Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Czy mogę dolać płynu hamulcowego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

Witam,

Na zakrętach (w prawo) komputer wywala mi Bremsen Fehler. Płynu hamulcowego jest trochę jakby za mało...i tutaj moje pytanie...

 

Czy mogę dolać mu odrobinę płynu i jeżeli tak to jakiego ? Nie chcę aby mi się coś zważyło, pogryzło itp ;)

 

Dodam że płyn był sprawdzany nie dalej jak miesiąc temu na zawartość wody i wszystko jest OK...

 

Proszę o poradę...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a klocki hamulcowe to są jeszcze ??? czy już na blachach jedzie, jeżeli jest mało płynu DOT4 to śmiało dolej do stanu, ale gdzieś ten płyn się musiał podziać np. jak zużywają się klocki to cisnienie daje płyn w tłoczki i w zbiorniczku robi się sucho...... :wpale:

Sprawdź klocki i dolej płyn, nic mu nie będzie :)

i przy okazji sprawdź grubość tarcz może już też się nadają na żyletki

 

 

cyt. " jeżeli tak to jakiego"

płyn: FERODO Dot 4

tarcze: BREMBO

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy :niepewny: że w 3BG był płyn DOT 5.0 we wcześniejszych modelach passata DOT 3,4 i 5.1 zamienne ze sobą bo DOTa 5.0 nie można mieszać.....

 

 

 

 

edit

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/dot-3-czy-dot4-vt11140.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=dot&start=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B5 DOT4 lub DOT5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
w B5 3B DOT 4, w B5 3BG DOT4 Typ 200, w B6 3C DOT Typ 200

 

ale są osoby co leją też do B5 DOT5, ma on wyższą temperaturę wrzenia, preferują go kierowcy z żyłką rajdowca :evil: ale nie powinno go się stosować gdy ma się układ ESP, do tego jest specjalny płyn hamulcowy DOT4 (cośtam cośtam - zapomniałem :niepewny: ) do aut z ESP - ja taki mam.

 

Panowie to są hamulce to nie ściemniajcie !!! Ktoś wleje dziadostwo w postaci DOT 5 i dupa po kilkuset kilometrach będzie wisiał na drzewie. DOT-a 5-go nie wolno stosować w żadnym z cywilnych aut, które nie są fabrycznie do tego przygotowane. Mylicie DOT-a 5-go z płynem DOT 5.1 Tylko ten DOT 5.1 może być stosowany w cywilnych pojazdach, w których stosowany był wcześniej DOT4 i jego pochodne modele. Pozatym trzeba nieco zweryfikować swoje informacje bo płyn DOT 5.1 z powodzeniem może być stosowany w pojazdach z ESP. Ten płyn ma prawie identyczną gęstość co DOT 4 typ 200 a także na plus bo ma wyższą temperaturę wrzenia. Ja ma osobiście DOT 5.1 od Ferodo i jest wspaniały ten płyn przy układach ESP, ASR i ABS.

 

DOT 5.1

 

DOT 5 jest na bazie silikonu i ma właściwości żrące w stosunku do np. węży

czy uszczelnień do niego nie przystosowanych, krótko mówiąc jeżeli wleje się

DOT5 do układu projektowanego na DOT4 to w pewnym momencie można się

zdziwić brakiem hamulców...z kolei DOT 5.1 jest na bazie glikolu jak DOT4 i

można go stosować do "tradycyjnych" układów hamulcowych.

 

Chłopy proszę się poprawić w swoich postach :hyhy:;)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Na korku jest "....use only DOT 4..." więc taki doleję...

 

Dzięki za cenne uwagi :padam:

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności