Skocz do zawartości
glowka

VAG- temperatura płynu a temperatura na zegarze wskazania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odczyt temperatury ( vag ) mam 76,5 stopni Cels.Zegar na liczniku pokazuje ppppprawie90stopni Cels.

Prawie 60 min motor chodzi i tylko 76,5 CZY TO NIE ZA MAŁO wskazuje?

Mam dwa czujniki w układzie chłodzenia jeden koło drugiego stary i dziś założony nowy ,bez względu

jaki wskazania o1stopień różne. Powiem te same.

PYTANIE dlaczego tylko tyle, powinno minimum 90-stopni.

Ma ktoś na to wytłumaczenie. Dodam że wiatrak klimy był cały czas wyłączony, płynu jest ful.

Sprawdzałem to dwa razy -- i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy górny i dolny przewód od chłodnicy jest ciepły ?? Może termostat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górny jest wrzątek

dolny (letni) jak pośladek niemowlęcia

w zbiorniczku wyrównawczym upał --------do herbaty woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo po wymianie termostatu jak ręką odjął .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Nie mam innej możliwości wymieniam i basta.

 

Czysta ciekawośc????????

ETKA-termostat N.r 050121113c(87cels-102cels)silnik AEB

87stopni to temperatura ZAMKNIĘCIA dużego obiegu a 102stopni to otwarcie.

Węże gumowe górne gorące dół zimny wygląda że termostat trzyma.

Czujnik jest na górze i wskazuje tylko 76stopni.

To moja logika czy jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki!

Nie mam innej możliwości wymieniam i basta.

 

Czysta ciekawośc????????

ETKA-termostat N.r 050121113c(87cels-102cels)silnik AEB

87stopni to temperatura ZAMKNIĘCIA dużego obiegu a 102stopni to otwarcie.

Węże gumowe górne gorące dół zimny wygląda że termostat trzyma.

Czujnik jest na górze i wskazuje tylko 76stopni.

Czy to znaczy że termostat nie trzyma a wentylatory nie pozwalają na osiągnięcie prawidłowej temperatury to znaczy minimum 90 stopni.

To moja logika czy jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam z ciekawosci,gdy temp. sie przegrzewa to MUSI VAG pokazywac wiecej nic te 90stopni?U mnie Temp. plynu w normie,VAG pokazuje max 94stopnie(gdy mu daje w tylek) a wskaznik pokazuje 120stopni.Mysle ze to czujnik,a czy moze byc sytuacja ze i VAG i sprawdzenie temp. plynu chlodzacego nic nie daje? i jednak silnik sie przegrzewa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak. logika moja

Nasze motory skonstruowane są tak: nagrzewają się do temperatury w której pracują optymalnie i takie ciepełko lubią .(obliczył to mądry konstruktor) Powiedzmy-- 120stopni Cels.Sterowniki-komputery po zebraniu informacji od czujnika temperatury(100%sprawny) wysyłają

polecenia n.p. do wentylatorów dmuchaj bo za gorąco------ przestań bo jest za zimno.

W ten sposób silnik osiąga (powinno) stałą i niema znaczenia czy wokół auta jest ( - 40 czy +50)

Na zegarach jest jnfo dla (piekarza ,policjanta,murarza i modelki )Jednym słowem dla tych co mają zezwolenie na prowadzenie pojazdów samochodowych ------CZERWONE światełko i panika szybko mechanika bo coś nie tak!!!!!! MECHANIK bo to MECHANIK

(nie każdy mechanik jest dobrym mechanikiem )ma VAG a tutaj parametry i wykresy

( powinny) pokazują PRAWDĘ n.p. tem. cieczy w silniku.

TO moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego WICHER123

A kto powiedział że tem.94stopni jest tem. prawidłową dla twojego silnika może to85 lub90

Zadaj to pytanie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego WICHER123

A kto powiedział że tem.94stopni jest tem. prawidłową dla twojego silnika może to85 lub90

Zadaj to pytanie VW.

 

mnie się tak wydaje,tak miałem w VW Golfie IV i myslę,że w moim PAsku też tak powinno być,Vag pokazuje 90 stopni nieraz max 94 ale to przy agresywnej jeździe,średnio pokazuje 90-93 stopnie a wskaźnik pokazuje 120 stopni ,więc coś tu jest nie tak.Myślę ,że to czujnik ale się zastanawiam czy wskazania VAG i pomiary temp cieczy chlodzacej dają mi 100% pewności,że silnik się nie przegrzewa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dla kogo są zegary dla------malarza

Zegary nie MUSZĄ pokazywa prawdy pokazują : mniej więcej przybliżone około

nie dokładne.Prędzej wierze VAG Jak na liczniku(fabryczny nie manipulowany,sprawny) jest 100kilome na godzinę to TAK NAPRAWDĘ----- jest 90km/h 95km/h lub 99km/h

Jednym słowem wskazania zegarów dla AKTORKI VAG dla majstra.

Jak masz wątpliwości zmień czujnik+uszczelka koszt 30zł +twoje umiejętności

śpisz spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dla kogo są zegary dla------malarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odczyt temperatury ( vag ) mam 76,5 stopni Cels.Zegar na liczniku pokazuje ppppprawie90stopni Cels.

Prawie 60 min motor chodzi i tylko 76,5 CZY TO NIE ZA MAŁO wskazuje?

 

odkąd się zacząłem tym przejmować, to muszę powiedzieć, że mam podobnie... auto nagrzewa mi się (zgodnie z VAGiem albo kanałem 46 na climatroniku) do 83-84 stopni. A wskazówka na desce w pionie ;).

 

Ale że ze mnie kierowca pokroju piekarza, malarza czy modelki, a nie mechanik - to się nie przejmuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK masz racje

od bardzo ciepłego robią sie zmarszczki, wiem co pisze, miałem kumpla pracował na basenie

jako termostat, ten dopiero wyglądał, buzia otwierała sie jemu przy 80stop.Cels.

TERAZ POWAGA --- jestem zdania prawidłowy odczyt temp.cieczy przez czujnik (dobry czujnik) ma 100% wpływ na zużycie paliwa.Ale moje dwa czujniki (stary i nowy wskazują

to samo i to jest ból moich myśli. Jeszcze jedno niektóre pomiary w autach wykonujemy w odpowiednich tempe. przeważnie 80sto. C. (oleju wody czy powietrza) Ja mam tylko75

wymiana termostatu? zobaczymy po operacji pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiu28

witam a ja mam taki problemik na liczniku wskaznik pokazuje mniej weicej na 2 czerwonej kresce czyli ponad 50 stopni a silnik ma normalna temperatrke(po normalnej jezdzie po miescie ) i czasami wzrosnie do góry ale na postoju spada praktycznie do 0 .Po właczeniu ogrzewania na ciepłe wzrasta troszke na 2 czerwona kreske znowu czyli na jakies 70 stopni .Nie mam pojecia co jest grane dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia co jest grane dzieki pozdrawiam

 

szukajka > czujnik temperatury G62 (jak dobrze numer kojarzę). 50zł i 15 minut później stanie do pionu jak trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiu28

dziekuje a gdzie go szukac jest na układzie czy w chlodziarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tylniej części silnika od prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie czujnik temperatury-88zł i pierścień uszczelniający-3zł. Jestem świeżo po wymianie i wszystko gra, a miałem też tak, że na VAG pokazywało 90 stopni a na zegarze 40-50 stopni. W czujniku masz 4 piny dwa idą na zegary a drugie dwa podają informacje na komputer. I lepiej dołożyć te parę groszy, bo te podróbki różnie się spisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiu28

wielkie dzieki koledzy i pozdrawiam kupiłem wymieniłem i działa jak talala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności