyc do tego troche sily ja postawilem tym zakonczeniem gdzie sie dysza znajduje na biurku i zaczelem wciskac to do srodka az wkoncu po jakims czasie zrownalo mi sie cale z plastikiem i zaczelem ciagnac z drugiej strony ;) u mnie bylo to strasznie zapieczone ;) u kolegi bylo latwiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
wyciagasz dysze i wypychasz ta rurke ;) trzeba uzyc do tego troche sily ja postawilem tym zakonczeniem gdzie sie dysza znajduje na biurku i zaczelem wciskac to do srodka az wkoncu po jakims czasie zrownalo mi sie cale z plastikiem i zaczelem ciagnac z drugiej strony ;) u mnie bylo to strasznie zapieczone ;) u kolegi bylo latwiej ;)

jutro działam ,dam Ci znac! DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12668&highlight=spryskiwacz tu macie taka tulejke metalowa zaznaczona czerwona strzalka ona sie lubi zakleszczac z taka druga tulejka ktora jest na niej (tzn jest w obudowie normalnie) a u mnie i u kolegi sie zapiekla na tej tulejce pomoglo wybicie jej mlotkim i dlutem a pozniej przeszlifowanie tej srebnej tulejki i zlozenie mechanizmu do kupy;)

 

 

wiem ze zdjecia sa z innej wersji ale te silniczki wycieraczek sa bardzo podobne do siebie ;)

To było to!!! Wycieraczka zap... jak cholera DZIEKI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze sie udalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie podłącze pod temat :) chciałbym wiedzieć czy podczas spryskiwania przedniej szyby i jak w moim przypadku xenonów leci woda z dyszy tylnej szyby - troszke to denerwujace bo robi sie zaciek na szybie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dariuszdariusz

napiszcie gdzie kupić tę reperaturkę do naprawy spryskiwacza tylnej klapy?

i jaka cena

passat B5 combi 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawa naprawczy dyzszy tylnej spryskiwacza można kupić w każadym ASO za 106 PLN. W skłąd zestawu wcgodzi trzpień zewnętrzyny z kołem zębatym, trzpień wewnętrzny (w którym płynie płyn do spr.), smar nie gęsniejący w niskich temeraturach, dysza spryskiwacza i instrukcja obsługi z cyklu "do it yourself":p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie sytuacja wygląda tak iż, cała dysza od spryskiwacza jest rozwalona. Od strony zewnętrznej dysza odpadła, w środku od drugiej strony kolanko jest także polamane, więc naprawa poprzez zastopienie środkowej rurki nowa nic nie da. Udało mi się rozebrac cały silniczek. Wycieraczka chodzi wzorowo. Nie chce kupować zestawu naprawczego za 180zł, poniewaz potrzebuje wyłącznie dyszy. Na allegro znalazłem cos takiego.

http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-vw-tyl-golf-3-iii-passat-b3-b4-i4891614568.html

Czy ktoś może próbował zastąpić dysze z silnika Valeo tą dyszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do starszych modeli B3/B4 a nie do B5 i wygląda jakby grubsza ta rurka była niż u nas jest ta metalowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności