Skocz do zawartości
Gość pacman

Awaryjność silnika 2,5 TDI V6 163 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacman

:zalamany: Witam jestem nowym użytkownikiem kupuje Vw Passata z silnikiem 2.5 TDI V6 z 2003 roku.

Mam do was wszystkich pytanie chodzi mi o awaryjność tego silnika, bo nie wiem co mam zrobić bardzo proszę o odpowiedzi za wszystkie serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam Pacman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie nie jest awaryjny :] Jedynie wymienialem poduszki pod skrzynia biegow i oslony na przegubach :D

Moze kolega by dokladniej napisal, ze niby nie wie czego robic :?: Bo tak troche to niejasno napisane jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pacman

Nie wiem czy mam kupić czy nie bo słyszałem różne opinie na temat tych silników ja chce kupić 163 km i mam dylemat czy się w to ładować słyszałem że 150 km to straszne śmietniki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacman, Super przyjemnosc z jazdy, wrazenia no i ten dzwiek....

ale to nie jest diesel jesli chodzi o spalanie. Mi na szczescie tez nic sie jeszcze w silniku nie dzialo. Mowi sie ze w tych samochodach najgorszy jest poprzedni wlasciciel. Jesli dbal o samochod to nie masz sie czego bac. Ten silnik jest drogi w utrzymaniu moj mechanik zawsze do mnie mowi: "a co jeszcze sie nie przyzwyczaiłes ze w tym samochodzie jest wszytko razy 6"?? (oczywiscie nie jest tak zle). Ale po kupnie jesli bedziesz robil rozrzad jakies plyny filtry itp. To 2-2,500zl peknie Ci.

Poszukaj na forum o tym silniku z tego co pamietam byl przypadek ze komus cos sie rozwalilo. W tym silniku wycieraja sie .. nazywa to sie chyba krzywiki/krzywki czy jakos tak. No i naprawa tego to tak z 6000. Podobno to jest problem silnika tego co ja mam w tych 163 i 180 podobno zostalo to zmienionone. Jednak znowu na forum byl temat i ktos udawadnial ze to wcael nie zmienilo sie w tym silniku.

Jesli szukasz oszczednego samochodu to 1.9 TDI 130KM. Jesli cos mocniejsze to 1.8T. Oba silniki latwo mozna chipowac i osiagac fajne moce. Znowu klania sie wyszukiwarka. Roznica w spalaniu 1.8T a V6 bedzie dosc mala, a zakladam ze koszty utrzymania i serwisu na plus 1.8T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jak napisal bor0wy, uzyj wyszukiwarki, gdyz bylo juz wczesniej kilka tematow o V6 TDI...

Ogolnie polecalbym jednak motor 163KM, ze wzgledu na mofyfikacje-zawsze to po czesci troche nowsza jednostka :]

Poza tym pamietaj o dobrym paliwie, bo pompa wtryskowa duzo kosztuje, a paliwa gorszej jakosci nie lubi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pacman

dzięki krawcol

 

edit: Dzisiaj 15:00

Panowie pomóżcie bo wariuje a ile może palić taki silniczek

 

Oj, kolego...Nie klepiemy postów jeden pod drugim tylko edytujemy. 2 scalone/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trasie ok 8 w miescie pewnie 10-11. Gdzies pisalem mi srednio pali 8-9 litrow.

Jesli chodzi Ci o oscczedna jazde to na pewno nie nie ten silnik.

Przejezdzajac miesiecznie 1500-2000km musisz liczyc ze potrzeba Ci tak srednio 1000zl miesiecznie. Dochodza przeglady ubezpieczenia paliwo itp i wychozdi ze przejezdzajac tyle km co napisalem to potrzebujesz srednio 1000zl. Jesli jakies wieksze naprawy to idzie w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A moj pali mniej :] Rekord to 5,8 l/100km w trasie (oczywiscie pusta droga, tuz po polnocy, predkosc w okolicach 100km/h)... W miescie potrafi wypic wiecej-ostatnio wyszlo mi 10 z malym groszem (w okresie chlodow, na zimowych oponach)...

Aktualne srednie zuzycie paliwa wg kompa to 7,4 l/100km.

Takze jak dla mnie tak duzo nie pali-jak kupowalem to auto spodziewalem sie wyzszego zuzycia paliwa-a tu mile zaskoczenie...

Ogolnie mysle, ze ta jednostka spokojnie nadaje sie do jazdy w trasie, po miescie juz mniej... No i silnik pracuje rowniej i ciszej, niz 1.9 TDI :]

 

Jesli chodzi o koszty napraw biezacych... W moim przypadku ostatnio musialem wsadzic kilka setek niestety-w ciagu miesiaca poszly mi oslony na obu przegubach (oslona ok. 40zl), oraz wymienilem obie poduszki pod skrzynia biegow (jedna poduszka to ok. 170-180zl)... No i do tego robocizna dochodzi... Jesli o ubezpieczeniu mowa-duzo zalezy od znizek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak to robisz zeby tak palil. Jak jade na trasie ok 90 to i tak spalanie komputer pokazuje 7l. Srednie zuzycie paliwa 7.4 o na trasie przy predkosci 100km/h to moze da sie osiagnac, ale ciezko mi uwierzyc zebys mial taka srednio przy jezdzie miasto i trasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

bor0wy, musisz uwierzyc... Mysle, ze wplyw na to ma manualna skrzynia biegow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
bęzynowe
Pisze sie "benzynowe"...

Ja tankuje tylko na Shell'u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zjadl 5.8 na trasie ale to bylo sie kulanie na 6 biegu przy 1200 obrotow

Srednio je 7, przy butowaniu 8.8

Jeszcze nie mialem spalania powyzej 10 ale jezdze tylko po trasach, miasto to max 20 %

Tez zalewam na Shellu i nie narzekam - poczekam na konkretne mrozy to wtedy wyjdzie jakosc paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik fajny ,choć technologicznie przestarzały czym tłumaczyc spożycie paliwa ,wałki warto kupić w niemczech podobno sa po 160 euro a u nas cos koło 900 zł no i czula pompa wtryskowa gdy klęknie pare tysiaków ,dochodza jeczcze popychacze ,dużo o tych silnikach i problemach z nimi na forum a6.Co ciekawe polecają tam silnik 1,9 który jest podatny na tuning a moment obrotowy ma podobny jak ten v6 ,ale dzwięk silnika jest zajefajny tylko trzeba sie liczyc z problemami choć nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta juz wiem skad u mnie to spalanie. Spwodowane jest to pewnie automatem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

pacman, ogranicz w koncu klikanie za kazdym razem opcji "pomogl", bo wprowadzasz pewne zaklamanie... Ogranicz to klikanie tylko do tych postow, ktore rzeczywiscie Ci pomogly w czyms :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bor0wy,

Silniki 2.5 TDI nie wezma mniej niz 6 / 100 bo taka pojemnosc trzeba czyms nakarmic

Silnik BMW 2.5 TDS polyka przy spokojnej jezdzie 7 :hurra:

 

Jezeli ktos marzy o niskim spalaniu to polecam silnik od kosiarki na olej napedowy i masa pojazdu mniej niz 1000kg wtedy mozliwe jest zejscie pod 3.5 :evil: , no moze byc Golf III 1,9 TDI z masa wlasna nie wieksza niz 1100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że już nie ma starych poczciwych 2,5Litrowych 5-cio cylindrowych rzędówek (AEL) gdzie spalanie na trasie 5,5-6,0 litra, a po mieście max8,0- 8,5. Można je jeszcze spotkać w volvo v70 i pierwszych s80, ale to rarytas.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Silniki 2.5 TDI nie wezma mniej niz 6 / 100 bo taka pojemnosc trzeba czyms nakarmic

Dzisiaj zrobilem 270km, z czego 130km z predkosciami do 140km/h (bynajmniej nie autostrada, a wyprzedzania i przyspieszania troche bylo), reszta dystansu tak do 110km/h... Wszystko w trasie... Srednie zuzycie wyszlo mi 6,1L/100km, na zimowych oponach... Wiec gdyby cala trase zrobic z predkoscia do 110km/h, to z palcem w tylku schodzisz ponizej 6L/100km :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, ja Ci wierzę i marzę o takim silniku(pewnie masz BDG lub BDA o ile się dobrze orientuje) tylko niestety narazie za dużo jeżdzę i muszę 1,9 choć dzwięk jest kiepski a kocham vw/audi,wiem tylko że silniki,ten co ty masz, jest najmniej awaryjny spośród 2,5 i kiedyś będę go miał (nie chodzi o względy finansowe tylko o spalanie).

Mój w mieście nie przekracza 6 litrów i dlatego go mam i nie zmieniam bo 99 procent jazdy w moim przypadku jest niestety w mieście(sosnowiec)

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
pewnie masz BDG

BDG :ok:

Polaczony z manualna skrzynia "6" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności