Skocz do zawartości
Gość gt82

porysowana tylnia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gt82

Nie wiem co się z nią działo ale jest strasznie porysowana..Widoczne nawet za dnia...Gdy świeci słońce ciężko mi dostrezc twarz kierowcy stojącego za mną..ZCy jest jakaś pasta czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

Witam

 

Podobno jest jakaś pasta. Mają ją goście co naprawiają szyby (pęknięcia, odpryski).

Rysy nie mogą być bardzo głębokie, bo i pasta nie pomoże (lub nie będzie się opłacało jej polorować).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Rysy są widoczne i wyczuwalne pod paznokciem...To raczej zalicza je do głębokich:-(Co najciekawsze ponoć była stłuczona i wymieniona właśnie na taką okrutnie porysowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nikador

Witam.Moja szyba z tyłu też tak wygląda.Fachowiec tylko rzucił okiem i stwierdził że to wynik amatorskiego zdzierania folii jakimś przedmiotem.W moim przypadku szyba nadaje się tylko do wymiany.Podjechałem jeszcze do dwóch warsztatów i wszędzie usłyszałem że "nie bawią"się w naprawy takich uszkodzeń.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo u mnie sprawa także dotyczy porysowanej szyby tylko tej na drzwiach kierowcy.No więc było tak : zostawiam samochód na przeciwko domu mojej dziewczyny na przeciwko bramy przy drodze i w okolicy kręcą się ćpuny i podejrzewam że to ich sprawka , pewnego wieczoru miałem podłożone klocki pod koła i porysowaną szybę rysy są tylko w prawym dolnym rogu ( raczej próba włamaniowa to nie była ) są dwie dziurki o grubości czubka długopisu i bardzo dużo kresek które czuć pod paznokciem

I pytanie do was czy da się to jakoś wypolerować żeby nie było przynajmniej tych rys ?

w lipcu kończy mi się ubezpieczenie starego właściciela i przejdę chyba do PZU i tam właśnie proponują mi ubezpieczenie szyb w cenie OC tylko nie wiem czy to będzie się zaliczać do tego.

 

Czytałem również gdzieś o Cerox to drobne ziarenka piasku są czy czegoś na podobe po polerowania okularów teleskopów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę ze ludzie od wstawiania szyb poradzą sobie z tym bez problemu za kwotę max 150-200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że szyba jest warta połowę podanej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że szyba jest warta połowę podanej ceny
to podjedź i spytaj za ile by ci to zrobili a jak będzie za drogo to wymień i po kłopocie bo wątpię żeby PZU dało na to kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podjedź i spytaj za ile by ci to zrobili a jak będzie za drogo to wymień i po kłopocie bo wątpię żeby PZU dało na to kasę

 

Na to nie da. Ale co za problem samemu wybić szybę, a potem zgłosić do ubezpieczyciela? ;) Wiem że to złe, ale jeżeli chodzi o firmy ubezpieczeniowe to nie mam skrupułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że szyba jest warta połowę podanej ceny

To kup drugą, używaną szybę

Tlenek ceru to około 20zł, filc kolejne 10zł, szlifowanie to "kilka" godzin roboty, żeby usunąć drobne ryski. Nikt tego nie zrobi za 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zależy mi na tym żeby szyba jednak została bo jak sprzedaje się auto to ludzie patrzą że szyby były wymieniane to od razu cena spada albo traci się odbiorcę...

 

Na to nie da. Ale co za problem samemu wybić szybę, a potem zgłosić do ubezpieczyciela? ;-) Wiem że to złe, ale jeżeli chodzi o firmy ubezpieczeniowe to nie mam skrupułów.

 

A czy później nie przysyłają jakiejś komisji do oceny sytuacji . Sorka za głupie pytanie ale jestem w m iarę świeżym kierowcą i nie wszystko wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na tym żeby szyba jednak została bo jak sprzedaje się auto to ludzie patrzą że szyby były wymieniane to od razu cena spada albo traci się odbiorcę...

 

Na pierwszym lepszym szrocie wybierzesz ori szybę do swojego rocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastą to tylko można zepsuć szybę - pamiętajcie że to "szlifowanie" szyby - a zmiana kształtu choćby mikrometra szkła powoduje inne załamanie światła w danym szlifowanym miejscu.

Miałem tzn mam porysowaną szybę przez wycieraczkę (od kupna już tak ma) w warsztacie powiedział mi że zamiast pasty młotek sobie spraw i wymień szybę. Owszem możesz sobie pastą przejechać ale wrócisz do nas szybciej niż się spodziewasz. No i śmigam z lekko podrapaną szybą aż się nie rozsypie :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup używaną tylko w dobrym stanie w szrocie od anglika będzie mial najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności