Skocz do zawartości
Matee

Podróbki żarników/palników ksenonowych (D1S, D2S) - gdzie kupić oryginały?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu śledzę (m. in na forum BMW czy Audi) tematy o podrabianych palnikach ksenonowych, które zalały nasz rynek. I to na taką skalę, że sprawa zrobiła się już śmieszna.

 

Setki aukcji, wiele sklepów internetowych, gdzie sprzedawcy zarzekają się, że mają 100% oryginały, na dodatek przestrzegając przed innymi sprzedawcami i ich "podróbkami".

 

Problem jest o tyle duży, że tak naprawdę nie do końca wiadomo gdzie można kupić palnik oryginalny, co jest o tyle wkurzające, że te niewiadomego pochodzenia tanie wcale nie są - ich ceny oscylują w graniach 100-220 zł w zależności od rodzaju palnika (d2s czy d1s).

 

Postanowiłem w miarę możliwości zgłębić temat, bo w moim aucie wymiana palników jest już tuż tuż, a nie chciałbym naciąć się na podróbę jak również słono przepłacić. Dlatego wysłałem zapytania do największych potentatów, czyli firm OSRAM i PHILIPS, chcąc dowiedzieć się jak to naprawdę jest.

 

I o ile firma OSRAM podeszła do tematu poważnie, odpowiadając wyczerpująco na wszystkie moje pytania, o tyle Philips totalnie mnie zbył - KIERUJĄC DO SPRZEDAWCÓW TOWARU! :/:

 

Korespondencja z firmą OSRAM:

 

JA:

 

Dzień dobry,

 

Chciałbym zakupić oświetlenie samochodowe firmy OSRAM (D2S) ale niestety w związku z plagą podróbek, które dotarły do Polski nie wiem gdzie się udać.

Portale internetowe i serwisy aukcyjne oferują bardzo często towar podejrzany, oczywiście zapewniając że jest to towar oryginalny.

Wielu z nich podpisuje również się rzekomym certyfikatem, który otrzymali od Państwa firmy mieniąc się oficjalnymi dystrybutorami.

Tak więc mam 2 pytania:

- gdzie mogę znaleźć informację o oficjalnych dystrybutorach Państwa oświetlenia (D2S), którzy oferują towar legalny i oryginalny?

- na ile jest przewidziana gwarancja na oryginalny palnik D2S firmy OSRAM i na co zwrócić uwagę aby nie kupić "podróbki"

 

Pozdrawiam

 

 

ODPOWIEDŹ OSRAM:

 

Witam,

Dziękuję za zainteresowanie naszymi produktami.

W odpowiedzi na Pańskie pytanie polecam odwiedzić stronę www.35m.pl poświęconą jednemu z naszych produktów. Na tej stronie jest zakładka „Gdzie Kupić” (piąta od lewej w górnej linii) z mapą naszych dystrybutorów. W ten sposób najłatwiej będzie znaleźć najbliższe odpowiadające miejsce gdzie można zakupić nasze produkty.

 

Jeśli chciałby Pan zakupić nasze produkty za pośrednictwem Internetu, niestety muszę polecić dystrybutora. Napisałem „niestety” ponieważ nie powinienem promować jednych dystrybutorów bardziej od innych. Jednak, jak Pan sam do mnie napisał, jest wielu sprzedawców oferujących produkty niby firmowane OSRAM, czy innych renomowanych producentów, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo zakupu podróbki.

Polecam stronę firmy xxxxx (nie chcę tutaj nic reklamować więc celowo nie podaję nazw polecanych firm - Matee)

 

Jest jeszcze jeden sposób na weryfikacje,

Polecam produkty z serii innowacyjnej czyli Silver Star, lub Cool Blue Intense. Pierwszy charakteryzuje się podniesioną efektywnością – daje o 30% więcej światła, niż standardowy D2S – czyli świeci mocniej, przy nie zmienionym poborze mocy.

Drugi natomiast ma podniesioną temperaturę barwy do 5000K (original ma 4200K) czyli jeszcze bardziej białe światło. Jako rekomendację podam, firmę Mercedes która we wrześniu 2010 r. zdecydowała że wszystkie modele wyposażone w światła ksenonowe, będą posiadałby lampy Cool Blue Intense

 

Lampy z serii innowacyjnych nie doczekały się jeszcze podróbek – przynajmniej ja takich jeszcze nie widziałem. Nawet u sprzedawców odnośnie których mam wątpliwości co do oryginalności produktów. Serie innowacyjne są zawsze zapakowane w oryginalne pudełka u tych dystrybutorów. Nasza firma nigdy nie sprzedawała produktów na rynku aftermarketowym bez opakowań, a wielu sprzedawców oferuje produkty w opakowaniu zastępczym.

Zresztą widać to od razu w cenach – u oficjalnych dystrybutorów cena za SvS, czy CBI jest około 25% wyższa niż Original, natomiast u pozostałych dystrybutorów ta różnica to ponad 100%.

 

W razie pytań proszę o kontakt mailowy, lub telefoniczny

 

 

 

JA:

 

Mam jeszcze jedno pytanie - zbliża się ostatecznie czas wymiany palników (napisałem o D2S, to była pomyłka, bo u mnie w aucie siedzą D1S)

Znalazłem w Warszawie punkt, który firmuje się dystrybutorem Philipsa i Osrama, który jednocześnie wymienia palniki na miejscu - nie ukrywam, że to bardzo wygodne.

Pytanie tylko czy ta firma sprzedaje na pewno oryginalny wyrób Państwa firmy?

Nazywa się "xxxx", ich siedziba mieści się na xxxx.

Tutaj przykładowa aukcja palników firmy OSRAM:

 

1. http://allegro.pl/osram-d2s-xenon-zarnik-wawa-sklep-toyota-mazda-i2085125225.html

 

2. http://allegro.pl/osram-d1s-cool-blue-xenon-zarnik-oryginal-wawa-fv-i2092172396.html

 

Zastanawia mnie tylko odpowiedź sprzedającego na moje pytanie:

 

pytanie:

"Dzień dobry,

 

Interesuje mnie zakup żarnika - czy palniki firmy OSRAM wysyłacie Państwo w oryginalnych pudełkach?

One pochodzą z polskiej dystrybucji? Bo nie ukrywam, że zastanawia mnie niska cena w porównaniu do innych źródeł.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź"

 

odpowiedź:

"Witam

Żarówka jest oryginalna i w 100 % nowa. Pochodzi z dystrybucji europejskiej. Wysyłamy w opakowaniach naszej firmy ponieważ kupujemy żarówki w wersji OEM"

 

 

Ich odpowiedź kłóci się z tym co Pan mi napisał, mianowicie o opakowaniach. Będę bardzo wdzięczny za jeszcze jakieś informacje, być może wiadomo coś o tej firmie, być może oferują podróbki?

Wtedy już dam sobie spokój z szukaniem "na miejscu" i kupię w podanych przez Pana źródłach, a z montażem jakoś sobie poradzę.

 

Pozdrawiam

 

 

ODPOWIEDŹ OSRAM

 

Witam

Na początku chciałbym napisać że nie mogę, ani nie jestem w stanie ocenić oryginalności produktów. Nie chcę również wystawiać opinii sprzedawcy.

Proszę jednak wziąć pod uwagę pewne cechy

1. Cena jest podejrzanie niska. Biorąc pod uwagę zagraniczne pochodzenie, oprócz zysku sprzedawcy, prowizji allegro, trzeba dodać podatek Vat.

 

2. Nie mam możliwości kupić naszych żarówek w wersji OEM żadna firma sprzedająca na rynku Aftermarket. Wersje OEM kupują jedynie producenci reflektorów i nasza firma bardzo rygorystycznie przestrzega, aby nie dochodziło do takich sytuacji. Sądzę że Philips również.

 

3. Tylko D1S jest u tego sprzedawcy w wersji OEM i rewelacyjnej cenie zarówno Osram jak i Philips. D1S Cool Blue lub D2S są w cenach nie budzących wątpliwości co do orginalności.

 

Nie chcę wystawiać złej opinii firmie xxxx, gdyż wydaje mi się, że jest to dobra firma sprzedająca markowe oświetlenie. Na pewno świadomie nie chcieliby wprowadzać w błąd swoich klientów sprzedając podrobiony towar.

Jednak osobiście nie kupiłbym D1S original u nich. Jeśli miałbym wybierać palniki u tego sprzedawcy – wybrałbym D1S Cool Blue, ewentualnie Silver Star (choć tego nie mają akurat na aukcjach, lecz zapewne mogliby mieć). Proszę mi wierzyć że widziałem już takie podróbki i Osram i Philips które są całkowicie nie do odróżnienia od oryginału. Dlatego nie dziwię się że nawet autoryzowani sprzedawcy mogą paść ofiarą.

 

Lampy xenonowe wymieniamy rzadko, więc chyba lepiej zainwestować w dobrą jakość. Tym bardziej że od tego często zależy nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

 

 

 

Firma PHILIPS odpisała mi na identyczną wiadomość:

 

PHILIPS:

 

Szanowny Panie,

 

bardzo dziekujemy za kontakt z firma Philips Lighting.

 

Kontaktowal sie Pan z nami w sprawie lamp xenonowych DS2.

W odpowiedzi na Pana wiadomosc informujemy, ze jako pomoc techniczna produktow konsumenckich nie posiadamy jakichkolwiek informacji marketingowych.

 

Rowniez w zwiazku z tym, iz lampy ksenonowe nie podlegaja naszej obsludze z zapytaniami o gwarancje lub dostepnosc tego produktu nalezy bezposrednio zwrocic sie do sprzedawcy.

 

Lampy ksenonowe naszej firmy moze Pan znalezc w ofercie sklepow motoryzacyjnych takich jak Feu Vert lub tez Norauto.

 

Pozostajemy do dyspozycji w razie wszelkich watpliwosci i koniecznosci udzielenia dodatkowych informacji. W przypadku ponownego kontaktu prosimy o podanie numeru referencyjnego.

 

 

Z powazaniem

 

xxxx

Philips Lighting

Pomoc Techniczna

 

 

 

Postanowiłem nie odpuszczać tematu:

 

JA:

 

 

Przykro mi, że zostałem zbyty w ten sposób. Czy mam rozumieć, że jako firma nie odpowiadacie Państwo za swoje własne produkty?

 

Proszę w takim razie o podanie kontaktu do osoby/jednostki, która posiada wiedzę na temat Państwa oświetlenia samochodowego i jest jego dystrybutorem w Polsce.

A nie kierowanie mnie do sprzedawcy produktu (którego mam sobie znaleźć sam).

Widzę, że nawet nie zadano sobie trudu aby przeczytać mojego poprzedniego maila, gdzie wyraźnie napisałem, że kontakt ze sprzedawcami jest bezcelowy, ponieważ zdecydowana cześć produktów sygnowana logo "Philips" to podróbki a sprzedawcy doskonale o tym wiedzą, mimo tego wprowadzając kupujących w błąd. Także nie zamierzam kontaktować się z oszustami bo każdy pisze i mówi co innego - chcę uzyskać rzetelne informacje od firmy Philips w Polsce.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Na co dostałem odpowiedź:

 

PHILIPS

 

Szanowny Panie,

 

 

Dziekujemy za wiadomosc.

 

 

Podaje link do strony gdzie znajduja sie dane kontaktowe oddzialu zajmujacego sie oswietleniem samochodowym:

http://www.pabianice.philips.pl/pl/kontakt.asp?param=_5_0

 

 

Z powazaniem,

 

xxxx

Philips Lighting Pomoc Techniczna

 

 

 

 

Jak widzicie uzyskałem sporo informacji od firmy OSRAM, natomiast sprawa informacji od Philipsa nadal pozostaje nierozstrzygnięta. Co więcej napisałem do kilku sprzedawców palników m. in na Allegro, którzy w zdecydowanej większości sprzedają swoje oświetlenie w zwykłej folii, opakowaniu zastępczym.

 

Na moje pytania jak to jest, że zamiast 12 miesięcy gwarancji dają 6, lub palniki sprzedają w wersji OEM (której firma OSRAM nie oferuje) - nie doczekałem się ANI JEDNEJ odpowiedzi. Kontakt się urywał.

 

Założyłem ten temat, żeby wspólnymi siłami zgłębić sprawę, wymienić się doświadczeniami co do sprzedawców palników i być może znaleźć źródło oryginalnego oświetlenia w rozsądnej cenie.

 

Bo o ile rozumiem świadomy wybór tańszego zamiennika o tyle nie zniosę robienia mnie w wała i wciskania produktu rzekomo oryginalnego za grubą kasę!

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę w swoich działaniach. Ja również jakiś czas temu próbowałem rozgryźć skąd są na rynku palniki w cenach ok. 100-120zł deklarowane jako oryginalne i jakie są szanse że faktycznie takie są.

Zakładając że faktycznie są ok. to jedyna możliwość że musiały zostać wprowadzone do obiegu omijając normalne kanały dystrybucji np. z zaopatrzenia serwisów. Jest tylko dziwne że praktycznie można w tych cenach kupić każdego rodzaju palniki wszystkich czołowych producentów i są cały czas dostępne czyli nie było to jednorazowe zaopatrzenie.

Pokrywa się również to co sam zauważyłem wersje: Silver Star, lub Cool Blue Intense są zawsze sporo droższe i zawsze w oryginalnych opakowaniach.

Osobiście skłaniał bym się do kupienia kompletu Silver Star, w cenie 500zł jest jeszcze do przełknięcia dla kogoś kto ceni sobie dobre światło.

 

ps.

Kolega z innego forum zamieścił foty jak świecą se SS, szkoda że brak porównania do oryginalnych zwykłych pewnych palników:

http://www.a6klub.pl/nowy-model-d2s-osram-silverstar-4200k-zna-ktos-vt43568.htm

 

ps.

Tutaj ciekawa aukcja:

http://allegro.pl/philips-d2s-hurt-100-szt-zarowka-xenon-xenonowa-i2175969484.html

Palniki wyglądają na faktyczne wersje OEM lub ktoś zadał sobie trochę trudu aby je tak opakować.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także popieram kolege Matee za trud włożony w poszukiwaniu orginalnych palników mysle że szanowne kolezanki i koledzy z naszego forum sprzedający częsci do naszych pasków maja orginalne palniki i może wypowiedzą się w tym watku że można u nich takie oto orginalne produkty dostać do których oczywiscie mam zaufanie i Pozdrawiam ich serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temat spotka się z szerszym odzewem, zwłaszcza że masa osób jeździ na ksenonach.

Fajnie by również było gdyby ktoś kto już naciął się na podróbkę - dał namiary na trefne źródło albo podzielił się spostrzeżeniami.

A ja spróbuję dociągnąć jeszcze temat palników Philipsa do końca chociaż będzie to utrudnione ponieważ oni nie mają żadnego adresu mailowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram kolegę w swoich działaniach. Ja również jakiś czas temu próbowałem rozgryźć skąd są na rynku palniki w cenach ok. 100-120zł deklarowane jako oryginalne i jakie są szanse że faktycznie takie są.

 

No właśnie... Ja w zeszłym roku w lipcu wymieniłem palniki właśnie na Osram. Nie pamiętam ich dokładnej nazwy, ale pamiętam, że po upuście z racji zatrudnienia w ASO zapłaciłem około 230 PLN brutto za sztukę. Też byłem zaskoczony jak to się miało do tych "oryginałów" z Allegro za 110-120 PLN... Zapakowane w oryginalne pudełka VW.

Dziwne było to, że 230 PLN za Osram, a 120 PLN za oryginał. Chyba nie tylko ja miałem wrażenie, że coś mi tu nie gra... ;)

 

Nie dałem wiary, że te z Allegro rzeczywiście są oryginalne i zainwestowałem w Osramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dzisiaj kilka żarówek Philipsa (różne, m. in H6W, P21W) w normalnych cenach, na pewno legalne - rzecz miała miejsce w jednym z małych sklepów w Warszawie.

Przegadałem z właścicielem dobre pół godziny i przy mnie zadzwonił do hurtowni, która jest oficjalnym dystrybutorem Philipsa - sam bierze od nich towar, co do którego ciężko mieć zastrzeżenia.

Ale akurat palników nie sprzedaje.

 

Cena jaką powiedział mu facet z hurtowni Philipsa to około 155 zł za palnik D1S w wersji dla serwisów (zwykłe pudełko)

i ponad 170 zł za wersję w ładnym, kolorowym pudełku.

 

Jest to w sumie dość tanio i już sam nie wiem co mam myśleć - a widziałem masę rzeczy, które od nich kupuje i wszystko jedzie w kartonach od Philipsa z Pabianic, czyli oficjalnej siedziby oświetlenia samochodowego. Dodatkowo dowiedziałem się, że ten dystrybutor zaopatruje m. in Toyotę.

 

 

Cronos - a czy miałeś możliwość kupienia Philipsa? Jeśli tak to za jaką mniej więcej cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cronos - a czy miałeś możliwość kupienia Philipsa? Jeśli tak to za jaką mniej więcej cenę?

 

Teoretycznie miałem możliwość za nawet nieco niższą cenę (jakieś 205 PLN), ale większość mechaników odradziła mi Philipsa na rzecz Osram. No i jak na razie zastrzeżeń nie mam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat, będę śledził dobra robota Matee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu ćwiczyłem ten temat...

po wielu konsultacjach w znajomych warsztatach i z użytkownikami itd.... odrzuciłem Philipsa... chyba jednak w cenie więcej marki niż jakości (nie z powodu jakości bo tę spełniają ale było dużo uwag co do trwałości...) , po drodze chyba były jeszcze Tungsramy (czy jakoś tak...) ale po opiniach stanęło na Osramach, jakość nie gorsza ale większa trwałość, a po wyjęciu oryginałów (były D2R - to nie był pasek i reflektory bezsoczewkowe) to te fabryczne też były Osramy.... acha, wymiana była w 6-cio letnim wózku, gdzie ksenony były ustawione jako światła szwedzkie i zapalały się po każdym uruchomieniu silnika..... nowe świecą już prawie 5 lat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

sam właśnie przymierzam się do wymiany żarników, bowiem ledwo już świecą ( mają trochę latek) i oczywiście dylemat które z dostępnych to oryginały.

Np. często w przypadku Philips'a są podawane modele D2S 85122+ , podczas gdy na oficjalnej stronie producenta

nie ma takich oznaczeń. A jednak w wielu sklepach, nie aukcjach, podają jako oryginał, jak jak np. tutaj:

http://amt24.eu/pl/p/ZAROWKA-XENON-D2S-PHILIPS-VW-NEW-BEETLE/1

 

Czy może ktoś polecić mi pewne źródło, oprócz ASO?

 

Pozdrawiam

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mebelman dzięki za linka. Zaglądałem tam wcześniej, ale teraz trafiłem tam na żarniki Philipsa w serwisowym opakowaniu - ciekawe.

Notabene w serwisie VW, zajrzałem jednak z ciekawości, za Osram chcieli 241 złotych.

 

Dzieki za odzew, chyba zakupię i samodzielna wymiana. Mam nadzieję, że się uda bez problemów.

 

Pozdr

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czytam ten wątek i zaczynam się zastanawiać, czy w moim aucie są ori palniki. Kupione jakiś czas temu w jednej z hurtowni warszawskich, ale w opakowaniu nieorginalnym. Na palniku jest wszystko co powinno być napisane, ale.... właśnie to ale nie daje mi spać. Skontaktowałem się z handlowcem z OSRAMA i on zakomunikował mi, że owszem mają i sprzedają Silverstary w opakowaniach zbiorczych po 4 sztuki. Cena katalogowa jednego to 163 zł netto i przy okazji rabat ok.12%. (chodzi o D2S). Czyli mogłoby się wydawać , że tu:http://allegro.pl/d2s-xenarc-osram-silverstar-duo-4200k-nowosc-i2633128315.html,. albo tu:http://allegro.pl/d2s-xenarc-osram-silverstar-4200k-nowosc-i2577438034.html, albo tu:http://allegro.pl/osram-silverstar-d2s-35w-30-4200-kelvin-hit-i2580789464.html, mogą to być ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to może być tak, że Polscy sprzedawcy kupują lampy bezpośrednio z zagranicy z innych rynków z pominięciem polskiej dystrybucji. Możliwe, że wtedy cena końcowa będzie niższa od tej żarówki, która przeszła przez kanał dystrybucji w Polsce. Pytanie tylko jak to wyśledzić. Dla mnie dramatem jest to, że zarówno OSRAM jak i Philips nie mają opracowanego wzorca cech swoich produktów dla klienta po to aby możliwe było odróżnienie podróbki od oryginału. No może i mają, ale dlaczego nie udostępniają - kolega po korespondencji z producentami został zwyczajnie sam. On sam i my wszyscy również. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupują bezpośrednio z zagranicy, ale z innego rynku a nie rynków: chińskiego... Nie dawałbym zbyt wiele wiary w naszych "sprzedawców". I masz racje, ze strony producentów, a przynajmniej osób odpowiedzialnych za polski rynek - totalna igonorancja, miałem dostać więcej informacji od Osrama odnośnie toczących się postępowań i "totalnej zmiany, walki z rynkiem podróbek", ale nic takiego się nie stało. Przypominałem się w tej sprawie, ale kontakt sie urwał. A handel podróbami kwitnie sobie w najlepsze, często propagowany przez "kolegów" na różnych forach i ogólnym przyzwoleniu braci forumowej. Żenada.

 

Z tymi cenami to może być tak, że Polscy sprzedawcy kupują lampy bezpośrednio z zagranicy z innych rynków z pominięciem polskiej dystrybucji. Możliwe, że wtedy cena końcowa będzie niższa od tej żarówki, która przeszła przez kanał dystrybucji w Polsce. Pytanie tylko jak to wyśledzić. Dla mnie dramatem jest to, że zarówno OSRAM jak i Philips nie mają opracowanego wzorca cech swoich produktów dla klienta po to aby możliwe było odróżnienie podróbki od oryginału. No może i mają, ale dlaczego nie udostępniają - kolega po korespondencji z producentami został zwyczajnie sam. On sam i my wszyscy również. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

Dziś na FB pewien osobnik zamieścił ogłoszenie że sprzedaje żarniki D2S firmy OSRAM w cenie 85zł za sztukę.

Poniżej link do jego strony na allegro.

http://allegro.pl/osram-d2s-cool-blue-intense-5500k-xenon-i6322351140.html#thumb/8

 

Czy ktoś z Was może wskazać czy jest to podróba, czy też oryginał którym warto się zainteresować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej za okolice 100-110zł kupić oryginał pewny GE czy hella ? ten żarnik na 200% nie jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osramy też podrabiają, ja kupiłem 2 szt niby ori Osramów, po 4 mc padł mi jeden żarnik. Próba reklamacji to katorga, oczywiście jej nie uwzględnili. Winna była niby moja przetwornica. Kupiłem zarnik firmy Bosma, chodzi jakies 8 miesięcy i jest ok. Przetwornica oczywiście ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując żarniki zainstalowałem sobie w telefonie taką apkę jak czytnik kodów QR. Jak wiadomo na każdym żarniku taki kod jest nadrukowany. Jeśli sczyta mi kod i pokrywa się on z oznaczeniami to jest ok. Jedyny "problem" jest taki, że większość aplikacji czyta kody "czarne na białym tle" a na żarnikach naniesione są chyba laserowo i jest z tym problem. Trzeba znaleźć aplikację czytającą "negatywy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zainwestowałem w żarniki OSRAM. Nie żałuję.

Ale mam pytanie na przyszłość. Czy jeszcze ktoś z Was oprócz "bleah86" może się wypowiedzieć na temat żarników BOSMA ?

W sklepie mi powiedzieli że to Polska firma. Natomiast pewien fachowiec od xenonów z mojej miejscowości powiedział mi że to Chińszczyzna. Jakie macie z tą firmą doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności