Skocz do zawartości
cinek1987cinek

Niedziałający lewy kierunkowskaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z kierunkiem - dokladnie lewym. Ale od początku. Jakieś 2 miesiące temu się zaczęło. Włączając kierunek w lewo musiałem dociskać manetkę do dołu aby zatrybił. Wymieniłem manetkę i było OK. Po 2 tyg. znowu się zaczęło. Rano wyjechałem i działalo, ale jak wieczorem odpaliłem auto i ruszyłem to już była lipa. Włączam manętkę do dołu i nic się nie dzieje, tylko pyka w szybkim tempie przerywacz. Kierunek w prawo świeci i pyka normalnie. Awaryjne też. Więc o co teraz chodzi?

Wymieniłem włącznik awaryjnych na nowy. Włączam awaryjne-ok, prawy kierunek-ok, lewy - przerywacz zaczął szybko dzialać, coś jakby zwarcie poszło. Wyłączyłem zapłon. Włączyłem i dzialał normalnie, wszystko ok. To trwało 2 dni. Dzisiaj działało normalnie. Skręcałem na parking w lewo i znowu to samo. Jedynie przerywacz szybko nadaje i nic się nie dzieje.

Ktoś pomoże? W czym może tkwić tym razem problem.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze znowu manetka ci siadla? mam taka co dlugie nie dzialaja dam ci za darmo jak chcesz na sprawdzenie tylko wysylke mi pokryjesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymieniałeś przerywacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wymieniałeś przerywacz?

 

Przerywacz jest w przełaczniku awaryjnych , a kolega napisał że włacznik awaryjnych kupił nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze znowu manetka ci siadla? mam taka co dlugie nie dzialaja dam ci za darmo jak chcesz na sprawdzenie tylko wysylke mi pokryjesz

Możliwe, ale po włączeniu przerywacz pyka. Więc dziwna sprawa... Bez długich też lipa...

A jest jakaś inna możliwa opcja ?

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś nową manetkę i włącznik awaryjnych czy używane? Jak te nowe z allegro zamienniki to możliwe ze nie były najlepszej jakości i po już się zepsuły. Ja miałem podobnie jak montowałem przycisk od superba od awaryjnych, powodem były źle złączone kabelki. Może faktycznie gdzieś zwarcie masz? Sprawdź też przy samym kierunku bo i tak też miałem że coś w tej oprawcę nie łączyło i czasami mi nie działała kierunek z lewej strony, trzeba było wyjść, uderzyć i działał :P popsikaj tam może jakimś preparatem bo mogło coś tam zaśniedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka używana jak nowa. Po pierwszym podłączeniu od razu zadziałała. I działała przez 2 tyg. Włącznik nowy z allegro.

Sprawdze te oprawki. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem wszystko. I się okazało ze niepotrzebnie wymienilem przerywacz. Po 2 tygodniach zrypala się ta wymieniona manetka (używana). Kupilem nowa i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. W moim pasku b5 combi 99r 115 gdy włączę lewy kierunek kontrolka mrugnięcia dwa trzy razy i to wszystko. Nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat, bo najbardziej pasuje do mojego problemu. Otóż jakis czas temu zauważyłem , że na tylnych światłach brakuje zapalonych kilku ledów. kilka dni temu przez chwilę pojawiła się żarówka na pulpicie od kierunku i zgasła. Od wczoraj pali sie non stop. jak otwieram i zamykam z pilota auto to mruga ten kierunek(zaledwie kilka ledów) a jak chcę włączyć kierunek to nie działa:/(awaryjnie też nie działa)

Moje pytanie. czy trzeba wymienić lampę? (ledów wymiany mi nie chcą się podjąć, bo później lampa paruje z powodu nieszczelnośći) czy to może być jakiś inny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podepnę sie pod temat, bo najbardziej pasuje do mojego problemu. Otóż jakis czas temu zauważyłem , że na tylnych światłach brakuje zapalonych kilku ledów. kilka dni temu przez chwilę pojawiła się żarówka na pulpicie od kierunku i zgasła. Od wczoraj pali sie non stop. jak otwieram i zamykam z pilota auto to mruga ten kierunek(zaledwie kilka ledów) a jak chcę włączyć kierunek to nie działa:/(awaryjnie też nie działa)

Moje pytanie. czy trzeba wymienić lampę? (ledów wymiany mi nie chcą się podjąć, bo później lampa paruje z powodu nieszczelnośći) czy to może być jakiś inny problem...

 

nie ten dzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z prawym migaczem w zderzaku, co jakiś czas wyskakuje na komunikat brak żarówki prawy przód (żarówka w tym czasie nie świeci a słychać przyspieszone miganie w środku), po kilku mignieciach czasem wraca do normy i potrafi już się nie zepsuć cały dzień.

Czasem jak sprawdzam na awaryjnych tez widzę że nie świeci ta żarówka.

Styki już czysciłem kontaktem K60, podmieniałem żarówke z oprawką z lewej i to samo, sprawdzałem kostkę ta przy nadkolu (mimo że jest pęknięta to styki są czyste i wygląda ok.

Dodam że mam nieoryginalne klosze (są zaparowane teraz).

Proszę op jakąś porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności