Skocz do zawartości
Przemek-83

1.8 20V APT -gaśnie na zimnym.Proszę o analize logów

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w lokalizacji problemu gaśnięcia silnika zaraz po uruchomieniu.

Logi robiłem na zimnym bo tylko wtedy występuje problem.Auto posiada LPG ale z nim nie ma żadnych problemów.

Logi naturalnie na PB.

http://vaglog.pl/log-000_001_002_rG3LQ.html

http://vaglog.pl/log-000_001_002_kqreq.html na tym logu auto gasło zaraz po uruchomieniu

http://vaglog.pl/log-000_001_002_Dbw0Ez.html ten zrobiłem po minucie jak już trzymał obroty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle osób i nikt nic nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po tych logach to nic się nie da stwierdzić. Grupa 002+033 w momencie gaśnięcia. A wszelkie roboty zacznij od:

1)zakręceniu gazu na butli po niewyjezdzeniu (gaz koniecznie wyjeżdzony do 0 i wtedy zakręcić)

1)skasowanie błędów (nawet jak nie ma, masz skasować!)

3)jazda na samym Pb minimum z 50km (nie koniecznie jednorazowo, koniecznie w różnych warunkach, miasto-trasa) tak aby ustawiły się od nowa korekty i spr czy problem ustanie.

Ja bym obstawiał reduktor lub złą regulację LPG, ale to nie pewnik. Zresztą problem zbyt słabo opisałeś.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo po tych logach to nic się nie da stwierdzić. Grupa 002+033 w momencie gaśnięcia. A wszelkie roboty zacznij od:

1)zakręceniu gazu na butli po niewyjezdzeniu (gaz koniecznie wyjeżdzony do 0 i wtedy zakręcić)

1)skasowanie błędów (nawet jak nie ma, masz skasować!)

3)jazda na samym Pb minimum z 50km (nie koniecznie jednorazowo, koniecznie w różnych warunkach, miasto-trasa) tak aby ustawiły się od nowa korekty i spr czy problem ustanie.

Ja bym obstawiał reduktor lub złą regulację LPG, ale to nie pewnik. Zresztą problem zbyt słabo opisałeś.

 

Problem dotyczy tylko benzyny.

Zrozum,że odpalam auto (naruralnie na benzynie sie samo odpala to wiadome) i wtedy i tylko wtedy gdy auto jest zimne występuje problem z przygasaniem lub całkowitym gaśnięciem silnika.Gdy go podtrzymam sztucznie pedałem na ok.1200obr prze minute i puszcze noge z pedału gazu już chodzi normalnie lecz jak ruszam lekko poszarpuje przez ok minute.

W momencie gdy przełączy się na LPG ma już 30stopni więc silnik pracuje idealnie i nic mu nie dolega więc sam problem dotyczy tylko rozruchu na zimnym.

Jak już jest na gazie trzyma non stop 840obr i wszystko gra.

Moim zdaniem ma jakiś problem ze ssaniem bo nie potrafi sam go utrzymać.

Kiedyś tego problemu nie miałem a mam już go 6lat.

Zamówiłem nowy czujnik temperatury cieczy może on coś świruje.

Napisz mi jakich grup mam zrobić logi to zrobie.

Zrobiłem statyczny bo tylko wtedy mam problem gdy jest zimno jak dziś i rano go odpalam lub po 8godzinnym postoju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grupa 002+033 w momencie gaśnięcia.

Napisałem jakie grupy zlogować.

Zrozum, że LPG się reguluje. Zrozum, że przy źle wyregulowanym, będzie różnica bogata/uboga mieszanka. Zrozum, że jeśli komputer, niejako przyzwyczai się do gazu (korekty LTFT) to będzie źle odpalał. Zrozum, że jeśli problem dotyczy zapalania na zimnym po dłuższym postoju to reduktor może puszczać gaz i będzie go zalewało i zgaśnie. Zrozum, że wtryskiwacz gazowy też może przepuszczać i podawać LPG w moemncie palenia i wtedy też go zaleje i zgaśnie.

Możesz spr. regulacje LPG poprzez porównanie wartości gr 033 na wolnych (bo takowe są przyjmowane w momencie zapalania). 10sek na benzynie i przełącz na LPG.

Ale i tak zalecam zacząć od poprzednich kroków. Wykluczą, że to wina LPG.

czujnik temperatury jak najbardziej może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem jakie grupy zlogować.

Zrozum, że LPG się reguluje. Zrozum, że przy źle wyregulowanym, będzie różnica bogata/uboga mieszanka. Zrozum, że jeśli komputer, niejako przyzwyczai się do gazu (korekty LTFT) to będzie źle odpalał. Zrozum, że jeśli problem dotyczy zapalania na zimnym po dłuższym postoju to reduktor może puszczać gaz i będzie go zalewało i zgaśnie. Zrozum, że wtryskiwacz gazowy też może przepuszczać i podawać LPG w moemncie palenia i wtedy też go zaleje i zgaśnie.

Możesz spr. regulacje LPG poprzez porównanie wartości gr 033 na wolnych (bo takowe są przyjmowane w momencie zapalania). 10sek na benzynie i przełącz na LPG.

Ale i tak zalecam zacząć od poprzednich kroków. Wykluczą, że to wina LPG.

czujnik temperatury jak najbardziej może być przyczyną.

 

Miesiąc temu byłem jak co rok na przeglądzie LPG.

Wszystko jest w porządku.Mapa ,reduktor wtryski itd.

Temat z zakręcaniem butli już przerabiałem i nic nie dało.

Jeździłem nawet ze dwa tygodnie na samej benzynie i też nie pomogło.

Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strojenie na mapy nie jest tym najbardziej dokładnym sposobem strojenia. Ale dobra skoro mówisz ze juz probowales to ok. Zobacz co mówi grupa 032, dwie wartości tylko podaj. Sprawy takie jak. Swiece kable i cewki spr? Choć tu pewnie bylby problem tez podczas jazdy zwłaszcza na lpg.

Twoj log ma rzadkie odczyty bo sa logowane az trzy grupy. Szczerze nie często się widzi logi z odpalania aut. Widac tak ze czasu wtrysku potrafią szalec... Ale wydaje mi się ze to strategia obrony przed zgasnieciem... Probowales może odpalac awaryjnie na lpg? Odpiac przeplywomierz? Odpiac czujnik temperatury? Od dawna masz problem? Czyściles i adaptowales przepustnice?

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable,cewka i świece wykluczyłem już wcześniej.

Temat pojawił się na jesień gdy zrobiło się zimno.Kiedyś przerabiałem temat uszkodzonej cewki więc tu już wiem jakie są objawy.

Początkowo sobie poradziłem sam bo znalazłem nieszczelność podciśnienia w kolektorze ale to naprawiłem lecz temat powrócił w znacznie gorszym wydaniu.

Gdy była pęknięta membrana gruszki lekko falował na zimnym ale nie zgasł nigdy.

Teraz gaśnie 3 razy z rzędu .

Przepływke mam nową ori boscha kupiona pół roku temu.

Odpalanie awaryjne odpada w tak niskie temp. jak dziś.To katorga dla silnika ale i to próbowałem.

Czujnik temperatury mam np. dziś odłączony bo patrzyłem jaki mam wczoraj przed zamówieniem nowego i zostawiłem go tak ale to pogarsza nawet bo teraz ecu oblicza ciągle,że jest zimny całkowicie i wtedy na ciepłym jest problem z uruchominiem bo pewnie mieszanka jest za bogata jak na gorący silnik.

Trudno jest zdiagnozować problem zwłaszcza że nie wywala źadnego błędu.

Może pompa...może wtryski ....może wszystko ;p

Poczekam aż dobrze ostygnie i spróbuje bez przepływki.Jak nie zagada to podepne czuj.temp. i zrobie te logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za którymś razem w końcu odpali i pracuje nierówno aż do momentu przejścia na gaz? Czy pompa paliwa jest oryginalna ? Miałem u siebie problem z porannym odpalaniem, odpalał może za 5-6 razem do tego pracował nierówno aż przechodził na gaz. U mnie winna była pompa paliwa - zamiennik dawała za niskie ciśnienie. Wymieniłem na używany oryginał i odpala zawsze za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strojenie na mapy nie jest tym najbardziej dokładnym sposobem strojenia. Ale dobra skoro mówisz ze juz probowales to ok. Zobacz co mówi grupa 032, dwie wartości tylko podaj. Sprawy takie jak. Swiece kable i cewki spr? Choć tu pewnie bylby problem tez podczas jazdy zwłaszcza na lpg.

Twoj log ma rzadkie odczyty bo sa logowane az trzy grupy. Szczerze nie często się widzi logi z odpalania aut. Widac tak ze czasu wtrysku potrafią szalec... Ale wydaje mi się ze to strategia obrony przed zgasnieciem... Probowales może odpalac awaryjnie na lpg? Odpiac przeplywomierz? Odpiac czujnik temperatury? Od dawna masz problem? Czyściles i adaptowales przepustnice?

 

Na tym logu zdechł ale zostawiłem żebyś zobaczył

http://vaglog.pl/log-002_033_SI9DY.html

 

Tu musiałem go wesprzeć pedałem gazu przez chwile bo przygasał

http://vaglog.pl/log-002_033_11b8Uy5.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy za którymś razem w końcu odpali i pracuje nierówno aż do momentu przejścia na gaz? Czy pompa paliwa jest oryginalna ? Miałem u siebie problem z porannym odpalaniem, odpalał może za 5-6 razem do tego pracował nierówno aż przechodził na gaz. U mnie winna była pompa paliwa - zamiennik dawała za niskie ciśnienie. Wymieniłem na używany oryginał i odpala zawsze za pierwszym razem.

 

Odpala za pierwszym ale po kilku sekundach gaśnie .Tak ze trzy razy i już stoi ale nawet jak w tym czasie ruszam troche poszarpuje i muszę więcej gazu dawać bo się dławi.Nie wiem jaka jest pompa mam auto 6 lat i nigdy tam nie zaglądałem bo nie było potrzeby

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170110_201725.jpg

 

A tu jak chciałeś chwile na Pb

20170110_202038.jpg

A tu LPG na parę sekund

20170110_202059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpala za pierwszym ale po kilku sekundach gaśnie .Tak ze trzy razy i już stoi ale nawet jak w tym czasie ruszam troche poszarpuje i muszę więcej gazu dawać bo się dławi.Nie wiem jaka jest pompa mam auto 6 lat i nigdy tam nie zaglądałem bo nie było potrzeby

 

U mnie z początku było podobnie tylko trzeba było chwile pokręcić żeby odpalił po czym gasł. Jeśli masz jakiegoś znajomego mechanika to mógłbyś dla spokoju sprawdzić ciśnienie. Czytałem też że gaśniecie na zimnym może być spowodowane uszkodzoną odmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie awaryjne odpada w tak niskie temp. jak dziś.To katorga dla silnika ale i to próbowałem.

i

Fakt, na te temperatury to w ogóle strach cokolwiek robić. Efekt odpalenia na gazie jakiś, dalej gasł?

Na tym logu zdechł ale zostawiłem żebyś zobaczył

http://vaglog.pl/log-002_033_SI9DY.html

Tu musiałem go wesprzeć pedałem gazu przez chwile bo przygasał

http://vaglog.pl/log-002_033_11b8Uy5.html

i

Widać ewidętnie, że przed padnięciem wydłuża masakrycznie czas wtrysku. Pytanie czemu... Dobra zagwozdka :) nie znam do końca zachowania silnika w takich sytuacjach. Ale na logikę nie powinien tak rosnąć. Na pewno jeśli pompie brakuje mocy to komp musi wydłużyć czasy wtrysku. Proponuje spr dynamicznie 002 lub 003 (chciałbym widzieć injection time, throttle angle, maf ale nie wiem dokąłdnie jak to tu wygląda, może nawet 002+003 trzeba). Jak czasy wtrysku też będą lecieć na łeb na szyję to raczej pompa. Proponuje też zerknąć co by się stało gdybyś np. 4 razy przekręcił kluczyk w ignition, żeby podpompować dobrze pompę. Jak dłużej pochodzi po odpaleniu to też masz winowajcę.

Co do fotek, ten 032, nie chce mi się wierzyć w te wartości. Resetowałeś błędy ostatnio? W 033 widać różnicę że na gazie mieszanka jest znacznie bogatsza-> kiepska regulacja. Choć co do 033 to lepsze w takim celu są logi tak po około 10 sekund, z oboma paliwami :) Jednak dla omawianego problemu (gaśnięcia) raczej ma to małe znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedłem do auta i po kilku kasowaniach błędów mimo że nic nie było wyskoczył mi jeden:p

16518-Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1 : No Activity

Nigdy nie było tego akurat błędu.

Dziś jak się uda to zrobie te dynamiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, na te temperatury to w ogóle strach cokolwiek robić. Efekt odpalenia na gazie jakiś, dalej gasł?

 

Widać ewidętnie, że przed padnięciem wydłuża masakrycznie czas wtrysku. Pytanie czemu... Dobra zagwozdka :) nie znam do końca zachowania silnika w takich sytuacjach. Ale na logikę nie powinien tak rosnąć. Na pewno jeśli pompie brakuje mocy to komp musi wydłużyć czasy wtrysku. Proponuje spr dynamicznie 002 lub 003 (chciałbym widzieć injection time, throttle angle, maf ale nie wiem dokąłdnie jak to tu wygląda, może nawet 002+003 trzeba). Jak czasy wtrysku też będą lecieć na łeb na szyję to raczej pompa. Proponuje też zerknąć co by się stało gdybyś np. 4 razy przekręcił kluczyk w ignition, żeby podpompować dobrze pompę. Jak dłużej pochodzi po odpaleniu to też masz winowajcę.

Co do fotek, ten 032, nie chce mi się wierzyć w te wartości. Resetowałeś błędy ostatnio? W 033 widać różnicę że na gazie mieszanka jest znacznie bogatsza-> kiepska regulacja. Choć co do 033 to lepsze w takim celu są logi tak po około 10 sekund, z oboma paliwami :) Jednak dla omawianego problemu (gaśnięcia) raczej ma to małe znaczenie...

 

Dobra jakoś myślę ,że udało mi się zrobić dynamiczny naturalnie na Pb 3 bieg i but :P

http://vaglog.pl/log-002_003_Y0w94ZF.html

http://vaglog.pl/log-002_003_k7g8H27.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi wyglądają OK,niestety jednak w tym silniku w gr 003 nie ma throttle angle. Ale to raczej nie pompa...

 

Sonda nie pracuje gdy silnik jest zimny, także ten błąd raczej nie jest powodem problemów z paleniem. Chyba, że powoduję ona zmianę korekt na wartości w grupie 032 i duże odchyłki w grupie 033 (btw. pasuje spr. co 032 pokaże po uregulowaniu się,czyli tych 50km od resetu kompa).

 

Jeszcze raz zapytam czy jak odpalałeś awaryjnie na gazie gasł? Próbowałeś kręcić parę razy kluczykiem?

 

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa?

 

Weź też zerknij czy rano wskazania czujnika temp, są zgodne z rzeczywistością (temp. otoczenia).

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logi wyglądają OK,niestety jednak w tym silniku w gr 003 nie ma throttle angle. Ale to raczej nie pompa...

 

Sonda nie pracuje gdy silnik jest zimny, także ten błąd raczej nie jest powodem problemów z paleniem. Chyba, że powoduję ona zmianę korekt na wartości w grupie 032 i duże odchyłki w grupie 033 (btw. pasuje spr. co 032 pokaże po uregulowaniu się,czyli tych 50km od resetu kompa).

 

Jeszcze raz zapytam czy jak odpalałeś awaryjnie na gazie gasł? Próbowałeś kręcić parę razy kluczykiem?

 

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa?

 

Weź też zerknij czy rano wskazania czujnika temp, są zgodne z rzeczywistością (temp. otoczenia).

 

Dziś rano odpaliłem z odłączonym przepływomierzem.

Auto pracuje znacznie lepiej bo nie gaśnie i trzyma ssanie ale i tak jak dodam gazu to przygasa chyba ,że dodaje bardzo powoli.

Jeździć tak się nie da tak czy siak bo co mi po tym skoro przygasa przy każdym wysprzęglaniu.

Odpalanie awaryjne odpada bo nawet nie chce zagadać bo jest zbyt zimno by przy -10 odpalić na lpg.

Myślałem o filtrze paliwa bo nigdy go nie zmieniałem tylko wydaje mi się że dusił by się również na ciepłym przy pałowaniu na Pb a tak się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to filtr wymień jak przez 6lat nie zmieniany.

Ale wcześniej mówiłeś ze próbowałeś juz odpalac awaryjnie... I czy był efekt?

Dziwne... Przeplywka pomogla... Zglupialem. Odme czysciles? Szczelnosc sprawdzales? A tak w ogóle to masz tak z 1/4 benzyny w baku?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/10985-LOG-Pomiar-Dynamiczny-Silnika

Obczaj to co piszą na temat apt. Wg tego winowajca jest nie kto inny jak przepustnica.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to filtr wymień jak przez 6lat nie zmieniany.

Ale wcześniej mówiłeś ze próbowałeś juz odpalac awaryjnie... I czy był efekt?

Dziwne... Przeplywka pomogla... Zglupialem. Odme czysciles? Szczelnosc sprawdzales? A tak w ogóle to masz tak z 1/4 benzyny w baku?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/10985-LOG-Pomiar-Dynamiczny-Silnika

Obczaj to co piszą na temat apt. Wg tego winowajca jest nie kto inny jak przepustnica.

 

 

Tak próbowałem kiedyś w innej sytuacji ale było ciepło i zagadał.

Nawet nie wiem jak do tej odmy się dobrać.Mam tylko dostęp tu gdzie ten eżektor koło przepustnicy i tam wszystko gra.

Dziś wlałem 20L zupy i tego do czyszczenia wtrysków do tego.

Też myślę o tej przepustnicy.Mam nawet drugą też od apt ale nic o niej nie wiem.

Kiedyś zanim wymieniłem przepływkę na nową bo nie chciał zapalać to jeździłem na odpiętej normalnie.

Teraz się nie da tak jeździć bo puchnie przy ruszaniu i hamowaniu.

Myślałem też żeby odłączyć sonde ale nie moge zlokalizować wtyczki.

Idzie gdzieś tyłem w strone przepustnicy i znika mi trop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ją. Ta na bank jest schrzaniona. Zmyliło mnie to że w grupie 003 kolumna 3 ma opis LOAD. Ale to tylko błędny opis. To jest położenie przepustnicy (a właściwie wskazanie potencjometra). Zauważ, ze nie dość, że nigdy nie doszło do 100 to jeszcze nawet nie trzyma wartości a był but w podłodze. Dziwne jest tylko że nie daje innych objawów. Może da się odpiąć potencjometr. Choć pewnie efekt będzie taki że nie będzie chciał jeździć. Albo po prostu trzeba ją zaadaptować. Ewentualnie możesz popatrzyć czy wartości w grupie 003 wyświetlają się na włączonym zapłonie i ruszać linką, ciekawe jakie będą wskazania kompa.

Jeśli zmienisz to powtórz logi 003.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię.

Možliwe że zrobię to sam tylko muszę ogarnąć jakie graty mi potrzebne.

Być może przy okazji namierzyłbym potencjalne nieszczelnośi.

Tyle lat byłem zadowolony z tej jednostki a teraz już co raz mniej:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności