Skocz do zawartości
Jarhead

Szarpie - cos z filtrem paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, od jakiegoś czasu auto zaczęło szarpać, kiedyś miałem podobny problem coś kolo 1,5 r. temu ale wymieniłem filtr paliwa i przestało. Z racji, że znowu pojawił się problem postanowiłem wymienić filtr paliwa. Po wymianie(zalałem filtr do pełna ropą), auto z 8km jeździło płynnie, nic nie szarpał ale po tym czasie znowu zaczął, ale delikatniej.

I teraz moje pytanie. Czy jest możliwe, że coś(któraś rurka przy filtrze) jest przytkana i nie daje wystarczającej dawki paliwa do filtru, czy może do silnika? Jak wyjąłem filtr to dmuchnąłem w każdą rurkę wychodząca z pokrywy filtra i przy jednej czułem znaczny opór, tak ma być? (pokazane na zdjęciu) Nie znalazłem zdjęcia bez węży, ale to nie przeszkadza. images.JPG

Czy może łapie gdzieś lewe powietrze?

 

Proszę o pomoc.

Przypominam tylko, że przy wymianie jak zalałem nowy filtr ropą to przez około 8km auto jeździło płynnie.

 

 

Passat 1.9 TDI 110Km AFN rocznik 97r.

Edytowane przez Jarhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to opór w tym miejscu jest ok. W tym miejscu jest zaworek. A ty chyba dmuchałeś "pod prąd". Może faktycznie musisz trochę jeszcze przejechać żeby wszystko dobrze odpowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, nawet trochę go przepaliłem i nic... dalej poszarpuje.

Coś chyba musi być z podaniem paliwa do filtra, lub zapowietrza się, ale lepiej niech się wypowiedzą Ci co mieli podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak piszesz przejechałeś 8 kilometrów od zmiany filtra. Ile się mieści paliwa w filtrze??? Moim zdaniem wyjeździłeś właśnie zawartość filtra i teraz dostało się tam trochę powietrza z rurek i dlatego szarpie. Może i gdzieś ci się zapowietrza, ale najpierw zrobiłbym jakiś odcinek i dopiero wtedy szukał nieszczelności. Gdybyś miał tam kawałek przeźroczystego wężyka to by było łatwo zauważyć czy idą bombelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już około 50km i nic, bo wczoraj zmieniałem filtr. Musze chyba przy tych wężykach popatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić komplet logów, aby wykluczyć jakieś nieszczelności w układzie dolotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i u mnie był nadpęknięty wężyk miedzy filtrem paliwa,a pompą wtryskową (jak dobrze pamiętam). Najlepiej sprawdzać sobie przeźroczystym wężykiem którym będziesz się podpinać po kolei gdzie się tylko da i zobaczysz jakiej ilości idą bąbelki.. a tam gdzie na zdjęciu zaznaczyłeś "znaczny opór" to wymieniłem ten filterek plastikowy (nie wiem jak to się fachowo nazywa)

Edytowane przez Konter1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio też auto poszarpywało jakby właśnie był problem w podawaniu paliwa... Najmocniej to było widać przy gwałtownym przyspieszaniu na wyższych biegach. Filtra w zasadzie jeszcze nie wymieniłem (mam w planie na ten miesiąc), ale po zatankowaniu baku do pełna dolałem tego świństwa do czyszczenia układu wtryskowego z STP - koszt koło 20 PLN. Kurcze... po przejechaniu 100-200 kilometrów jak ręką odjął... W tej chwili problem zniknął, ale już wiem że filtr też wypadałoby wymienić... ;) Fakt, nigdy nie wierzyłem w zbawcze właściwości takich specyfików, ale u mnie na prawdę wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze to sprawdzić, ale jutro jeszcze trochę się przy aucie pobawię i jak coś to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności