Skocz do zawartości
adams

czujnik temperatury zewnętrznej - jak wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wymienia się czujnik temperatury zewnętrznej w passacie B5 (przed liftem) czy wyjmuje się samą plastikową końcówkę? czy ta kańcówka (plastik i guma) to część nie rozbieralna i trzeba bawić się kabelkami (przecinanie, lutowanie) :?:

 

wielkie dzięki :padam: i pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, czy ten czujnik jest rozbieralny to nie wiem, ale na bank dalej jest wtyczka.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dz suchy :padam: tylko że ja dostałem czujnik z uciętym kablem... (bez wtyczki) :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dz suchy :padam: tylko że ja dostałem czujnik z uciętym kablem... (bez wtyczki) :wstyd:

 

upsss.

 

W takim razie Ci nie pomogę.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo :cisza:

 

pomoże ktoś :?:

 

bo dobija mnie to jak na dworze jest 28 stopni a mi pokazuje 0,5 i sprężarka się nie załcza :przestraszony: ugotować się idzie - dzisiaj tak miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,a czy jest możliwość aby załączyła się klimatyzacja np przy 0 stopni ?:> Słyszałem,że w zime specjalnie się załacza klime,bo dmucha suchym powietrzem i odparowują szyby.Ja mam klimatronika i nie pozwala załączyć klimy poniżej chyba 7 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ,a czy jest możliwość aby załączyła się klimatyzacja np przy 0 stopni ?:> Słyszałem,że w zime specjalnie się załacza klime,bo dmucha suchym powietrzem i odparowują szyby.Ja mam klimatronika i nie pozwala załączyć klimy poniżej chyba 7 stopni

 

sprężarka się załacza gdy temp na dworze jest około 7 stopni i wyżej - chroni ją to przed zatarciem...

 

klime możesz włączoną i przy -30 ;] ale wtedy nie będzie Ci pracowała sprężarka... bo i po co? jak sprężarka działa to zapodaje Ci zimne powietrze - więc mija to się z celem w zimie... co innego jak jest ciepełko :ok:

 

ale nawet w zimie powinno się raz na jakiś czas wprawić w ruch sprężarkę żeby się nie zatarła... uruchomić na parę minut klime w ciepłym garażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bujde słyszałem,że klime załaczają aby szyby odparować? Strasznie trudno odparować u mnie szyby bez klimatyzacji...nawet móglbym powiedziec,że jest to niemożliwe .Gdy wieje zimnym lub ciepłym powietrzem nie zależnie czy obieg otwarty czy zamknięty szyby są zaparowane.Gdy załącze klime 5-8 sekund i szyby czyściutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długiiii - KLIMA nie załącza sie przy temperaturze od: +3 st. w dół.

Ale...... włączy się nawet przy temperaturze ujemnej, jeśli w komorze silnika jest dostatecznie odpowiednia temperatura - nie wiem jak to wytłumaczyc, ale testowałem KLIMĘ zimą i poczatkowo nie uruchamiała się z rana (podczas odpalania auta), ale już na trasie - po pewnym czasie - pracowała normalnie (pewny tego jestem, bo sprawdzałem) - nie wiem, może mam coś "skopane" - a może tak juz jest, tylko nie każdy o tym wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki.Zrozumiałem i nie potrzebne te oburzenie :) Ten samochod jest pierwszy z klimą i myslalem ze moze jest możliwośc uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugiiii wymień sobie filt kabinowy (przeciwpyłkowy)

 

mówią że sprężarka się załacza przy + 3, 5,7... czort z tym... ale czujnik który podaje info o temperaturze nie jest zbytnio w komorze silnika, jest on z samego przodu przed chłodnica... więc tam zbytnio ciepełka nie dostaje (zwłaszcza podczas jazdy)

 

czytałem że ludzie oszukują ten czujnik np suszarką :D żeby w zimie sprężarkę załączyć na chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
długiiii napisał/a:

nie potrzebne te oburzenie

Nie wiem, po czym to wywnioskowałeś - ale tak nie jest. Tak więc LUUUUZIK :D

 

długiiii napisał/a:

myslalem ze moze jest możliwośc uruchomienia

Okazuje sie - że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracając do tematu - wie ktoś jak wymienia się ten czujnik? bo do ASO z tym nie pojadę :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że ja dostałem czujnik z uciętym kablem... (bez wtyczki)

 

Skoro masz czujnik z kablem bez wtyczki to dolutuj do kabla wsuwki, wepnij w kostkę i porządnie zaizoluj. Możesz też użyć koszulki termokurczliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz czujnik z kablem bez wtyczki to dolutuj do kabla wsuwki, wepnij w kostkę i porządnie zaizoluj. Możesz też użyć koszulki termokurczliwe

 

tylko dość cięzko dostać się do tej wtyczki co pisał o niej kolega suchy nie widzi mi się zdejmować zderzaka... (chyba że jest do tego jakieś inne dojście w silniku ATJ?) wogóle - gdzie jest ta wtyczka? bo do samego czujnika jest dojście od przodu, zdejmując plastikowe kratki... nie wiem czy ten czujnik da się wypiąc, czy bawić się w lutownie kabelków... czekam na jakąś podpowiedź... :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na foty tego elementu, przypomniało mi sie, że po "złozeniu" przodu - została mi taka dyndajaca wtyczka. To się wpina po prostu w ten pas przedni plastikowy (wiesz chyba o jaki plastik mi chodzi) - jest tam na dole po stronie kierowcy (czyli z lewej strony) - odpowiednie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się wpina po prostu w ten pas przedni plastikowy

 

To o to Ci chodzi :rotfl: adams?

OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik "dynda" sobie na takiej gumie przed chłodnicą (na samym jej środku) kebel od niego idzie obok chłodnicy do komory silnika...

 

To się wpina po prostu w ten pas przedni plastikowy (wiesz chyba o jaki plastik mi chodzi)
nie bardzo :przestraszony: bez śmiechu prosze :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już chcesz dokładniej, to sam wyłącznik, odpowiadajacy za wyłączanie sprzęgła sprężarki, poniżej określonej temperatury - znajduje sie za schowkiem - wewnątrz auta :D

Ale chyba już zbaczam z tematu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, to chodzi o to że nie wiessz gdzie wpiąć żeby się nie dyndał czy chcesz go wymienić na nowy który ma uciętą wtyczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności