Skocz do zawartości
Gość iro

Wymiana tarcz chamulcowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iro

Witam wszystkich.Potrzebuje fachowej porady.Mianowicie kupiłem na aukcji internetowej felgi aluminiowe rozmiar 17" z oponami 205/40z wolkswagena golfa i wszystko jest ekstra oprócz tego że poprzez moja niewiedze i niedopatrzenie felgi mają odstęp pomiedzy otworami na sruby 100mm a w moim passacie B5 1999 1.8 odstep wynosi 110 albo 112 nie jestem pewien?Lekko sie załamałem jak to zobaczyłem i teraz przyszła mi do głowy jedna rzecz.Czy jest możliwosc zmiany tarcz hamulcowych bez koniecznosci wymiany klockow (ewentualnie jaki byłby w przybliżeniu koszt wymiany tarcz 4 koła) na takie z rozmiarem 110 lub 112 mm(musze to sprawdzic), i czy np odpowiednie byłyby z passata B6 2001-200...?-czy jest jakaś różnica w rozmiarze tarczy?-chciałbym żeby była taka możliwość, gdyż żal byłoby mi pozbyć się kółek co do sprzedaży to na pewno bym stracił jakąś częsć watrośći dlatego proszę o pomoc>Mieszkam w UK i dlatego chciałbym mieć pewność że ktoś nie chce wprowadzić mnie w błąd zanim zacznę pytać jak to wygląda!!Bede wdzięczny za pomoc i pozdrawiam :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iro, sprzedaj te co masz i zakup 5x112mm :) to bedzie najlepsze rozwiązanie

 

passata B6 2001-200...?-

 

To jest passat B5, zaraz pewnie kupisz coś do B6 i dalej nie będzie pasowało...Tarcz nie zmienisz raczej, nie przerabiałem tego to i nic więcej nie piszę ;)

Współczuję.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oddaj lub sprzedaj te koła bo 4 sztuki piast + 4 tarcze z klockami wyjdą Cię więcej niż te koła. Pozatym to se ne da przejść ze 5x112mm na 5x100m. Golf 4 i Passat 3BG to zupełnie coś innego. Zwróć koła przeproś lub ponieś jakieś koszta drobne i po sprawie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na dystanse..? Tylko wtedy by się troszkę ET zmniejszyło.. (koło by bardziej odstawało) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na dystanse..? Tylko wtedy by się troszkę ET zmniejszyło.. (koło by bardziej odstawało)

 

Technicznie jest to do zrobienia. Dystanse tak ze 20 mm grubości, oczywiście stalowe, przykrecone do piasty śrubami z chowanymi łbami. Do dystansów zaś przykrecone koła normalnymi śrubami.

Jest w tym jednak coś co mi się nie podoba. Taki dystans ma wówczas nie 5 a 10 otworów, czyli jest podziurawiony 2 razy gęściej.

Co z jego wytrzymałością ? Na pierwszy rzut oka to bym sie nie zdecydował...

 

Robił ktoś coś takiego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o takim rozwiązaniu myślałem, przecież każdy kto przeglądał strone klubu naszych niemieckich kolegów widział passaty z felami od mercedesa czy porsche :ok: Myślę, że jeśli jest to dobrze wykonane to nie ma obaw o wytrzymałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iro

Panowie chyba faktycznie poszukam kupca i może uda się aluski sprzedać.Szkoda mi ich będzie, ale chyba nie mam wyjscia!!Co do dystansów o których pisaliscie to nie bardzo mam o tym pojecie ale zorientuje sie jak to u mnie wygląda przede wszystkim cenowo i czy sie opłaca.W każdym razie dzięki za pomoc.Pozdrawiam raz jeszcze. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

iro, mozesz poprawic blad ortograficzny w tytule :?::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Rzeźbę z dystansami to można robić w Seju ale w Passacie :mur::dobani:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_docter

Panowie przestańcie rzeźbić w gównie, jedyna rada oddać lub sprzedać felgi i kupić prawidłowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności