Skocz do zawartości
przemas32

wymiana pompy hamulcowej

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu borykam sie z problemem ukladu hamulcowego.

Ostateczna diagnoza brzmi - padajaca pompa hamulcowa.

Czasami nie cofa tloczka na I sekcji - walniety zaworek, uszczelka (nie wiem co tam siedzi).

I tutaj rodzi sie pytanie.

Mam obecnie zamontowana (przez poprzedniego wlasciciela) pompe TRW - pewnikiem najtanszy zamiennik.

Jesli wymieniac na nowa to szukac oryginalu w ASO czy decydowac sie na zamienniki (ile wytrzymaja)?

W e-sklepie Intercarsu ceny pompy do mojego modelu wahaja sie od 236,- (TRW) do 732,- PLN (ATE).

Jaka cena w ASO - niestety nie wiem.

 

Czy moze istnieja jakies zestawy naprawcze?

Dodam, ze auto nie posiada ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są zestawy naprawcze do zwykłaj pompy kosztują jakieś 20pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie znajduje w takim zestawie (uszczelki napewno, a cylinderki?) i czy sa do konkretnego rodzaju pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest gwarancji na pompę hamulcową? Prawdopodobie mi padła. Pedał samoczynnie przy dużym nacisku schodzi wolno do samej podłogi. Odpowietrzanie nic nie zmieniło. dodam że nie ubywa płyn, a awaria wystąpiła po gwałtownym mocnym i długim hamowaniu, pedał jest teraz troszkę bardziej miękki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wymieniał pompę? trzeba odkręceć servo? czy wyjdzie bez odkręcania serva? i jak najlepiej spuścić płyn ze zbiorniczka przed wymianą pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wyjdzie bez odkręcania serva?

wyjdzie .... nakretki poluzowujesz i odkrecasz (dwie śrubki i oczywiście przewody hamulcowe )

 

i jak najlepiej spuścić płyn ze zbiorniczka przed wymianą pompy?
[

strzykawką odciągnąłem płyn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Majcin. chyba dziś się wezmę za to

--- scalone ---

ok. Pompa wymieniona. Nawet hamulce sa ale za miękkie. Teraz 3 Pytania

1. Czy trzeba odpowietrzać przy kołach czy wystarczy przy pompie(na przewodach)?

2. Jeśłi przy kołach to czy dostane się na kanele czy muszę sciągać koła?

3. czy odpowietrzać na zapolonym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak wymienić pompę hamulcową? posiadam vw passat b5 1.9 tdi 98r. 110 km mam pompe z abs-em chcę wymienić samą pompe co należy po kolei zrobić czy trzeba odpowietrzać puźniej wszystkie koła ?bardzo prosze o pomoc z góry dziękuje a i jak wyjąc zbiorniczek ze starej pompy i przełożyć do nowej ? aby nic nie uszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności