Skocz do zawartości
zippo68

Podgrzewanie lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa podgrzewanie lusterek ????? Tylna szyba jest OK, a lusterka wciąż zamarznięte.W B4 lusterka grzały wraz z tylną szybą może w B5 jest inaczej? To moja pierwsza zima tym modelem VW. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz w ogóle maty grzewcze wewnątrz lusterek. No i przypatrz sie swoim drzwiom, a ścislej - regulacji elektrycznej lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas28

Witam,chciałbym pomóc ale ja mam podobnie a co do szyby to jak auto sie nagrzeje to dziala a jak zimno to nie bardzo widac efekt sam niewiem jak to dziala ale z tego co mi mowił gość od którego kupiłem auto to jest tak jak w poprzednim modelu czyli powinno to dzialac razem...Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepalone maty, walnięty bezpiecznik, nie ustawione sterowanie lusterek w pozycji środkowej na grzanie lusterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B4 lusterka grzały wraz z tylną szybą może w B5 jest inaczej

 

jak napisał mój przedmówca - ustaw przełącznik od regulacji lusterek w pozycje na "środek"...

 

ale że większość kierowców traktuje tę pozycję na regulatorze jako "spoczynkową", to maty grzejąc całymi latami po prostu się wypalają ;). Prawdopodobnie będzie trzeba zainwestować po 10zł na nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim. Jeszcze tylko pytanie do Marecka z tego co piszesz wynika że podgrzewanie lusterek jest niezależne od tylnej szyby i działa osobno na regulatorze w drzwiach. Tak to zrozumiałem. Czy może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałes :ok: Bo ogrzewanie tylnej szyby jest sprzegniete z ogrzewaniem lusterek (pod jednym przyciskiem) - tylko w modelach z roku '97 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glonojad

Mi tez sie zdazylo tak traktować pozycje "srodek" jako "spoczynek", na szczescie szybko mnie z bledu wyprowadzono.

 

Ale skoro juz przy tym przelaczniku jestesmy, to czy regulacja lusterek dziala u was niezaleznie dla każdego lusterka? Ja mam tak, że kiedy pokretlo przestawiam w pozycje R to reguluje tylko i wylacznie lusterko R (prawe),ale kiedy ustawiam pokrętlo w pozycji L to przestawiją sie obydwa lusterka?

Efekt jest taki, ze jesli chce dobrze miec ustawione lusterka to musze zaczac regulacje od lusterka L a potem R - nie odwrotnie. Podejrzewam, ze powinno to dzialac niezaleznie, ale nie znalazlem nigdzie jednoznaczej informacji.

Jesli na forum jest podobny temat to poprosze o linka - jeszcze na niego nie trafilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glonojad, nie martw się tak powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tematy powracają jak bumerang.... ciekawe że nigdy nie zawadzają o wyszukiwarkę... :krzeslem::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glonojad
glonojad, nie martw się tak powinno być

 

Dzieki za info, bo to niby drobiazg, ale nie mialem pewnosci, ze dziala ok. Teraz zostaje mi tylko jechać do "DARKA" zeby sprawdzil czemu mi sie turbina "przeladowuje" i przechodzi w tryb awaryjny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o tubrbinie. czyszczenie kierownic, zacinająca sztanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glonojad
poczytaj o tubrbinie. czyszczenie kierownic, zacinająca sztanga

 

Czytalem, watkow o tym jest duzo, ale mimo tego ze podobny problem to objawy i zachowania rozne, a poniewaz mechanikiem nie jestem i wymaganych narzedzi do takowych zastowan nie posiadam to raczej sam sie za rzemioslo zabieral nie bede.

Jak zaprzyjazniony mechanik sobie nie poradzi to "DAREK" za radą kolegów zarobi. Po wszystkim opisze co mi sie dzialo i jak sie naprawa potoczyla, ale w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze do tych lustereczek ,kolega w swoim pasku B5 3B (1998) rozwiazal ten problem w zeszlym tygodniu ,wziol miernik i sprawdzal sciezki przypuszczam ze tam gdzies na matach ,mowil ze dwie niemialy przejscia czyli byly przerwane ,lutowanie pomoglo i teraz wszystko chula :ok: warto sprawdzic .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr555, Mata kosztuje 10-15 zł.... Nie wiem czy wiesz ze jak skrócisz grzałkę to temp rośnie.... a co za tym idzie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kolega mowil ze strasznie szybko i mocno teraz nagrzewaja lusterka, ale narazie nic sie niedzieje :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie grzeje zbyt mocno to będzie jak z suszarką. Spali sie.

Może też wystąpić taki efekt jak z polaniem rozgrzanej szklanki gorąca wodą.. niektóre pękają :-) ale nie ma co się martwić. Wymiana lusterka razem z matą to około 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozbierał ktos lusterko do wymiany maty grzewczej.Jesli tak to prosze o wskazowki.Odkrecilem spodnia czesc obudowy lusterka i dalej nie wiem co ruszyc zeby dostac sie do maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy rozbierał ktos lusterko do wymiany maty grzewczej.Jesli tak to prosze o wskazowki.Odkrecilem spodnia czesc obudowy lusterka i dalej nie wiem co ruszyc zeby dostac sie do maty.

 

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=270&Itemid=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

To najlepsze co Koledzy mogli Ci doradzic , ale dodam że po odchaczeniu górnych zaczepów dobrze jest podnieś wkład lusterka spowrotem do góry i delikatnie odciągać dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności