Skocz do zawartości
kamilk281

Co to za urządzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc w rozwikłaniu co to jest

 

 

To jest jakiś box, który niby zwiększa moc auta. Poczytaj sobie o tym na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie elementu ze zdjęcia.Połączony ten element wężykiem z rura za przepustnicą.Ten wężyk jest przeciety i zaślepiony po obu stronach..za co jest odpowiedzialny ten element ze zdjęcia i dlaczego ktoś zaślepił wąż po obu stronach? Jakie mogą być tego konsekwencje i jak mogę sprawdzić działanie tego układu?

passat1.8.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś rozwiązać problem? Wymienić ten ezektor i kupic nowy wąż prowadzący do rury przepustnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pewnie zaworki w tym elemencie przed przepustnicą padły i dlatego ktoś zaślepił wężyk.

Wymiana samego eżektora nic nie da w takim wypadku, a to plastikowe kolanko przed przepustnicą ciężko dostać w ludzkich pieniądzach.

 

Jak jeździ i hamuje ok to ja bym zostawił jak jest.

 

Z rok jeżdżę bez eżektora i nic niepokojącego nie zauważyłem.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wymieniac kolanka przed przepustnica,chce ten ezektor przywrocic do zywych bo teraz to chyba nie funkcjonuje.Jakue zaworki masz na mysli,konkretnie? Kupilem ezektor i co jeszcze nalezy sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie w tym kolanku przed przepustnicą masz zaworki jednokierunkowe. W 8/10 ADR-ów te zaworki są uszkodzone.

Załóż nowy eżektor i ten wąż wymień co masz przecięty i spróbuj jak jeździ. Jak ok, to nie ma co kopać dalej.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o tych gumowych membranach? Mam wlasnie zalozyc nowy ezektor,waz juz mam zmieniony ale jak sprawdzic prawidlowe dzialanie tego ukladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,wymieniłem ezetkor,ten wezyk przeciety ktory leci do kolanka przed przepustnicą,naprawilem to ramie ktore otwiera klapy kolektora bo byla glowka peknieta.Pytanie do Was.W tym kolanku przed przepustnica jest wyjscie na rure do silnika i z niej wyjscie boczne jakby wlasnie na ten wezyk,ktory wymienilem.W srodku jest taka jakby gumka w tym wyjsciu z tego kolana.Czy ona ma przepuszczac tylko w jedna strone? Jest u mnie taka wygieta na krawedziach i przepuszcza w dwie strony.Czy to ten zaworek o ktorym pisaliscie i czy jesli tego nie wymienie to caly uklad nie bedzie dzialal prawidlowo?Jak naciskam gaz to nie zawsze podnosi sie ten silownik ktory otwiera klapy kolektora.

 

btw piszecie o zaworkach ale tam chyba jest tylko jeden zaworek?

Edytowane przez caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak, ta gumka to właśnie zaworek jednokierunkowy i ma puszczać tylko w jedną stronę. Jak gumka odkształcona to znaczy że do wymiany. Nr tego kolanka według VW to 058133356D

 

Zobacz na schemat - tak to ma być podpięte.

 

31a3d4659778a4c4med.jpg

 

Ten siłowniczek od klap masz szczelny ? Często w nim membrana pęka i klapy słabo reagują na pedał gazu. U mnie zawsze jest jakiś ruch przy energicznym dodaniu gazu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że napisałeś.Zamówiłem już tą część(kolanko) i jest z takim właśnie numerem.Więc to jakby już załatwione,dam znać jak zamontuje.Teraz wąż nr 6 jest u mnie taki dziwnie miekki. Nie wiem czy szczelny napewno bo nie ma dostępu do niego,zasłania kolektor i też za co jest odpowiedzialny.Reszta jest podpięta jak na rysunku.Siłownik od klap mial ułamaną końcówkę i musiałem to skręcić żeby się otwierały klapy ale jak dodaje gazu linka to w sumie reaguje podnosi się do góry może czasami jakby nie ma reakcji ale to sporadycznie.Tylko teraz czy jak trzymam gaz na wysokie obroty w miejcu to ten siłownik musi cały czas trzymać klapy otwarte? Widać u mnie,że on puszcza tzn zamyka klapy po chwili nawet jak gaz trzymam powiedzmy na 3/4.

 

Można sprawdzić tą membranę i w jaki sposób?

Edytowane przez caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

U mnie siłownik otwiera klapy tylko podczas podnoszenia obrotów, jak już się ustabilizują ( nawet wysokie) to klapy zamyka.

 

Jak wężyk jest miękki to go wymień. Na 100% zjadł go olej i rozpadnie Ci się w rękach.

 

Membranę sprawdzisz nawet większą strzykawką, ale jak otwiera klapy to pewnie jest dobra.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,tak u mnie jest identycznie więc zakładam,że siłownik jest sprawny.Czekam na kolano.Zastanawiam się jak wymienić ten wąż :( tam nie ma dostępu,odkręcić cały kolektor? Robiłeś może już taką operacje?

 

Swoją drogą jak można sprawdzić strzykawką taką membranę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności