Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest ktos kto moglby rozwiazac lub logicznie wytlumaczyc ta zagadke?

Posiadam to auto juz 3 lata kupione od pierwszego wlasciciela (firma Culina Logistics)... przed zakupem nie zalowalem grosza zeby sprawdzic auto w bazach danych. Przebieg i ksiazka zweryfikowana w ASO. Bezwypadkowe 100% auto. Dzisiejszy przeglad (MOT) wprawil mnie i diagnoste w oslupienie. Dopatrzono sie lamp Europejskich PL E1

Co tu jest grane :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E1 to homologacja na niemcy. A może ktoś nie dorysował drugiej 1 bo E11 to już homologacja na wielką brytanię

Lampy HID masz na myśli nie oryginalne lampy? Bo HID to mi się zawsze kojarzy z pseudo xenonami.

Jeżeli rzeczywiście masz nieoryginalne lampy z żółtego kraju, to może się tak zdarzyć że będą świecić po angielsku a homologacja niby Niemiecka.

A jeżeli masz oryginalne lampy to niech ktoś rozkoduje to w Etce lub podjedz do salonu vw i sprawdzi jakie lampy wyszły z fabryki.

 

Jeżeli lampy oryginalne VW to jeszcze pozostaje kwestia w którą stronę świecą? Bo może się zdarzyć tak, że lampa doświetla brytyjskie pobocze a homologację przeszła w niemieckim instytucie. I wtedy taka homologacja powinna bez problemu być akceptowana, gdyż kraje UE zobowiązane są do akceptowania swoich homologacji.

 

Btw. Przyszła mi jeszcze taka głupkowata myśl że ktoś przełożył kontynentalnego ;P

Edytowane przez wojtekcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek podrzucam pare zdjec. Ogromnie jestem zdziwiony. Auto kupilem zaraz po gwarancji wiec wlasciciel przez pierwsze trzy lata nie robil tu przegladu.... to ja jestem tym pierwszym ktory przez ostatnie 3 lata zglaszal sie na diagnoze (MOT). Wczoraj pokazano mi na sprzecie i wykresie ze wiaska swiatla odpowiada europejczykowi. Doswietla os jezdni a nie pobocze. Uskok na wykresie jest dla auta z kierownica po lewej stronie. Przy zakupie bacznie przygladalem sie czy ktos grzebal i rozkrecal przod auta. Zero oznak np typu naruszone lub obdarte sruby, przesuniecia lub nowe elementy, pekniecia, spawanie itp nawet blacharka miernikiem sprawdzona i trzyma wszedzie rowno 120.11izakl.jpg

12874505_1049862758390605_1843179069_o.jpg

12325161_1049867241723490_1795467434_n.jpg

12899838_1049867238390157_915511617_n.jpg

12674578_1049867251723489_262311742_n.jpg

Edytowane przez AD41AN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przez ostatnie 3 lata było okej tylko w tym roku się czepili?

Lampy to "AL" czyli oryginał dla VW. Nawet strzałki na lampach wskazują kierunek doświetlania w lewo czyli na brytyjskie pobocze.

Tak więc nie wiem dlaczego doświetlają Ci oś jezdni. Może są uniwersalne i coś się przestawiło?

Co do rozszyfrowania VINu w Etce to nie pomogę bo nie mam Etki. W najgorszym przypadku pozostaje błąd fabryki w montażu?!

A 120 na blacharce to żaden problem :fajny Poza tym to mogło być delikatne puknięcie parkingowe, ot zderzak i 2 lampy.

 

P.S. Doedukowałem się i H.I.D. to nie tylko chińskie niewiadomo co z allegro ale poprostu określenie na xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to tez mnie zastanawia bo przez pierwsze 2 lata przeglady robilem w rygorystycznym garazu Kwik Fit i dopiero teraz garaz TyreCity dopatrzyl sie takiego mankamentu.

Faktycznie nawet strzalki wskazuja kierunek.... coz po swietach podskocze do ASO i zapytam czy jest mozliwosc sprawdzenia z jakimi lampami zjechal z tasmy... bedzie duza ciekawostka jezeli faktycznie to blad fabryki. Napisze co wyszlo po wizycie.

Dzieki za czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności