Skocz do zawartości
Gość mariusz1982

Przerobka z anglika na europejczyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz1982

Posiadam angielska wersie paska z rocznika 2000,jest to 1.8 bezyna,niedugo planuje powrut do polski i chcial bym sie dowiedziec czy ktos przerabial paska z angli,jakie to mniej wiecej koszta i co trzeba wymienic ?czy sciana grodziowa jest do wymiany,jak tak to czy jest spawana wklejana i czy przy wymianie jest duzo roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany kilkakrotnie. Tak ścianę grodziową trzeba przespawać, ponieważ jest niesymetryczna i po prostu nie pasuje. Roboty jest dużo, trzeba sporo elektryki przerobić na drugą stronę, ale jeśli masz paska w dobrym stanie to warto. Sam takiego mam. Kosz części to około 4000-7000 w zależności od wyposażenia i koloru tapicerki. Nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś, ale mam namiar do gościa pod Radomiem którzy non stop przekłada anglikii i robi to w miarę szybko i z tego co wiem dość dobrze ( jak byłem u niego tydzień temu to na podwórku stały 3 paski w tym 2 to FL, A4, Volvo i 2 busy do zrobienia ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz1982

nie orientujesz sie mniej wiecej ile kosztuje robocizna? mam ful opcje bez skury z jasna tapicerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasna tapicerka jest chyba ciut droższa. Koszt robocizny u tego gościa o którym mówiłem to 2000 albo 2500, szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie. U niego jest tylko problem z częściami. On nie załatwia bo po prostu czasu na to nie ma, wiec części będziesz musiał samemu sobie załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz1982

o a tak na marginesie to ja jestem z okolic lodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz1982

Wiesz moze gdzie moge troche poczytac o tej przerobce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wrócisz to odezwij się do mnie na PW i jeśli będziesz miał ochotę to podjedziesz sobie i obejrzysz jak mój po zrobieniu wygląda. Ja jestem z Pabianic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Nie chcę wprowadzać niepotrzebnego chaosu ale upewnijcie się czy przeróbki z anglików są jeszcze dopuszczalne - chodzi o problemy z rejestracją :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a9ntek

jak chcesz zobaczyc jak wyglada przerobiony pasek w jasnej tapicerce to obejrzyj moje zdjecia z przed i po,link na dole.vivi widzial moje cudo i namiary na tego mechanika dostal ode mnie. czesci zalezy jak kupisz ale moja rada zacznij juz kompletowac bo jasna tapicerka ciezka jest do kupienia.z wazniejszych czesci to:sciana grodziowa, maglownica z przewodami, nagrzewnica, deska kompletna(polka i schowek), belka pod deske,wiazka elektryczna pod deske i silnikowa,przewody klimy, obudowa kompa,podszybie,mechanizm wycieraczek,obudowa filtra przeciwpylkowego, dywan, boczki, przelacznik lusterek, palstik z blacha ten co jest obok sprzegla,lusterko prawe,uchwyt na kubki,silniczek otwierania szyb lewy europejski no i lampy itp.z grubsza to najwazniejsze rzeczy ktore musisz miec.plastiki takie jak podszybie mozesz kupic w serwisie i taniej cie to wyjdzie niz na szrocie uzywane.za robote ten gosciu bierze 2000zl.za ile kupisz czesci to jest twoja sprawa.powinienes sie zamknc w kwocie za wszystko 7000-7500zl.

mam nadzieje ze rozjasnilem troszke.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz zobaczyc jak wyglada przerobiony pasek w jasnej tapicerce to obejrzyj moje zdjecia z przed i po,link na dole.

mam nadzieje ze rozjasnilem troszke.pozdrawiam

ten twój link nie działa

wyskakuje coś takiego

404 Not Found

 

The resource requested could not be found on this server! Powered By LiteSpeed Web Server

Lite Speed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę wprowadzać niepotrzebnego chaosu ale upewnijcie się czy przeróbki z anglików są jeszcze dopuszczalne - chodzi o problemy z rejestracją :confused:

 

Co do rejestracji to zależy gdzie się mieszka i jakie jest twoje podejście do pań w wydziale. U mnie w Pabianicach nie było żadnych problemów w wydziale komunikacji. W Lodzi z tego co wiem też żadnych nie ma. W niektórych miastach nie chcą rejestrować, ale jak się uprzesz to muszą Ci to zrobić, bo najczęściej wygląda to tak, że pani mówi: "Nie rejestrujemy bo nie", ale nie jest wstanie podać Ci przepisu który coś takiego zabrania, wiec teoretycznie robi to niezgodnie z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kichu0

Panowie wiecie skąd mają części do przeróbki tych aut?Domyślcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a9ntek
Panowie wiecie skąd mają części do przeróbki tych aut?Domyślcie się.

kichu0 ja nie wiem oswiec mnie,bo mi sie wydaje ze z rozbitkow,moze jestem w bledzie i Ty bedziesz na tyle wspanialomyslny, ze rozwiejesz moje przypuszczenia,bo pewnie twoja wiedza jest sprawdzona i opierasz ja na wlasnych doswiadczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przyszły z powypadkowego wraka:) Sam widziałem jak cieli go na kawałki:) a9ntek widzę, że niektórzy mają podejście do przeróbek jak twoi panowie w ASO i 90 % diagnostów w Polsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki spoko, nie wiesz czy wyjmuja szybe do tej przerobki ? ja myslalem zeby swojego zciagnac, bo £ tani i trzeba bedzie dolozyc sporo by kupic cos normalnego, Szkoda ze nie masz djec jak cieli auto , bo jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotreksuzuki1

Z tego co wiem to w Bydgoszczy auta po przekładce są rejestrowane po tej zmianie przepisów. Trzeba trochę pochodzić żeby przegląd zdobyć. A tak na marginesie to przekładałem Passata 1.9tdi 2000r. i sprzedałęm go na granicy zarobku dlatego wydaje mi się, że w podobnych pieniądzach kupisz w Polsce a pamiętaj, że auto po przekładce musisz później niżej wycenić. POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

A witam ja też mam anglika po przeróbce. NIe panikujcie czy tapicerka jest z rozbitego czy z nowego nie ma znaczenia a ściana grodziowa tak samo. Ja jeżdże już ponad rok i nie nażekam wszystko chodzi elegancko wszystkie przeglądy bez żadnego ale..

Kolega kupił sprowadzonego z belgi wszystko srewis itp. po 2 miesiącach wydał ponad 5 tysięcy na naprawe układu kierowniczego pompy od absu zawieszenie...

A rejestracja nigdzie nie ma problemu tylko musi już byćpoprzekładce i po przegladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
linki spoko, nie wiesz czy wyjmuja szybe do tej przerobki ? ja myslalem zeby swojego zciagnac, bo £ tani i trzeba bedzie dolozyc sporo by kupic cos normalnego, Szkoda ze nie masz djec jak cieli auto , bo jestem ciekaw

 

Tak wyjmują szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

Tak wyjmują szybe. mi stłuki ale dali nową bez kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności