Skocz do zawartości
matys

do czego jest czerwony kabelek podłączony do + w akku????

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie od czego jest przewód czerwony cieńki który podłączony jest do plusowej klemy akku taki sam tylko czarny jest podłączony do masy akku.. czerwony mam odcięty albo się oberwał, podgrzewanie lusterek iszyby mi działa, radio działa....nie wiem od czego on jest????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest właśnie do podtrzymywania "funkcji "życiowych" auta :D Po to, by ci radio ustawień nie zgubiło... itp. Nie wiem, czemu, pomimo odłaczonego kabla - wszystko ci trzyma pamiec :zdziwko: Moze idzie na jednym "grubym" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko do potrzymywania pamięci radia....może radio ma swoją bateryjkę i dlatego działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko radia. Również innyc urządzen elektrycznych z pamiecią. Np: sterowniki (komputery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Schemat mowi ze ten przewod zasila praktycznie wszystko ... wiec jakim cudem u Ciebie mimo ze jest on niesprawny wszystko dziala ?

 

Reflektory , stop , oswietlenie wnetrza , zaplon itd ....

 

Masz cos nakombinowane z instalką wydaje mi sie :zdegustowany:

 

schematnu4.th.png

 

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek444

Jak już jesteście przy radiu, to powiedzcie jak wyłączyć pikanie w nim. Nie mam instrukcji do radia jest oryginalne VW i pipczy żebym nie zasnął nawet po wyłączeniu stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktore radio ? Alpha, Beta, Gamma ?

Co znaczy pipczy ? Cały czas pikocze ? co jakis okres ? Napisz cos wiecej . A moze czestotliwosc pikotania rosnie wraz z obrotami silnika ?

 

Z radiami pomocna moze byc TA STRONKA

 

CAR AUDIO -> OEM -> VW

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze na pewno macie na myśli ten cieniutki czerwony kabelek?? ma on jakies 1mm średnicy. kiedyś mi się odłączył i go przykreciłem tak na byle jak pod kleme a ostatnio widze ze znowu jest calkiem wyłączony i wszystko hula.... nic nie bylo kombinowane przy instalacji:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek444

jest to pikanie z jedną częstotliwością w równych odstępach czasowych. Dlatego napisałem żebym nie zasną ponieważ przypuszczam ze chodzi o oddziaływanie dźwiękowe na kierowcę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę wiedziec do czego jest kabelek a wy o jakiś pikaniach mi tu wyjeżdżacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poprzedni właściciel położył ten przewód, bo do czegoś był mu potrzebny. Jak masz możliwośc to sprawdź do czego on idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek na pewno nie jest fabryczny, skoro auto jeździ i cała reszta działa. Musisz sprawdzić dokąd on prowadzi i wtedy będziesz miał odpowiedź :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może elektrycznie wysuwana antenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile w końcu przwodów dochodzi ci do klemy "PLUS" :?: Jeden gruby, jeden trochę cieńszy w kolorze czerwonym, no i ten twój "trzeci" cienki czerwony, to pozostałość zapewne po podłączeniu radia bądź innego ustroistwa, które teraz jest podłączone do plusa wewnatrz auta. To najprostsze wytłumaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności