Skocz do zawartości
RoGaz50

Jakim klejem przykleić nakładki gumowe do zderzaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dałem się namówić na myjnię bezdotykową. Efekt taki, że po około 30 minutach od wyjechania z myjni "odlazły" mi do połowy długości te 3 nakładki gumowe proste na zderzaku i częściowo folia zabezpieczająca.

1.jpg

Stąd pytanie: jakim klejem to przykleić. Czy doklejać, czy oderwać całość i kleić od nowa. Za porady z góry dziękuję i pozdrawiam. Zdjęcie było robione jak jeszcze nakładki się trzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach motoryzacyjnych bądź u lakierników możesz kupić specjalną taśmę dwustronną którą mocuje się listwy drzwiowe. Jest ona bardzo wytrzymała i jeżeli dobrze odłtuścisz obydwie powierzchnie to na pewno żadna myjka Ci już więcej nie zaszkodzi.

 

p.s. Nie chciałbym być niegrzeczny i nie zrozum mnie źle ale co zmusiło Ciebie do zeszpecenia tak przecież pięknej linii Paska tymi nakładkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektórych sklepach motoryzacyjnych bądź u lakierników możesz kupić specjalną taśmę dwustronną którą mocuje się listwy drzwiowe. Jest ona bardzo wytrzymała i jeżeli dobrze odłtuścisz obydwie powierzchnie to na pewno żadna myjka Ci już więcej nie zaszkodzi.
Ja tylko dodam, do tego co napisał Piotr, abyś przed złączeniem, podgrzał obie sklejane powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chciałbym być niegrzeczny i nie zrozum mnie źle ale co zmusiło Ciebie do zeszpecenia tak przecież pięknej linii Paska tymi nakładkami?

W takiej wersji (z tymi nakładkami) auto już kupiłem. Nie sądzę aby poprzedni właściciel - (facet około 80-tki) bawił się w doklejanie. Podejrzewam, że mogą być elementem wyposażenia ze względu na oryginalnie zamontowany hak - jako elementy ochronne zderzaka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takiej wersji (z tymi nakładkami) auto już kupiłem. Nie sądzę aby poprzedni właściciel - (facet około 80-tki) bawił się w doklejanie. Podejrzewam, że mogą być elementem wyposażenia ze względu na oryginalnie zamontowany hak - jako elementy ochronne zderzaka.

Swego czasu widziałem na ebay'u takie nakładki, wykonane były podobno z elastycznego tworzywa i można było dopasowac je do każdego kształtu zderzaka. Z tego co wiem w opcjach sprzedaży passatów nie było takiego wyposażenia. Te nie są symetryczne i wnioskuję że była to ingerencja właściciela, może któś przed tym staruszkiem to zrobił?

 

Krzywizna zderzaka w B5 jest na tyle udana że seryjne czarne osłony tychże zderzaków zdają swój egzamin a w połączeniu z wystającym hakiem jeszce lepiej chronią przed uszkodzeniami.

Wszystko w mojej skromnej opinii:) Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze odtłuścić powierzchnie tam gdzie będzie klejone i taśma dwustronna i będzie dobrze

częściowo folia zabezpieczająca
jeśli chodzi ci o tą co jest na górze zderzaka to jedynie pozostaje kupić nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności