Skocz do zawartości
Gość rad83

Wymiana chlodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rad83

witam,

czy ktos z was wymienial chlodnice wody w 1Z z klima? czy beda przeszkadzaly weze od klimy?(czy musze odlaczac klime?) , poniewaz nigdzie w moich ksiazkach serwisowych nie znalazlem sposobu wymiany moze ktos mi podrzuci skan albo szybki opis demontazu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam co prawda silnik 2E ale jak patrzyłem na 1Z to jest tam więcej miejsca więc moze być tylko lepiej. Generalnie trzeba zdemontować cały przod - zderzak najlepiej odkręcić od dołu z podłóżnic i wysunąć go z wzmocnieniem. dalej trzeba zdemontować nosek i pas przedni ze światłami. dalej jest z górki. wykręcamy chwyt powietrza odlączamy węże i wyciągamy chlodnice do góry (u mnie trzeba zdemontować obudowe wentylatorów i także wyciągnąć do góry ale u ciebie powinno wyjść w całości)

 

cała operacja zajeła mi 4-5 godzin ale niemiałem kanału z kanałem myśle że w 3 godziny powinieneś się wyrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dzisiaj chłodnicę klimy, co prawda mam inny silnik, ale nadwozia chyba bardzo się nie różnią.

Chłodnica klimy wraz z plastikową obudową w kształcie ramki mocowana jest na 4-ry wkręty do chłodnicy silnika. Zeby się do tego dostać zdemontowałem wlot powietrza nad zderzkiem i tzw. pas przedni (śruby mocujące są pod zaślepkami bocznymi "kierunkowskazami").

Po zdjęciu pasa jest dostep do dolnych śrub od reflektorow, górne śruby reflektorów przykręcane są do belki górnej.

W belce górnej są dwie śruby ustalające chłodnicę (klucz 13), wykręcamy je.Zdemontowanie belki to odkręcenie 8 śrub, odkładamy belkę w okolice silnika,(bo wisi na cięgnie otwierania maski).

Chłodnice są. jak na dłoni. Nie demontowałem zderzaka, bo dostęp miałem wystarczająco dobry.

Oczywiście do chłodnicy silnika mocowane są wentylatory, ale te mnie dzisiaj nie interesowały. To co znajduje się pod zderzakiem, to wymontowana chłodnica klimy, i postawiona tam przypadkowo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad83

czyli chlodnice wody tez przodem wyciagam? i musze klime demontowac?? spuszczac chlodziwo itp ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica silnika jest "szkieletem" do którego z przodu, od strony zderzaka jest przykręcona na 4 sruby chłodnica klimy wraz z plastikową osłoną.

Od strony silnika przykręcone (chyba też na 4 śruby) do chłodnicy są wentylatory.

Odkręć wenylatory, odkręć chłodnicę klimy, rozsuń to, i chłodnica silnika winna wyjść do góry.

Jak rozbierzesz samochód do stanu jak na załączniku z pop. postu, to wszystko stanie się bardziej proste niż teraz myślisz.

 

Życzę powodzenia.

Spuścić musisz tylko płyn chłodzący silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności