Skocz do zawartości
Gentelman

Punktowe doświetlanie wnętrza LED/Światłowody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie jestem pewien, czy powinienem zakładać specjalnie do tego nowy temat, ale średnio mi to pasuje do pozostałych ;)

 

Chciałbym w samochodzie stworzyć sobie tzn punktowe doświetlanie. Być może ktoś z Was spotkał się z takim motywem np w Audi A3 np z 2007 roku. Wygląda to mniej więcej tak, że przy podsufitce zainstalowane są czerwone diody, bądź coś związane ze światłowodem, które punktowo doświetlają np okolice ręcznego, gałki od biegów... Delikatne strumień światła o wąskiej średnicy.

Jeśli ktoś obcował z podobnym elementem, może ma konkretny pomysł jak do takiego czegoś się zabrać. Mój pomysł ogranicza się jedynie do podłączenia się pod elektrykę podsufitki, jednak owe diody mają świecić wraz z podświetleniem kokpitu...

 

Coś w ten deseń:

[ATTACH=CONFIG]71348[/ATTACH]

...jeśli administracja uzna, że temat powinien zostać połączony z innym - nie mam zastrzeżeń :serducho

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o lampce od wersji W8 słyszałeś ?Są tam zainstalowane dwa ledy (tzw. ambiente light). Po za tym w samościemniającym się lusterku, też są takie. Delikatnie oświetlona jest okolica lewarka zmiany biegów.

W swojej standartowej lampce możesz takie oświetlenie "wykombinować", nie jest to trudne.

Ło to chodziło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, coś na zasadzie lapmki z W8. Nie widziałem tego ;)

Jeśli chodzi o te lusterka fotochromatyczne, to w którym miejscu są te diody? Bo nie widziałem także takiego jeszcze.

Poza tym , to rozwiązanie, bądź lampka z w8 to dość kosztowny interes, więc może dałbyś jakąś radę co do wykonania... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności