Skocz do zawartości
tomekCZ

Jak dlugo wytrzymal wam akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie auto jak w opisie. Jak kupiłem auto kwietniu 2008r. siedziała Varta Blu Dynamic nie wiem kiedy była tam włożona, ale wytrzymała do Października 2016r. i jeszcze w cieplejsze dni palił normalnie, a po przymrozkach zaczęła klękać i zastąpiła ją Varta Silver. Zobaczymy ile teraz wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był od nowości.

 

unnamed.jpg

 

A od kilku dni jeździ Bosch S4. Za krótki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku, który obecnie należy do mnie, oryginalny aku wytrzymał od roku 2001 do 2013, z tym, że w zimę 2012 wymagał już doładowywanie.

Padł na jesień 2013, był to jakiś bosch, nie pamiętam modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.motointegrator.pl/produkty/305586-akumulator-optima-yellow-top-7000-75ah-975a-p

 

A ma ktoś może takie cudo w swoim pasku i podzieli się spostrzeżeniami co do użytkowania itp ? :)

Po 1 to temat jest chyaba o akumulatrach, a nie skrzyniach basowych.

Po 2 to przy tej szafie chyba popękają Ci bębenki w uszach ;-) A następnie wyj&!@& Ci tylną szybę i powyrywa wszystkie uszczelki.

No i tak się skończy lans pod remizą, wrocisz do domu głuchy i z pobitą szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o aku :) Ale zdjęcie w sygnaturze jest ogromne, że wygląda jak dodane w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1 to temat jest chyaba o akumulatrach, a nie skrzyniach basowych.

Po 2 to przy tej szafie chyba popękają Ci bębenki w uszach ;-) A następnie wyj&!@& Ci tylną szybę i powyrywa wszystkie uszczelki.

No i tak się skończy lans pod remizą, wrocisz do domu głuchy i z pobitą szybą.

 

Jak pijesz do mojego hobby to się łaskawie oddpie*dol :) Dla Twojej wiadomości uszczelki całe, szyba też, a w swojej klasie jak dotąd drugie miejsce mam, więc jestem bardzo zadowolony:) A Ty w swojej dziedzinie masz jakieś sukcesy czy tylko komentowanie Ci zostało?

 

Po drugie to jak kolega zauważył, pytałem o aku.

 

No i rzeczywiście - zmienie miniaturke bo komuś wyżej dupe ściska, że ktoś ma inne hobby niż on:)

 

Dalej czekam na opinie użytkowników takiej optimy....a może jakiś inny agm z dobrym prądem?

Edytowane przez majkel1615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś akumulatory firmy ASSET i ZAP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrry, faktycznie wtopa z mojej strony, nie kliknąłem w link, a twoje pytanie brzmiało trochę dwuznacznie i myślałem, że chodzi o tozdj, które jak się okazało jest sygnaturą, to po pierwsze.

Po drugie, to ch#d mnie obchodzi twoje hobby, bo co to za sztuka wsadzić wielki głośnik ze wzmacniaczem i łupać basem, jeżeli to już szczyt twoich aspiracji, to moje gratulacje, naprawdę osiągnięcie na skalę światową....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorrry, faktycznie wtopa z mojej strony, nie kliknąłem w link, a twoje pytanie brzmiało trochę dwuznacznie i myślałem, że chodzi o tozdj, które jak się okazało jest sygnaturą, to po pierwsze.

Po drugie, to ch#d mnie obchodzi twoje hobby, bo co to za sztuka wsadzić wielki głośnik ze wzmacniaczem i łupać basem, jeżeli to już szczyt twoich aspiracji, to moje gratulacje, naprawdę osiągnięcie na skalę światową....

 

Od******* się łaskawie od mojej osoby. Widocznie nic nie wiesz o db drag i tym podobnych :) poza tym na przodzie mam fajny system, który bez suba też sobie radzi :) więc już nie zaśmiecaj tematu swoimi z dupy wziętymi komentarzami. z mojej strony tez koniec offtopa. Nie pozdrawiam :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wczorajszego poranka :) Łącznie prawie 9 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie zamontowane akumulatory wytrzymywały mi ok. 7-8 lat. Problem jest z nowymi. W Cordobie(1.9SDI eksploatowana codziennie) Bosch po 3 latach odmówił posłuszeństwa. Passat(też codziennie eksploatowany), Varta po 2 latach, z pewną dozą nieśmiałości ale odpalił. W obu przypadkach co jakiś czas doładowuję akumulatory. Zaznaczam, że ładowanie właściwe, ubytków prądu nie ma. Przed Passatem jeździłem Mondeo(2.0TDci), w którym oryginalna bateria wytrzymała 10 lat!!! Ja 6 lat, a sąsiad, któremu sprzedałem mondka po 4 latach wymienił na Vartę, która z kolei wytrzymała mu 4 lata. Wniosek z tego dla mnie jest taki. Po prostu od pewnego czasu produkują szajs, a nie akumulatory. A hasła typu "najnowsza technologia", "podwyższona moc", "większa wytrzymałość" to zwykły pic na wodę fotomontaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A hasła typu "najnowsza technologia", "podwyższona moc", "większa wytrzymałość" to zwykły pic na wodę fotomontaż.

Niestety muszę się z Tobą zgodzić :dupablada. Miałem Vartę Silver i po 2 latach z malutkim okładem klękła. Znajomy elektryk samochodowy zapytany przeze mnie co kupić powiedział: jak najtańszy byle by się parametry zgadzały, jak klęknie nie będzie ci szkoda wy...bać. I niestety miał rację. :ok. Teraz mam Jenoxa dłużej niż Vartę i na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem budżetowego EuroStarta i wytrzymał mi 6 lat, najpierw w Mazdzie 626 1.8, później w pasku. Do samego końca odpalał na strzała i pewnie odpalał by tak dalej ale niestety oberwała się cela.

Kolejnego też kupiłem EuroStarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie zamontowane akumulatory wytrzymywały mi ok. 7-8 lat. Problem jest z nowymi. W Cordobie(1.9SDI eksploatowana codziennie) Bosch po 3 latach odmówił posłuszeństwa. Passat(też codziennie eksploatowany), Varta po 2 latach, z pewną dozą nieśmiałości ale odpalił. W obu przypadkach co jakiś czas doładowuję akumulatory. Zaznaczam, że ładowanie właściwe, ubytków prądu nie ma. Przed Passatem jeździłem Mondeo(2.0TDci), w którym oryginalna bateria wytrzymała 10 lat!!! Ja 6 lat, a sąsiad, któremu sprzedałem mondka po 4 latach wymienił na Vartę, która z kolei wytrzymała mu 4 lata. Wniosek z tego dla mnie jest taki. Po prostu od pewnego czasu produkują szajs, a nie akumulatory. A hasła typu "najnowsza technologia", "podwyższona moc", "większa wytrzymałość" to zwykły pic na wodę fotomontaż.

Powinno się wybierać akumulatory o jak najniższym prądzie rozruchowym i pojemności w stosunku do wielkości, gdyż wtedy płyty są najmocniejsze. Im mniej zaawansowany technologicznie akumulator tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im mniej zaawansowany technologicznie akumulator tym lepiej.
Trudno się z Tobą nie zgodzić. I niestety chyba dotyczy to wszelkich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno się wybierać akumulatory o jak najniższym prądzie rozruchowym i pojemności w stosunku do wielkości, gdyż wtedy płyty są najmocniejsze. Im mniej zaawansowany technologicznie akumulator tym lepiej.

http://allegro.pl/akumulator-kozak-ko720-72ah-760a-sae-72ah-hit-i5191449554.html No to kto pierwszy do testowania :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozaka 77ah wrzuciłem w grudniu 2015 do brata mondeo mk3 2.0tddi i śmiga bezproblemowo do dziś, w kwietniu 2016 wrzuciłem też kozaka 72ah do paska b5 1.9tdi i również sobię radzi bezproblemowo.

Myślę że ze względu na cenę warto zaryzykować, ewentualnie poszukaj jeszcze opinii w google od ludzi którzy mają go dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności