Skocz do zawartości
Gość fazol

pomocy problem ze skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fazol

witam mam problem ze skrzynią biegów:

1. zgrzyta mi przy zmianie biegów(1-2) (oprócz 4) ale jak wysprzegle na luz i zmienie na żadany bieg bez zgrzytów (np. 1-luz-2):/

2. jak wpinam 3 i dam stałe obciążenie bieg nie wyskakuje ale jak popuszcze gaz i znowu go dodam bieg wyskakuje:/

bawiłem sie z regulacja biegów odpowietrzałem sprzęgło ale nic to nie pomogło i juz nie wiem co robić

 

za podpowiedzi z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod skrzynią i silnikiem jak się mają?

Sprzęgło bierze normalnie, pracuje tak jak zwykle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

poduszki wymienione 3 m-ce temu a sprzęgło jak brało tak bierze nic sie nie zmieniło z jego pozycją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć... jeśli wszystkie biegi zgrzytają i wypadają to możliwe że wybierak pada, mogą to być synchronizatory lub definitywnie zajeżdżona skrzynia. Jest różnica jakaś na zimnym/ciepłym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

przez pierwsze 2 min jak jest zimny to ładnie wchodza :/ póxniej zaczyna sie męka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przed odpaleniem silnika wciśnij sprzęgło kilka(naście) razy, potem odpal i zobacz jak jest, czy haczy na dzień dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

zgrzytać moga jak za szybko przełaczasz biegi i silnik nie zejdzie z obrotów te skrzynie mają to do siebie niestety są niedorobione...

jesli silnik ładnie zchodzi z obrotów to nie słychać zgrzytu ale jak powoli sie zkręca to niestety ale taki objaw zgrzytu może sie pojawić....też tak czasami mam jak przykatuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

no to pobawilem sie sprzęgłem przed odpaleniem - takie same rezultaty

 

a co do zmiany biegów to cały czas tak samo zmieniam nawet przy szybkich przełaczeniach i wczesniej było ok a teraz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

no i mnie już totalnie trafiło :/ nie widziałem że mam walnięta osłonę na półosi wychodzącej ze skrzyni i pewnie tam uciekł olej od dwóch dni biegi już trzeba drzeć na maxa i zaczęły sie zgrzyty szumy (łozysko) itd (padająca skrzynia??) 5 nie wchodzi :/ a zrobiłem jakieś 300 km niezaużawszy usterki :/

 

i mam pytanie miał ktos takie coś bo sie ze skrzynią jeszcze nie bawiłem w naprawianie czy jak zaleje odpowiedni olej (jaki??)coś poprawi?? czy remoncik trzeba jej zrobić

 

nie wiem czy wysprzęglnika nie trzeba wymienić (jaka cena) bo jak ruszam z 1 to do połowy wysokości spokój a później niezłe szarpnięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

bo różne opinie dot oleju w skrzyni

 

po wyłaczeniu silnika na 1 lub wstecznym cieżko sie go wypycha wrecz wydziera

i jeszcze jedno jak przed chwilą chciałem sobie wycofać to jakby mi bieg do końca nie wskoczył i co chwila wyskakiwał po ujechaniu 0,5 m :/

 

za info dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

i dolałem oleju trochę lepiej biegi wchodzą lecz łożyska już słychać dosyć mocno wiec pytanie do was opłaca sie remontować skrzynie czy lepiej kupić używkę?? jakie są koszty remontu a jakie kupna skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

no to kupiłem skrzynia + silnik z osprzętem i dzisiaj zaczynam sie bawić ze zmianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności