Skocz do zawartości
peter2906

Stukanie w przodzie.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie w/w tematu.Tlucze mi sie przednie zawieszenie jak jade po nierownosciach.Mam podejrzenie do lacznikow stabilizatora.Czy one powinny byc sztywne?Wydaje mi sie ze tak.U mnie da je sie swobodnie skrecac reka.Czy to moze byc powod trzaskania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję proste sprawdzenie ,wymontuj 2 łączniki stabilizatora aluminiowe (po 2 śruby na jedną stronę ) i przejedź się po dziurach - jak przestanie stukać to łączniki do wymiany

(koszt ok.30-35 zł za szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moga to byc laczniki stabilizatorow ale niekoniecznie. sprawdz gorne wahacze.przewaznie szybciej padaja od dolnych.albo koncowki drazkow kierownicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję proste sprawdzenie ,wymontuj 2 łączniki stabilizatora aluminiowe (po 2 śruby na jedną stronę ) i przejedź się po dziurach - jak przestanie stukać to łączniki do wymiany

(koszt ok.30-35 zł za szt.)

Tzn.mam wymontowac laczniki i przejechac sie po dziurach bez nich??mozna jezdzic bez lacznikow??

U Was sztywno sie trzymaja czy tak jak u mnie da je sie bez oporu przekrecac reka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sprawnym łaczniku nie ma możliwości przekręcic go ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy sprawnym łaczniku nie ma możliwości przekręcic go ręką.

Wiec jesli tak to prawdopodobnie u mnie beda laczniki do wymiany poniewaz bez problemu przekrecam je palcem w jedna i druga strone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tymi lacznikami z Allegro:

http://moto.allegro.pl/item250618121_lemforder_lacznik_stabiliz_przod_audi_a6_a4_pas.html

lub te:

http://moto.allegro.pl/item249464964_lacznik_stabilizatora_oryginalny_vw_audi_wrocla.html

Sa tam jeszcze inne ale w cenach po 20 i 30 pare zlotych wiec mysle ze nie warto sie nimi interesowac.Ktore byscie polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet Lemfordera w intercarsie kosztuje 122 zł. przynajmniej bedziesz miał pewnosc ze jest to orginał. Mysle ze za pare zł różnicy nie warto kupować na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, głupie pytanie - jak dojść do tych łączników? też mi prawdopodobnie tłuką, ale nie bardzow iem z której strony się do nich dostać by sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, głupie pytanie - jak dojść do tych łączników? też mi prawdopodobnie tłuką, ale nie bardzow iem z której strony się do nich dostać by sprawdzić...

Jesli masz kanal to bez problemu je widac od spodu a jesli nie to skrec kola np.w prawo i wloz reke za prawe kolo.Juz nie pamietam czy po skreceniu kol bedzie widac lacznik ale napewno go wymacasz jak wiesz jak wyglada.Jesli sciagniesz kolo to juz nie ma zadnego problemu zeby go namierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienialem laczniki stabilizatora.Po podniesieniu auta do gory mocno sie zdziwilem :przestraszony:

Kupilem laczniki Lemfordera(60zl/szt):

 

922de62d14f65897m.gif

 

A u mnie byly zamontowane takie :

 

827079e6de87517fm.jpg

8df53259853243dem.jpg

 

Nawet nie spotkalem sie z takimi w sklepie czy na Allegro.Troche sie musialem naglowic,ktory ma byc z prawej a ktory z lewej strony bo na opakowaniach ani na lacznikach nie ma zadnych oznaczen,ktora strona.Czy takie byly montowane fabrycznie??Czemu one maja galki a w tych co teraz sprzedaja ich nie ma??

Pozniej sporo meczarni z odkreceniem.Sruby ktore przykrecone sa do stabilizatora jakos poszly ale te co wchodza do wahacza byly mocno zapieczone i daly mi konkretnie popalic :kwasny: .

Niestety po wymianie dalej jest stukanie w prawym kole.Wydaje mi sie ze sporo slabsze ale jednak.Jak jade powoli i lekko przyhamuje lub dodam gazu to slychac pukniecie,to samo jest przy jezdzie po nierownosciach.Laczniki tez chyba kwalifikowaly sie do wymiany bo te galki przy nich chodzily bardzo luzno.Teraz mysle ze to ktorys wahacz.....No i w tym problem...ktory???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy -przy rozpędzaniu i hamowaniu stukało i trochę na dziurach ,na trzepakach przy przeglądzie wyszło że prawy dolny tylny wahacz(banan) ma luz na sworzniu

 

Po wymianie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności