Skocz do zawartości
pawelb6

PASSAT B5 VARIANT US look

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj zabrałem się za montaż listew w wersji USA:

Najpierw zdejmujemy zderzak,odkręcając po 4 śruby w nadkolu,7 pod zderzakiem oraz 4 przy klapie tylnej,oczywiście po tej operacji myjemy ciśnieniową myjką błoto które zalega od kilku lat,jest pełno przede wszystkim w belce i za nadkolami

dsc00409ff7.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Następnie przeciągamy kabelki aby doprowadzić prąd,kabelki 2 żyłowe cienkie z końcówką tzw samiczką.

dsc00410uw7.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Później zdejmujemy swoje listewki ze zderzaka i wiercimy dziurę na otwór lampki.

dsc00413hn8.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Po wywierceniu dziury okazuje że się nadal nie mieści,więc wycinamy większą,warto przygotować jakieś urządzenie aby sprawnie poszło,ja wywaliłem dużym wiertłem i obszlifowałem kamienny kółkiem...

dsc00417oh5.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Następnie jest problem z włożeniem całej lampki,więc wyjmuję sprężynkę i czerny plastik ,który nie będzie już potrzebny,bo naprawdę bez tego się dobrze trzyma..

dsc00415kv6.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

dsc00416tg8.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Ufff....wreszcie weszło,dociskamy porządnie listwę i tak z obu stron...

dsc00414dq1.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

następnie wciskamy złączki z kabelkiem do lampki i zakładamy zderzak...

Później wpinamy się w instalację w kabelki z wtyczki tj 1 i 3 kabelek i izolujemy...

dsc00411ej6.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

dsc00420wc8.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Włączamy pozycyjne i podziwiamy efekt AMERICAN DREAM :D:D:D:D:D:D:D

dsc00419me8.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

 

dsc00421ew7.jpg

Shot with K800i at 2007-08-11

Na koniec powiem że jeśli ktoś będzie montował i nie będzie miał wkładów z żarówkami do lampki US to najlepiej kupić kierunki w błotnik do passata,octawi,audi a3 i a4 koszt 15zł a wkłady zostają u nas i pasują idealnie,a kierunki sprzedajemy,można też kupić w serwisie wtyczki z kablami koszt 75zł za 1 szt,ale nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to Paweł Tobie wyszło ;) ...po powrocie na chate, będę pilotował jak ma się sprawa z tymi listwami z USA :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak coś to przód potrzebuję,pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wyszło Paweł :ok:

 

boommax pamiętaj o mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wersję USA mojego passata i nie mam czegoś takiego i nie wydaje mi się żeby to było do czegokolwiek potrzebne,lampki jak na choince,dużo takich widziałem na naszych drogach ale w polonezach i jeszcze piłeczki przy antenie od radia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
a ja mam wersję USA mojego passata i nie mam czegoś takiego i nie wydaje mi się żeby to było do czegokolwiek potrzebne,lampki jak na choince,dużo takich widziałem na naszych drogach ale w polonezach i jeszcze piłeczki przy antenie od radia

W Volvo na wszytskich raynkach sa obrysowki... A skoro Ty nie masz w swojej amerykanskiej wersji... Nie dziwie sie, bo Ty masz 3B, a nie 3BG :rotfl: U Ciebie kierunkowskazy z przodu sa pewnie z zoltymi odblaskami po bokach... A jesli tak nie jest, to miales wymienione kierunki :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierunki przednie i boczne mam pomarańczowe,ale nie wiem po co się bawić z takimi światełkami,przecież to nie ciężarówka,ale nie chce nikogo zdenerwować,to tylko moja opinia na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisać mi nikt nie zabroni,po to jest forum,że każdy może wyrazić swoje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
kierunkowskazy z przodu sa pewnie z zoltymi odblaskami po bokach... A jesli tak nie jest, to miales wymienione kierunki

 

Kierunkowskazy przy lampach oraz w przednich błotnikach były białe w wrsji 3B (od roku 1999). To tak na marginesie.

A swoją drogą oświetlenie w listwach bocznych vel USA robi wrażenie - mi się podoba !!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Jak zobacze w Białym takie B5 a'la JUESEJ to będe wiedział czyje :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co znalazłem http://cgi.ebay.de/US-SML-Seitenmarkierungsleuchten-VW-Passat-3bg-SCHWARZ_W0QQitemZ260147172134QQihZ016QQcategoryZ57316QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

pasuje do mojego i jjacekkx, :hurra:

są jeszcze białe szkiełka ale w wszystko w swoim czasie,na ebayu są pezednie listwy ale chyba chrom trzeba dokupić 89euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co znalazłem http://cgi.ebay.de/US-SML...1QQcmdZViewItem

pasuje do mojego i jjacekkx, :hurra:

do siwego też podejdzie... :)

Poczekaj z tymi listwami, gdzieś ok. 1-2 tyg(troche sie wszystko przedłużyło) i będzie wiadomo gdzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,bedę czekał,myślę że cena powinna być lepsza.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

No a ja znalazłem jeszcze jeden pomocny opis, tylko że w drugą strone , pan akurat zdejmuje świecidełka.

 

Tak a propos, ponieważ ukradli mi listwy drzwiowe i przednie, a ja założyłem zwykłe lakierowane, to zostały mi po demontażu tylne listwy US do 3BG Varianta, bez oprawek na żarówki (nie wiem co się z nimi stało w warsztacie). Może ktoś reflektuje, kolor BLUE/ANTHRACITE PEARL EFFECT (F8 / C7V) , ale są trochę porysowane, więc i tak do lakierowania.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez oprawek na żarówki (nie wiem co się z nimi stało w warsztacie).

Takie oprawki, to pewnie ok.120-150zł/sztuke :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Jutro zrobię zdjęcia jak to wszystko wygląda i umieszcze w dziale "sprzedam".

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co znalazłem http://cgi.ebay.de/US-SML...1QQcmdZViewItem

pasuje do mojego i jjacekkx, :hurra:

do siwego też podejdzie... :)

Poczekaj z tymi listwami, gdzieś ok. 1-2 tyg(troche sie wszystko przedłużyło) i będzie wiadomo gdzie taniej

 

czekam z niecierpliwością :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności