Skocz do zawartości
Gość davcio

jak wyjąc zamek drzwi tylnych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość davcio

witam

na wstepie powiem ze nic nie moglem znalezc dlatego zawracam glowe szanownym forumowiczom.

Problem jest taki:

rozkrecone wszystki bebechy z drzwi tylnych (blacha zdjeta, szyba tez ), zamek odkrecony. Tylko nie moge go wyjac bo on trzyma sie klamki zewnetrznej krociotka linka.

Jak poradzic sobie z tym problemem ?? :/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyma sie bo tam jest linka do klamki na takim wielowypuscie. Juz nie pamietam jak to zdejmowałem - ale jak zamek masz luzem - to odtórz klamke i zobaczysz taki pół-wałek z linka i musisz go wyjac z klamki. i musisz zdjac ten kawałek zaspeki za klamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davcio
... ale jak zamek masz luzem - to odtórz klamke i zobaczysz taki pół-wałek z linka i musisz go wyjac z klamki. i musisz zdjac ten kawałek zaspeki za klamka

no ale jak wyjac z klamki ? przeciez zostala tylko klamka zewnetrzna a jak ja odchylisz to nic nie widac przeciez, wogole praktycznie nie widac tej linki bo ona jest krotka i nie wiadomo jak ja zdjac :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sheriff

Ja polecam inny patent - mniej pracochłonny, ale trudniejszy w wykonaniu. Musisz zdjąć zaslepkę z klamki (w przednich dzwiach siedzi tam zamek). Po zdjęciu zaślepki, zdejmujesz wałek co trzyma linke z uchwytu i z drugiej strony wyjmujesz cały zamek wraz z linką. Bez zdjęcia tego wałka praktycznie nie jest mozliwe włożenie zamka z powrotem (mało miejsca na zaczepienie linki). Cały pic polega na tym, aby bardzo delikatnie zdjąć ta zaślepkę, bo mozna uszkodzić lakier na zaślepce, albo co gorsza na drzwiach ...

Wiem to z własnego doświadczenia ;)

Sheriff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Wlasnie jak odchylisz klamke to zobaczysz mocowanie linki, a wlasciwie takie bloczka plastikowego, ktory jest na koncu linki zaczepiony do klamki. Po prostu musisz wyjac ten bloczek z klamki - podwazyc - i wtedy mozesz wyjac zamek od srodka razem z ta krotka linka (zakonczona tym bloczkiem). Mam nadzieje, ze napisalem jasno :). Najwygodniej jest wykrecic ta zalepke, ktora jest za klamka, bo wtedy jest lepszy dostep do linki. Ale nawet bez tego mozna ja odczepic.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145
Wlasnie jak odchylisz klamke to zobaczysz mocowanie linki, a wlasciwie takie bloczka plastikowego, ktory jest na koncu linki zaczepiony do klamki. Po prostu musisz wyjac ten bloczek z klamki - podwazyc - i wtedy mozesz wyjac zamek od srodka razem z ta krotka linka (zakonczona tym bloczkiem). Mam nadzieje, ze napisalem jasno :). Najwygodniej jest wykrecic ta zalepke, ktora jest za klamka, bo wtedy jest lepszy dostep do linki. Ale nawet bez tego mozna ja odczepic.

 

pozdro

 

 

 

w koncu ktos napisal normalny opis bez kombinowania, tylko zdjąć linke bedzie latwo ale założyc juz nie wiec proponuje wykręcić obudowe bebenka http://images23.fotosik.pl/7/5460426e2e023fa7med.jpg

skan pochodzi z ksiazki"Sam naprawiam volkswagen passat " Erzolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ tydzień temu rozbierałem to ustrojstwo, dołącze zdjęcia z demontażu zaślepki i jedna uwaga, tej śrubki trzymającej zaślepke nie można do końca wykręcać, ani dokręcać gdyż grozi to wypadnieciem pierścionka obejmującego zaślepke, a ponoć są wtedy kłopoty z jego włożeniem (na szczęście nie praktykowałem tego :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davcio

No i po dobrych wskazowkach kolegow dobralem sie do zamka. Fakt ze przedobrzylem ze sruba pod uszczelka i wypadla tla okragla blacha i problem byl z jej zalozeniem.

Ale ogolnie wyszlo niezle: przelutowalem sciezki zamka cieniutkimi kabelkami i zaszly powazne zmiany: :hurra: nagle zaczal dzialac brzeczyk swiatel, zamek drzwi juz nie wyskakuje i zaczela migac kontrolka na drzwiach kierowcy (choc jeszcze nie na 100 %).

Do takich samych modyfikacji czekaja jeszcze drzwi kierowcy :)

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności