Skocz do zawartości
Zamix

Czy te śruby mogą być do alufelg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem alufelgi advanti racing. Jednak dopiero teraz dopiero zauważyłem że śruby które mam (stożkowe) nie podchodzą idealnie do tych felg. Stożek jest za mało stromy. Chciałbym się spytać czy można jeździć na nich, czy grozi to uszkodzeniem felgi, a jeśli tak to co ma na to wpływ i jakie mogą być objawy i konsekwencje. Na razie nie mam kasy na inne śruby i chciałbym przykręcić te, coby felgi nie leżały w garażu :). Robie ok 13000tyś rocznie.

Zrobiłem odlew stożka jaki jest w feldze. Podaję wymiary wszystkich części:

długość śruby na której jeździłem do tej pory:

-bez stożka 27

-ze stożkiem 34

średnica 13,6(więc pewnie śruba 14) :D

-średnica stożka 22,5 i 13,5

teraz dane odlewu(nie jest pewnie dokładny ale daje wyobrażenie):

-średnica stożka 22,5/23 i 15

 

 

Dane alufelg KBA46642 advatni racing sf03 15x1,5j i takie coś jeszcze pisało k9/03

DSCF9694.jpg

DSCF9698.jpg

 

Po włożeniu śruby przylega tylko jakieś pół powierzchni stożka. Na wulkanizacji mówili że nic się nie stanie, ojciec też mówi że on by to olał. Ale wole mieć świadomość co może się stać

DSCF9697.jpg

Edytowane przez Zamix
udoskonalenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stożek nie jest za mało stromy tylko powierzchnia stożka jest owalna, szpiki które masz są do felg stalowych i oryginalnych alufelg. Odpowiednie szpilki stożkowe majątku nie kosztują a miałoby to ręce i nogi, chociaż niektórzy tak jeżdżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/nowe-sruby-do-alu-alufelg-vw-audi-14x1-5-CID5-ID5uQ2w.html#8dbf397604

http://olx.pl/oferta/sruby-do-alufelg-20szt-CID5-ID5NCXF.html#8dbf397604

Takie coś? Znalazłem takie aukcje na szybko? A czy może być śruba stożkowa ale ten stożek może być taki albo inny, bardziej albo mniej stromy w śrubie o takim samym rozmiarze np 14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do jakiegoś warsztatu który zajmuje się tylko felgami lub wulkanizacją, albo do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i kup porządne śruby. Stożki z tego co wiem są jednakowe i nie ma różnych rodzjów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy moge to na razie przykręcić tak bez jakichś konsekwencji. Bo nie chciałbym zeby okazało sie że kiedy już kupie te śruby stożkowe to okażę się że otwór się wyrobił i śruba nie przylega. Jak zmierzyć skok gwintu? I jak prawidłowo powinno mierzyć się dł śruby? Ze stożkiem/kulą czy bez bo na kilku stronach pisze i tak i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula wyrobi sobie miejsce i gniazda będą zepsute.

A przy 13 miliionach km rocznie to już nie przelewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milionach :D raczej tysiącach, więc rozejrze się za śrubami, mozę mi ktoś potwierdzić czy skok gwintu w passacie wynosi 1.5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robie ok 13000tyś rocznie

 

Ja tu widzę miliony... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee jest 13 i 3 zera (13000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee jest 13 i 3 zera (13000)
Trzynaście tysięcy tysięcy = trzynaście milionów.

Po za tym, Piotr wstał dzisiaj z łóżką lewą nogą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Mój błąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności