Skocz do zawartości
Gość radzel1981

Tempomat 3BG w wielofunkcyjnej kierowncy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radzel1981

Witam!

To moj pierwszy temat takze nie wiem czy wszystko oka zrobilem. Mam problem z tempomatem za chiny ludowe nie mam pojecia jak go zalaczyc podobno dziala :)

przeszukalem cale forum ale niestety nie znalazlem informacji na ten temat.

jezeli ktos moze udzielic mi jakis informacji to bede barzdo wdzieczny.

pozdrawiam kolegow forumowiczow

i dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manetce po lewej stronie masz taki półkolisty przelącznik jak go przesuniesz to na liczniku zapali się zielona kontrolka w kształcie koła z promieniami.Przyciskami na kierownicy możesz ustawic predkość i zresetować to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzel1981

dzieki wielkie

bede probowal

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzel1981

a czy to prawda ze zadziala dopiero powyzej 45 km/g

bo tak gdzies wyczytalem

ale wy jestescie bardziej zorientowani

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala od 30km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzel1981

mam jeszcze jedno pytanie

Gdzie powinna i czy powinna sie pojawic gdzies na komputerze

informacja na jaka predkosc jest nastawiony tempomat?

bo jak narazie to u mnie nie hula

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie

Gdzie powinna i czy powinna sie pojawic gdzies na komputerze

informacja na jaka predkosc jest nastawiony tempomat?

bo jak narazie to u mnie nie hula

pozdrawiam

 

nie ma takiej informacji poza kontrolką informującą, że w danej chwili tempomat jest włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma takiej informacji poza kontrolką informującą, że w danej chwili tempomat jest włączony

zaznaczając - "włączony", a nie uruchomiony (uruchamiasz wtedy gdy jadąc klikniesz na kierownicy "+", zdejmujesz nogę z gazu i już...), testując tempomat zauważyłem, że można go uaktywnić już przy 2000 tys obrotów, nawet na drugim biegu, na jedynce nie chciał ;)

Naciskając (przytrzymać) "+" podczas jazdy na tempomacie- przyspieszasz, szybkim naciśnięciem "+", pozostawiasz uzyskaną prędkość, naciskając (przytrzymać) "-" podczas jazdy na tempomacie - zwalniasz, przyciskiem "cancel" dezaktywujesz tempomat, również każda zmiana biegu, naciśnięcie sprzęgła, hamulca lub pedału gazu dezaktywuje załączony tempomat.

Pozdrawiam

ps.jeśli coś nie tak napisałem to sprostujcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Mam jednak pytanie, gdy kupowałem auto sprzedający bawił się manetką tempomatu i na FIS'ie pojawiały mu się prędkości do wyboru w skoku co 5 km/h (40, 45, 50...). Nie zapytałem i nie widziałem co on zrobił a sam dojść nie mogę skąd to i co to. Wiem, że jak przycisk prawej manetki przytrzymać to wejdę w ustawienia wyświetlania FIS'a, ale co z tym tempomatem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrzymując przycisk na prawej manetce "do góry", włączysz opcje wyświetlacza, ale nie ma tam żadnych ustawień czy wyświetleń dot. tempomatu, możesz zobaczyć aktualne ustawienie lub wyłączyć wyświetlacz całkowicie, możesz też wyłączyć wyświetlanie navi podczas prowadzenia i obserwować np: spalanie ;) .... muszę poszperać dokładniej i się pobawić ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to z prawą manetką mam opracowane, ale za chiny nie mogę dojść jak gościu zrobił manetką tempomatu to, że zmieniał sobie prędkości i wyświetlało mu się to na FIS'ie tak jak wspomniałem w skoku co 5 km/h.

Nie dam głowy sobie uciąć bo dawno to było, ale przełącznik tempomatu był w położeniu "aktywny" znaczy się kontrolka tempomatu "mały zegar" się świeciła, ale jechaliśmy bez załączonego tempomatu (nie wcisnął "+") czyli gaz pod butem i wtedy coś tam gostek majchrował przy manetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzel1981

dzieki wielkie

bede kombinowal

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kogoś widziałem takie coś po nastawieniu tempomatu na wyświetlaczu wyświetlało nastawioną prędkość ale to raczej chyba nie był pasek chociaż (?) jest może jest u nas coś o czym nie wiemy . the_undertaker zadzwoń do poprzedniego właściciela może coś podpowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po dwóch i pół roku od kupna to byłby problem znaleźć do niego numer telefonu. W instrukcji obsługi napisano, że tempomat można włączyć od 30 km/h wzwyż. Stoi tam też, że przesuwając przycisk ON/OFF w lewo do oporu i przytrzymaniu można ustawić prędkość jeżeli nie była ona wcześniej zapamiętana, ale u mnie nic się nie dzieje. Nie czuć nawet żeby był tam siakiś dodatkowy przycisk, stycznik etc. Będę musiał podjechać do ASO, może trafie na jakiegoś kumatego gościa co będzie wiedział o co chodzi. Chyba już wszystkie kombinacje z klawiszami (a za dużo to ich nie ma) robiłem i nie abla :669: Nurtuje mnie jednak ten przełącznik ON/OFF do oporu w lewo czyli w pozycję ON do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności