Skocz do zawartości
Gość johnbil

problem z biegami!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johnbil

Drugi raz od pewnego czasu zdarzyło mi się że nie mogę przy włączonym silniku wbić biegu, w momencie jak wyłączę samochód biegi wchodzą bez problemu.Co to oznacza? czyżby sprzęgło powoli chciało się psuć? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje , że sprzęgło nie rozłącza skrzyni od silnika. Niestety ...00 PLN-ów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Może nie jest tak źle. Sprzęgło zazwyczaj jak się zużywa to zaczyna się ślizgać. Nie wiem jak wygląda sterowanie sprzęgłem w twoim modelu (pewnie hydrauliczne) ale najpierw trzeba sprawdzić przewody i siłownik czy nie ma np. wycieków. Może coś się rozpięło itp.

Wydaje mi się że gdyby sprzęgło padło to usterka była by cały czas. A tak sporadycznie?

Chyba że źle ustawia się czasami łożysko oporowe i nie trafia w docisk. A jest różnica gdy wciskasz sprzęgło na wolnych obrotach - jest ciszej? Objawem zużycia łożyska jest jego hałasowanie - szum , który ustępuje przy wciskaniu pedału sprzęgła. Jeśli to łożysko to pewnie całość jest już wypracowana i najkorzystniej jest wymienić kompletne sprzęgło. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johnbil

W zasadzie to nie ma żadnego hałasu gdy nacisnę sprzęgło lub gdy go puszczę, ale to mnie bardzo dziwi że raz bieg wejdzie bez oporów a niekiedy wogóle i dzieje się to tylko na załączonym silniku. Jeśli chodzi o wycieki to sprawdziłem i wszystko jest ok, niestety muszę się chyba wybrać do mechaniora :/ . jak dowiem się co to jest to dam znać.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnbil, obstawiam wysprzeglik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakafoto, a co to ten wysprzeglik????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo masz hydrauliczne?

grzegorz k, dobrze opisal

nie jestem mechanikiem, ale jest to cos takiego co idzie od pompy do docisku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam synchronizator biegu ktury nie chce się zapiąć. Spróbuj z podwujnym wysprzęgleniem przed " wbiciem " biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johnbil

malymk45, Próbowałem wysprzęglania,nie pomaga. Jutro jadę do service :zalamany: niech spojrzy ktoś na to z bliska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johnbil

okazało się niestety że to sprzęgło, wszelkie inne awarię , łącznie z zapowietrzeniem układu wykluczone. Trudno, trzeba wypłacić tysiaka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z b5 fl silnik avf przy ruszaniu słychać szum jak by łożyska(wycie) występuje sporadycznie wcześniej dodatkowo był problem z wbiciem wstecznego jedynki i dwójki wchodziły z oporem lecz objaw ten ustapił . Problem pojawia się przy ruszaniu od zera podczas jazdy wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności